Szafa na kapsuły - jak wygodna i jak ją złożyć

Co to jest szafa na kapsułki

Szafa na kapsuły to zestaw ubrań o jednym kierunku i stylu, zaprojektowany z myślą o określonej sferze życia. Wszystkie rzeczy zawarte w kapsułce są połączone ze sobą kolorem i fakturą tkaniny. Możesz wziąć dowolną górę i dół, a jednocześnie będziesz wyglądać, jakbyś spędził kilka godzin myśląc o obrazie.

Szafę na kapsuły można warunkowo podzielić według pór roku (ponadto rzeczy z letniej lub zimowej garderoby można idealnie stosować w okresach wielosezonowych), zgodnie z decyzjami stylowymi (klasyczny, romantyczny, etniczny), zgodnie z paletą kolorów (jasne, wyciszone, lekkie), według przeznaczenia (praca , studia, specjalne okazje, sport).

Każda sfera życia potrzebuje własnej kapsułki lub nawet więcej niż jednej. Analizuj, czym jest Twoje życie: praca, nauka, specjalne okazje, sport, spacery po mieście, gry z dzieckiem i relaks w domu. Tak, jeśli siedzisz przed telewizorem, nie potrzebujesz treningu i wydłużonej koszulki, ale wysokiej jakości ubrania domowe. Każda rzecz noszona na tobie, niezależnie od tego, czy inni cię widzą, czy nie, wpływa na twoją samoocenę.

Kapsułka może zawierać od pięciu do dziesięciu artykułów, dane buty i akcesoria. W przypadku damskiej garderoby na kapsułki wystarczy siedem pozycji, w przypadku męskiej - pięć. Rzeczy, które składają się na szafę na kapsułki, powinny mieć wysoki stopień kompatybilności. Pamiętaj, że „inteligentna szafa” składa się z minimum rzeczy i maksimum akcesoriów.

Rozważmy przykład eleganckiej letniej kapsułki dla kobiety typu „kontrastowe lato” i figury „klepsydra”. Szafa składa się z siedmiu elementów, co pozwala skomponować sześć różnych obrazów.

Jak zrobić kapsułki

Najpewniejszym sposobem na stworzenie pełnego obrazu jest zakup zestawów w jednym sklepie, ponieważ jakość materiału, barwników do tkanin, tekstur i rysunków jest tworzona w tym samym stylu. W prawie wszystkich sklepach z manekinami można zobaczyć gotowe zestawy wraz z akcesoriami.

Jeśli chcesz sprawdzić swoje mocne strony, zainspiruj się codzienną opcją kapsułek na lato.

  1. Kapsułka powinna mieć nie więcej niż trzy kolory: jeden podstawowy i dwa dodatkowe (dobra wiadomość: czarny, biały i szary nie muszą być brane pod uwagę, ponieważ nadają się do wszystkiego). Wybierając odcień, który będzie odgrywał rolę solo, weź pod uwagę rodzaj koloru. Być może Twoja szafa ma już kilka rzeczy, które są dla Ciebie idealne, wokół których możesz zbudować kapsułę.

  2. Potrzebujesz spódnicy, spodni (jeansów) i trzech opcji na górę. Ta sama kapsułka zawiera trzy modele butów: łódki i baletki jako podstawę, a także jedną parę butów sezonowych (sandały lub buty). I oczywiście akcesoria: apaszka, kolczyki, naszyjnik, zegarek i dwa modele torebek (objętościowe do pracy i sprzęgło do wyjścia).

  3. Zrób plan zakupów. Wykonaj wstępne przygotowanie: poszukaj rzeczy na stronach w różnych sklepach, a następnie skomponuj je za pomocą stron, które pozwalają tworzyć kolaże (na przykład Polyvore lub Lavive). Możesz więc wstępnie ocenić, jak ubrania wyglądają razem, a dopiero potem przejść do dopasowania.

  4. Oprócz szafy na kapsułki możesz zrobić zestaw kapsułek kosmetyków - zbieraj tylko niezbędne rzeczy i pozbądź się wszystkiego, co jest zbędne. Oceń, jakich narzędzi używasz najczęściej i poszukaj wielofunkcyjnych alternatyw (na przykład puder brązujący może działać jako cienie, a szminka staje się doskonałym analogiem różu).

  5. Przechowuj przedmioty w kapsułce razem (na tym samym wieszaku). Lub stwórz specjalną tabelę kombinacji, w której wskaż, jakie rzeczy i co zamierzasz nosić.

Na koniec oferujemy przykład kapsułki do biura . Dzięki niej szczególnie zauważalna jest różnica między szafą podstawową a szafką na kapsułki - ta druga bardziej podkreśla Twoją osobowość.

Biżuteria do szafy na kapsułki

W świecie projektowania biżuterii termin „kolekcja kapsułek” ma takie samo znaczenie jak w świecie mody: kolekcja poświęcona wąskiemu tematowi, z niewielką liczbą produktów, jest często tworzona przez markę we współpracy z gościnnym projektantem.