Olejki aromatyczne

Cudowne właściwości i zalety aromaterapii znane są od czasów starożytnych. Niektóre aromaty uspokajają, inne dodają otuchy i dodają energii.

Aromatyczne oleje dodaje się do kąpieli po jej napełnieniu. Zakręcić kran, dodać olej do wody i wymieszać.

Kąpiąc się, wdychasz cudowne aromaty, które nie tylko zachwycą twój zmysł węchu, ale także pomogą wyleczyć choroby, nabrać siły lub, przeciwnie, uspokoić nerwy, stać się jeszcze piękniejszym itp. Wszystko zależy od tego, jaki olej dodasz.

Jak wybrać olejki eteryczne

Za pomocą olejków eterycznych możesz rozwiązać wiele licznych problemów kosmetycznych - pozbyć się zmarszczek , normalizować równowagę wodno-tłuszczową i elastyczność skóry, pozbyć się zmian krostkowych i trądzikowych, stymulować wzrost włosów i tak dalej.

Całkowity okres przechowywania wszystkich olejków eterycznych wynosi średnio do trzech lat, z wyjątkiem owoców cytrusowych, które potrwają nie dłużej niż rok. Należy zauważyć, że fluktuacje temperatury mają duży wpływ na trwałość oleju.

Konsultacje aromaterapeutyczne

Najprostszym sposobem aromatyzacji pomieszczenia jest wciągnięcie wody do butelki z rozpylaczem, rozpuszczenie w niej kilku kropli olejków eterycznych i rozpylenie powstałej mieszaniny w powietrzu. Gotowe oczyszczacze powietrza mogą być również źródłem przyjemnych aromatów. Mają specjalną płytkę, a jeśli kapie na nią olejek eteryczny, cyrkulujące powietrze będzie nie tylko czyste, ale także „smaczne”.

Przepisy aromatyzacyjne

Brak witamin i warunki pogodowe wpływają na stan skóry: odczuwa się suchość, łuszczenie i dyskomfort.

Oleje dla pięknej skóry

Hormonalna nierównowaga i stres wpływają na stan włosów: łamliwość, rozdwajanie końcówek, wypadanie włosów . Ylang-ylang pomoże pozbyć się tych problemów. Jego działanie lecznicze na włosy stało się znane w XIX wieku.