Fryzury na długie włosy (22 zdjęcia)

Oryginalne i stylowe fryzury dla długich włosów znów są u szczytu popularności. Według wyników pokazów projektantów możemy stwierdzić: główną cechą fryzur dla długich włosów w ciągu roku jest ich względna prostota, ponieważ głównym mottem w fryzjerstwie i makijażu nadchodzącego roku jest naturalność.

Fryzury na długie włosy: główne trendy

Fryzury roku były prezentowane na wystawach w dwóch wersjach: ścisłe geometryczne kształty lub niegrzeczne, nieco niechlujne.

W pierwszym przypadku starannie przycięte długie pasma tworzą ciekawe połączenie z rozmytym rozstaniem i podartymi ukośnymi grzywkami, których kształt zaleca się podkreślić za pomocą wosku. W nadchodzącym roku styliści zalecają takie modne fryzury zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Wrażenie niegrzecznych loków, jakby podarte przez wiatr, uzyskuje się za pomocą dyfuzora i specjalnego pianki lub pianki: lekki efekt „mokrych” włosów znów jest modny. Najważniejsze, aby nie przesadzać z produktami do stylizacji , aby fryzura nie wyglądała ciężko.

Akceptowalne akcesoria codziennego użytku to cienkie, prawie niezauważalne felgi i eleganckie kokardki w kojących kolorach. Jako ozdoby do świątecznych fryzur projektanci zalecają stosowanie piór o różnych długościach i odcieniach. Krótkie pióra można po prostu przypiąć do włosów, a długie i elastyczne stylistki zalecają wplecenie w warkocz lub zbieranie razem z włosami w kok.

Eleganckie fryzury z długimi włosami i lokami zebranymi w kok są nadal modne. Projektanci zalecają mocowanie ich za pomocą żelu: dobrze poradzi sobie nawet z najbardziej niegrzecznymi pasmami.

Jeśli chodzi o rozstanie, moda jest dość demokratyczna: może być w ogóle nieobecna, może być bezpośrednia lub ukośna - ponadto może być dość niska, położona prawie w pobliżu ucha.

Modne fryzury roku i miłośnicy runa zachwycą: w nowych pracach znanych stylistów są tak wspaniałe i wyrafinowane, że są podobne do dzieł fryzjerów z XVIII wieku.

Tak jak poprzednio, u szczytu mody pojawią się fryzury w stylu retro, przypominające popularną w latach 60. ubiegłego wieku babette. W tym samym czasie tył głowy unosi się za pomocą małej wyściółki z kokonu.

„Pociski” lub „francuski zwrot akcji” są nadal aktualne. Kilka dekad temu ta fryzura była integralną częścią wizerunku szanowanych kobiet w dojrzałym wieku, ale w ostatnich latach była popularna wśród bardzo młodych dziewcząt.

Dla dziewcząt o okrągłych i kwadratowych twarzach styliści zalecają uczynienie go asymetrycznym i uzupełnienie go zgrabnym skośnym hukiem. W codziennej wersji „muszli” dopuszcza się niewielkie zaniedbanie - w przeciwieństwie do uroczystej, gdy stylizacja odbywa się za pomocą włosów.

Ogon mody: różne opcje

Koński ogon, który zdecydowanie zdobył modne pozycje, nie straci popularności w nadchodzącym roku. Projektanci oferują wiele opcji tej pozornie prostej fryzury: wysokie i niskie, ciasne lub luźne, starannie złożone lub z pasmami, które swobodnie opadają na boki i przycinane kaskadowo.

Sam ogon można schować w postaci pętli, związać elastyczną opaską lub wstążką lub odwrotnie, podnieść spinkę do włosów z tyłu głowy i pozostawić swobodny koniec. Ta prosta technika sprawia, że ​​noszenie „ogona” jest wygodniejsze i bezpieczniejsze - szczególnie jeśli włosy są bardzo długie.

Kolejną stylową wersją ogona na pokazach są włosy zebrane z tyłu głowy w połączeniu z czesaniem. Asymetryczne grzywki uzupełnia długość tuż poniżej linii kości policzkowych.

Gumka lub wstążka na ogon, projektanci sugerują stosowanie cienkich i jednokolorowych (głównie czarnych), a ponadto można związać je pasmem własnych włosów.

Modne warkocze: znów u szczytu popularności

Różne kształty warkoczy i warkoczyków są popularne od kilku sezonów.

Spinki do włosów, a także gumki, styliści w nadchodzącym roku zalecają stosowanie prawie niezauważalnych, bez dżetów i innych ozdób.

Jednym z trendów roku jest tak zwany „ślimak”, oplatany wokół głowy warkocza, który pasuje jak zwijanie się muszli.

W przeciwieństwie do większości modnych fryzur nadchodzącego roku będziesz musiał majstrować przy „ślimaku”, ale warto. Ta fryzura wygląda niezwykle stylowo, a ponadto trwa wystarczająco długo. W Internecie można znaleźć samouczki wideo na temat tworzenia takich, które mogą ułatwić ten proces.

Ogon ryby jest nadal modny - szeroki i płaski warkocz. Może składać się nie tylko z trzech, ale także z czterech, a nawet pięciu nici.

W nowym sezonie dopuszczalne jest połączenie prostych, gładkich, luźnych włosów z dwoma lub trzema cienkimi warkoczami zaplecionymi po bokach lub z tyłu głowy: modne fryzury roku są kobiece i romantyczne.

Podsumowując, możemy stwierdzić: fryzury dla długich włosów za rok staną się jeszcze bardziej naturalne i, z rzadkimi wyjątkami, proste do wykonania. Pretensjonalność pozostaje w przeszłości: nowoczesna moda - dla eleganckiej naturalności.