Legendy kosmetyków: historia piękna

Czasami przyjmujemy za pewnik wieloletnią dostępność niektórych produktów kosmetycznych w sklepach, ale kiedyś dosłownie wysadzili świat piękna i przyspieszyli rozwój branży kosmetycznej. Dziś przypomina rewolucyjne środki kosmetyczne i perfumeryjne, które później stały się klasyką.

Kompleksowa pielęgnacja Clarins

Estee Lauder - Advanced Night Repair

W 1982 r. Estee Lauder stała się pierwszą marką kosmetyków, która wprowadziła na rynek wyjątkowy rewolucyjny środek na noc w kategorii środków redukujących. Kosmetyki te zmieniły sposób, w jaki kobiety myślą o skórze i trosce o nią.

Pierwsze innowacyjne narzędzie Night Repair było odpowiedzialne za naprawę uszkodzonych komórek i naprawę ich podczas snu.

Laboratorium Estee Lauder jako pierwsze określiło podstawową różnicę między naturalnym starzeniem się skóry a przedwczesnym starzeniem się skóry z powodu uszkodzenia DNA, a także znaczenie zdolności skóry do samonaprawy na poziomie genów.

Udoskonalając produkt za każdym razem, gdy został ponownie użyty, w 2009 roku firma wypuściła kompleks Advanced Night Repair , który jest 6 razy bardziej skuteczny niż poprzednie przywraca skórę po ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe.

Naukowcy z laboratorium Estee Lauder byli pierwszymi na świecie, którzy badali rolę genów zegara w naturalnym procesie samoleczenia się komórek. Okazało się, że każda komórka ma swój własny gen zegarowy, a aby poprawić wygląd skóry, aktywność komórkowa musi zostać zsynchronizowana.

Clarins - Generacja 6

Clarins bada strukturę i funkcję skóry od 1954 roku.

Jest to jedyna marka posiadająca laboratorium BPL (Bonnes Pratiques de Laboratoire) certyfikowane przez Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że firma może przeprowadzać wszelkiego rodzaju badania niekliniczne dotyczące bezpieczeństwa produktów (podrażnienie oczu lub skóry).

Clinique - 3-stopniowy system pielęgnacji skóry

Od prawie 40 lat kobiety w każdym wieku i rasy używają legendarnego 3-stopniowego systemu pielęgnacji skóry Clinique. Skóra kobiet się nie zmieniła, a zatem formuła się nie zmieniła. Dlatego popularność 3-stopniowego systemu nie zanika: Clinique sprzedaje 41 zestawów co minutę.

System 3-etapowy składa się z mydła do twarzy, mydła do twarzy, balsamu złuszczającego i dramatycznie odmiennego balsamu nawilżającego.

Clinique była pierwszą marką, która wprowadziła płyny z chemicznymi środkami złuszczającymi.

Z czasem system został uzupełniony wyjątkowym Dramatycznie Różnym Żelem Nawilżającym (nie zawiera tłuszczu) i łagodnym złuszczającym Balsamem Oczyszczającym Łagodnym (nie zawiera alkoholu).

W 2006 roku w systemie 3-etapowym pojawiły się nowe produkty, dzięki którym pielęgnacja skóry jest jeszcze bardziej indywidualna. Tak więc stworzono alternatywę dla sprawdzonego w czasie stałego mydła do twarzy - mydło w płynie.

PAYOT - krem ​​nr 2

Historia marki PAYOT zaczyna się od imienia Nadi Payo (1887–1966) - lekarza i kosmetologa. Utalentowana kobieta urodziła się w Odessie i była jedną z pierwszych, która otworzyła instytut kosmetyczny w Europie.

Oprócz unikalnych kosmetyków, Nadia opracowała specjalny masaż twarzy (42 ruchy), który w połączeniu z zastosowaniem produktów PAYOT daje silny efekt przeciwstarzeniowy.

Jednym z legendarnych produktów marki jest Creme nr 2. Taką nazwę nosi po prostu dlatego, że jest to drugi produkt stworzony przez samego dr Payo we własnej kuchni, przekształcony w laboratorium.

To kojący krem ​​zawierający wyciąg z sezamu i lukrecji, tlenek cynku i olej tlenowy epaliny. Jest przeznaczony do łagodzenia, przywracania i zmiękczania miejscowych podrażnień i jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Oprócz działania uspokajającego i przeciwzapalnego Creme nr 2 nawilża i przywraca uszkodzony naskórek, a także chroni przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Efektem zastosowania kremu jest 75% redukcja stanu zapalnego, spokojna, gładka i jędrna skóra. Każda kobieta musi mieć taki krem ​​w apteczce.

Delikatny balsam Shiseido

NIVEA - NIVEA Visage Q10

Koenzym Q10 lub ubichinon (z łac. Ubique - wszędzie, wszędzie) jest substancją, która jest niezależnie wytwarzana w ludzkim ciele, a także pochodzi z pożywieniem. Profesor Mitchell otrzymał Nagrodę Nobla w 1978 roku za odkrycie koenzymu Q10.

Shiseido - Eudermina

W 1897 roku Shiseido odkrył świat kosmetyków i uruchomił Eudermine. Formułę tego balsamu opracowano na podstawie badań dr Nagayoshi Nagai z Imperial University of Tokyo, który również studiował w Berlinie.

To delikatny, przezroczysty balsam, który odżywia skórę odżywkami, poprawia jej kondycję, wygładza i dodaje witalności. Subtelny aromat mytych piwonii łagodzi i relaksuje.

Produkt został wyprodukowany w pięknej szklanej butelce i miał żywy kolor czerwonego wina, dzięki czemu stał się znany jako „czerwony balsam Shiseido”.

Chociaż formuła balsamu Eudermine została ulepszona w wyniku postępu naukowego i technologicznego, a konstrukcja butelki wielokrotnie się zmieniała, ten produkt był poszukiwany przez wiele kobiet od pierwszego wydania do chwili obecnej!

Dior - Rouge Dior

„Uwielbiam czerwony, to kolor życia!” - powiedział Christian Dior. Couturier, namiętny miłośnik sztuki, teatru i kwiatów, nie przestał zwiększać piękna kobiet, tworząc rewolucyjne kolekcje mody, których rytm nadawał kolor.

Każdy jego pokaz to prawdziwa radość koloru, czerwieni lub gorącego różu, eleganckiego bzu lub szykownego beżu.

Legendarna szminka urodziła się w 1949 roku i od tego czasu stała się klasyką. Nie można jednak powiedzieć, że od tego czasu pomadka pozostała niezmieniona - Dior stale ulepsza swoje produkty.

Nowa szminka Rouge Dior łączy migotanie kolorów i zaawansowane technologie, które zapewniają elegancki i wygodny efekt oraz niezrównaną jakość pielęgnacji skóry warg.

Sekret zaktualizowanej szminki tkwi w nowej generacji mikrosferach kwasu hialuronowego, które mają bardzo wysoką zdolność do zwiększania objętości. Najbardziej mikroskopijne kule penetrują głębiej i wypełniają zmarszczki od wewnątrz. Reszta wytwarza efekt powierzchniowy wypełniania zmarszczek.

Nowa kolekcja pomadek Haute Color Rouge Dior, stworzona przez Tyena, dyrektora artystycznego makijażu Christian Dior, składa się z odcieni zaczerpniętych bezpośrednio z sukienek Dior Couture.

Rewolucyjny proszek Guerlain

M • A • C - VIVA GLAM

Pomadka VIVA GLAM została stworzona w 1994 r. W celu sfinansowania Fundacji AIDS - M • A • C AIDS Fund. VIVA GLAM to jedyna reklama, którą oferuje M • A • C.

Guerlain - Terakotowa

Od 180 lat Guerlain tworzy perfumy i kosmetyki, które stają się symbolami w historii perfumerii! Jedno z takich legendarnych dzieł domu, z którego wciąż korzystają kobiety na całym świecie, powstało w 1984 roku - jest to proszek z terakoty.

Terakota rewolucjonizuje świat proszków! Jako pionier Guerlain oferuje pomysł makijażu słonecznego z kompaktowym pudrem z efektem opalania, który jako pierwszy spełnia pragnienie wszystkich kobiet: ma zdrową cerę, jest opalony przez cały rok, bez sztuczności i błędów.

Puder z efektem opalania to kult aktywnych, nowoczesnych, zaradnych, czytelnych zakupów ... i najbardziej promiennych kobiet! Ogólnie rzecz biorąc, kobiety są Guerlain.

Odtąd co roku w lecie wypuszczana jest nowa Kolekcja Makijażu Terakoty, pełna gama produktów dla promiennego wyglądu skóry, promiennego wyglądu, zmysłowych ust, ogrzewanych złotem prawdziwego lub zwodniczego słońca.

Givenchy - L'Interdit

Słynny zapach L'Interdit Givenchy został stworzony przez Huberta de Givenchy dla znakomitej aktorki, ikony stylu, Audrey Hepburn. Spotkali się, gdy projektant mody miał zaledwie 25 lat.

Przez wiele lat Audrey była twarzą domu Givenchy. Według Huberta Hepburn był dokładnie kobietą, dla której tworzy swoje modele. W 1957 roku Hubert de Givenchy poświęcił Audrey kwiatowo-aldehydowy zapach o pudrowym odcieniu - L'Interdit.

Sukces zapachu doprowadził do powstania Parfums Givenchy.

Według legendy nazwa zapachu jest frazą samej Audrey Hepburn, jej odpowiedzi na ofertę Huberta dotyczącą wypuszczenia perfum w masowej sprzedaży. „Mais, je vous l'interdis ...” (ale zabraniam ci), powiedziała aktorka.

Później sam Hubert de Givenchy obalił ten mit, przyznając, że sam nazwał ten zapach, aby przyciągnąć Audrey Hepburn.

W 2002 roku francuski holding LVMH, który był wówczas właścicielem domu Givenchy, postanowił odnowić legendarny zapach.

Perfumyści Jean Guichard i Olivier Guillotin pracowali nad nowym brzmieniem klasycznego zapachu. Nowy L'Interdit stał się owocowo-kwiatowym zapachem.

A w 2007 r., 50 lat po wydaniu pierwszego zapachu oraz w 80. rocznicę Huberta de Givenchy, firma ponownie wydała L'Interdit, jak najbliżej pierwszej formuły w kolekcji arcydzieł marki Les Parfums Mythiques.

I wreszcie, perfumy Givenchy z limitowanej edycji Harvest Collection , które można teraz łatwo znaleźć w sprzedaży, są dostępne w butelkach, których design nawiązuje do butelki z pierwszego, legendarnego L'Interdit.

Anna SHUSTROVA