Depilacja i depilacja: co nowego?

Dzisiaj procedura usuwania włosów nikogo nie zaskoczy. Chęć wygładzenia i jedwabistości skóry sprawia, że ​​kobiety uciekają się do różnych metod. A co oferuje nowoczesna kosmetologia? mówi o najnowszych osiągnięciach w usuwaniu i depilacji włosów.

Ostatnio rynek produktów kosmetycznych przeznaczonych do usuwania niechcianych włosów znacznie się rozszerzył. Czego wiodący eksperci od spraw kosmetycznych nie wymyślają, aby ułatwić procedurę usuwania włosów i depilacji oraz zdobyć więcej klientów.

Cóż, ich intencje są na wyciągnięcie ręki. W końcu kosmetologia, podobnie jak postęp, nie stoi w miejscu, co oznacza, że ​​teraz możesz uczynić swoją skórę piękną i gładką po prostu nawet w domu. W tym artykule porozmawiamy o najnowszych w tej dziedzinie: nowoczesnych depilatorach, kremach, woskach i właściwej pielęgnacji skóry po depilacji.

Wybierz wosk

Nowoczesne depilatory

Nowe funkcje

Należy pamiętać, że niektóre nowoczesne modele depilatorów mają dysze do miejscowego usuwania włosów, do golenia, a nawet dysze do bikini.

Zmienia się także liczba ruchomych głowic. Większość depilatorów ma jeden, ale nie tak dawno temu pojawił się model z trzema ruchomymi głowicami, co niewątpliwie ułatwia zabieg.

Kolejną innowacją jest możliwość usuwania włosów w wodzie lub podczas używania pianki do golenia.

Aby ułatwić usuwanie włosów

Aby proces usuwania włosów był mniej bolesny, programiści wyposażyli urządzenia w specjalne głowice masujące, piłki, mechanizmy podnoszące włosy, a także elementy chłodzące.

Pielęgnacja skóry

Wosk: właściwy wybór

Jeśli kilka lat temu bardzo popularne były kremy i żele do depilacji, które swoim składem chemicznym działały na wałek do włosów i cebulę, teraz woski z pewnością zajęły ich miejsce. Kobiety odmawiają depilatorów chemicznych z wielu powodów, ponieważ po ich użyciu:

wiele z nich ma efekt wrastania włosów,

kobiety o wrażliwej skórze są podrażnione,

włosy szybko przyzwyczajają się do składu chemicznego kremów do depilacji, przez co ich skuteczność jest zmniejszona.

Ale biolepilacja lub woskowanie, które było używane do usuwania włosów w czasach starożytnych, staje się coraz bardziej popularne. Ponadto nowoczesne dodatki woskowe sprawiają, że procedura jest tak prosta i bezbolesna, jak to możliwe.

Bioepilacja pozwala pozbyć się nadmiaru włosów na okres od 2 do 5 tygodni. W salonach kosmetycznych i w domu stosuje się kilka rodzajów wosku:

Gorący wosk

Gorący wosk jest wytwarzany w bankach, w granulkach lub na dyskach i jest stosowany w salonach kosmetycznych, ponieważ wymaga przestrzegania pewnych środków bezpieczeństwa. Przeznaczony jest do usuwania twardych, gęstych włosów. Nagrzewa się w regulatorze temperatury.

Ciepły wosk

Nagrzewa się w regulatorze temperatury, nakłada cienką warstwą w kierunku wzrostu włosów i usuwa za pomocą pasków papieru. Służy do usuwania cienkich i puszystych włosów.

Zimny ​​wosk

Dostępne w postaci pasków i granulek, które są podgrzewane w dłoniach. Zimny ​​wosk jest idealny do użytku drogowego i przez ograniczony czas. Wosk niskotemperaturowy jest ogólnie rozpuszczalny w wodzie.

Dziś, aby uzyskać pełną bioepilację woskiem w domu, możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz. Potrzebne będą: wosk woskowy (grzejnik), zmywacz wosku, rozpuszczalnik woskowy.

wosk karmelowy (na bazie karmelu naturalnego)

wosk czekoladowy (w składzie - masło kakaowe).

Wiele wosków do depilacji zawiera żywice syntetyczne lub naturalne.

Pielęgnacja skóry

Po zabiegu depilacji niemożliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu bez odpowiedniej pielęgnacji skóry. Po depilacji lub depilacji kobiety mają problemy, takie jak wrastające włosy, podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Ponadto chcę utrzymać efekt procedury dłużej, aby jej powtarzanie nie było wymagane tak długo, jak to możliwe. Aby rozwiązać wszystkie te problemy, musisz skorzystać z pomocy nowoczesnej kosmetologii.

Problem nr 1: podrażnienie skóry

Podrażnienie i zaczerwienienie skóry po depilacji jest jednym z najczęstszych problemów kobiet. Co robić Weź środek uspokajający.

Jeśli masz wrażliwą skórę, balsamy i żele są idealne dla Ciebie, w tym: zielona herbata, aloes, rumianek, nagietek, mentol.

Podczas letnich wakacji bardzo wygodne są specjalne serwetki, które mają za zadanie oczyścić i ukoić skórę po depilacji.

Problem nr 2: uszkodzenie skóry

Często po depilacji na skórze pozostają rany, pęknięcia, otarcia, które mogą ulec zapaleniu i powodować dyskomfort. Istnieją również specjalne produkty do leczenia zmian skórnych po depilacji.

Zawierają składniki przeciwzapalne i łagodzące, takie jak olejek z drzewa herbacianego, gliceryna, alkohol, olejki eteryczne z lawendy, wyciąg z rumianku.

Problem numer 3: efekt wrastających włosów

Problem numer 4: szybki wzrost włosów

Narzędzie z blokadą porostu włosów na długo musisz zapomnieć o zabiegu usuwania włosów. Z reguły produkty te nie tylko spowalniają wzrost włosów, ale także osłabiają ich strukturę i nasycenie kolorów. W rezultacie włosy wyglądają mniej zauważalnie.

Istnieją produkty zaprojektowane specjalnie dla bardzo grubych i ciemnych włosów. Zawierają substancje bardziej agresywne niż konwencjonalne, ale działają bardziej wydajnie. To prawda, że ​​w niektórych przypadkach na wrażliwej skórze może wystąpić podrażnienie.

Dodatkowe produkty do pielęgnacji skóry po depilacji i depilacji obejmują olejki do usuwania pozostałości wosku ze skóry.

Anastasia VLADYKINA