Obrączki: 5 trendów nowego sezonu ślubnego

Kolorowe kamienie

Obrączki ślubne z kolorowymi kamieniami - rubiny, szmaragdy, szafiry - u szczytu mody. Trend pojawił się w 2016 roku i teraz jest kontynuowany.

„Najbardziej aktualne modele w 2017 roku są z kamieniami w dwóch kolorach, które wydają się symbolizować jedność dwóch osób w małżeństwie”, mówi Ivan Plastun, dyrektor marketingu w serwisie biżuterii Goldprice.

To prawda, że ​​ten trend jest lubiany głównie przez narzeczone, ale często stajennych go nie lubi. Dlatego jego logiczną kontynuacją była moda na ...

Niesparowane pierścienie

„Mężczyźni prawie zawsze wybierają pierścionki bez kamieni i tak naprawdę nie dbają o kolor złota - dla nich jest to raczej symbol niż element obrazu”, wyjaśnia Elena Rudakova, założycielka i współwłaścicielka firmy jubilerskiej JV. Kompromisem jest przejęcie dwóch różnych pierścieni. A sprawa dotyczy nie tylko kamieni.

„Razem z mężem mamy zupełnie inne odcienie skóry” - opowiada o tym Gala Borzova, znana stylistka i kuratorka programu Styling presso British Higher School of Art and Design (Moskwa). - Mam na przykład oliwkowy odcień skóry, noszę żółte i różowe złoto. A mój jasnoskóry mąż w biżuterii z żółtego złota wygląda jak cygański baron. Dlatego na uroczystość wybraliśmy pierścienie, które różnią się wyglądem i kolorem. Nawet nasze marki biżuterii są różne. ”

Zestawy zleceń, które można ustawiać jeden na drugim lub „uzupełniające”

Trend, który pojawił się w modzie zaręczynowej z biżuterii. Nie jeden pierścień, ale zestawy, kilka produktów, które uzupełniają się ze względu na kształt lub kolor.

„Trend istnieje również w stabilnej wersji„ pierścieni ochronnych ”lub„ pierścieni ochronnych ”: gdy między dwoma pierścieniami zaręczynowymi znajduje się pierścionek zaręczynowy” - mówi Ivan Plastun z Goldprice. „Nawiasem mówiąc, ma to również praktyczne znaczenie: chroni zwykle droższy pierścionek zaręczynowy przed przypadkowym poślizgnięciem.”

Akcesoria z niespodzianką

Niestandardowa biżuteria, niestandardowy projekt - wszystko to jest teraz bardzo popularne.

„Nowożeńcy chcą nadać obrączkom jakiś ukryty sens, powiedzieć coś ważnego o sobie. Na przykład, aby opowiedzieć o swoim hobby, zawodzie lub historii miłosnej ”, mówi Anna Gorodzhaya, właścicielka tytułu„ Pani Rosja ”i kochanka gwiazdy ślubnej agencji„ Weddingberry ”. Na przykład pierścienie na ślub Cornelii Mango i Bogdana Dyurdy zostały wykonane z uwzględnieniem tego trendu. W jej pierścieniu były przeplatane wzór: ryba - jako boska zasada, mikrofon - znak jej zawodu; i ma lwa, mikrofon i Krym - w postaci winorośli. Wyglądało to niesamowicie. ”

Upgrade pierścieni ślubnych

Tak, tak, kiedyś kupowano obrączkę raz na całe życie. A jeśli się zgubisz, to znaczy być splunięciem. Dziś nie wierzymy już w te uprzedzenia. Szybka moda dyktuje nowe zasady.

„Z czasem coraz więcej dziewcząt aktualizuje swoje obrączki” - mówi Elena Rudakova, założycielka JV. - Kupują pierścionek z diamentową ścieżką lub kilkoma dużymi kamieniami, które są noszone na drugim miejscu. Lub nawet zmienić kolor metalu ”. Trend ten zauważa także Ivan Plastun z serwisu jubilerskiego Goldprice: „Pracujemy z biżuterią i zauważamy, że coraz więcej dziewcząt przynosi nam swoje obrączki. Nie dlatego, że pokłócili się z mężem, ale dlatego, że po prostu chcą wymienić stary pierścień na coś nowego, bardziej stosownego. ”

Ponadczasowy klasyk

Oczywiście moda na tradycyjne, klasyczne obrączki ślubne nigdzie nie idzie.

„Kamienne ścieżki wzdłuż całego pierścienia są nadal aktualne lub w innej wersji tego projektu - ścieżki są tylko na zewnętrznej, widocznej części”, mówi Elena Rudakova z JV. „Modne jest także łączenie metali w dwóch kolorach i najprostszych opcji - pierścieni z kamieniami„ wpuszczanymi ”w metal - zwykle od jednego do trzech”. Klasyczne przezroczyste diamenty można zastąpić czernią, jeśli jest to bardziej zgodne z Twoim wizerunkiem i ogólnym stylem ślubu.