Podstawowa szafa: dlaczego bogaci i znani wybierają golf

Powściągliwość

Chociaż golf, jak wiemy, pojawił się w latach dwudziestych XX wieku, jego powstanie sięga średniowiecza. Rycerze potrzebowali ubrania, które chroniłoby ich szyję przed otarciem, gdy włożyli zbroję i kolczugę. Później, kiedy wysoki kołnierz wpadł w modę damską, służył również jako obrona - ale przed ciekawskimi i szczerymi spojrzeniami.

Teraz chroni współczesnych ludzi przed zimnem. Ale znacznie ważniejsza jest jego funkcja psychologiczna. Amerykańska reżyserka i pisarka Nora Efron napisała kiedyś: „Nasze twarze potrafią kłamać, ale szyje zawsze mówią prawdę”. Jest to subtelna obserwacja: podekscytowany możesz nosić maskę obojętności, ale trudno jest ukryć zaczerwienienie i pulsujące żyły w okolicy klatki piersiowej. Dlatego jeśli chcesz ukryć uczucia (współczucie, gniew), golf jest najlepszym kamuflażem.

Inteligencja i moc

Wymień kilka znanych osób, które pamiętasz w golfie. Najprawdopodobniej pierwszy przychodzi na myśl Steve Jobs, a po nim - Pavel Durov, Vladimir Vysotsky, Andrei Mironov. Pomożemy Ci i uzupełnimy listę: Jackie Kennedy, Grace Kelly, John Lennon, Yves Saint Laurent, Andy Warhol. Gwiazdy, których imiona kojarzą się z rewolucyjnym przełomem, wpływami lub szczególnym wkładem w kulturę.

I wcale nie wybrali golfa przypadkiem: w latach 60. stał się obowiązkowym elementem wizerunku hipstera - przedstawiciela zbuntowanego ruchu młodzieżowego Ameryki. Beatnicy głosili absolutną wolność, obojętność na problemy społeczne, anarchizm i odrzucenie wartości materialnych. Pokolenie bitów miało niepozorny gust w ubraniach: wybierali wszystko, co czarne, nosili berety i ciemne okulary. Ten obraz został wcielony przez Audrey Hepburn w filmie „Zabawna buzia”.

Chociaż subkultura szybko przestała istnieć, to jej poglądy doprowadziły do ​​pojawienia się hipisów i ogólnie wywarły ogromny wpływ na społeczeństwo. Dlatego wiele celebrytów, którzy włożyli czarny golf, co jest przełomowe dla hipsterów, chce wyrazić swoje współczucie dla idei równości. A jeśli wybierzesz zestaw z golfem, weźmiesz pod uwagę cechy jego kompatybilności, to dołączysz do ścisłego kręgu intelektualistów.

Niezależność

W tych samych latach 60. wynaleziono mini spódniczkę. Teraz stała się kontrowersyjnym elementem garderoby, zakładając to, wy, jako sąsiedzi z ogłoszenia na ławce, wyruszacie w poszukiwaniu maniaka lub wskazując na ich dostępność. A kiedy właśnie pojawiła się spódnica, był to sposób na seksualną ekspresję kobiety. Mini często łączono z golfem. W latach siedemdziesiątych XX wieku ta rzecz przyciągnęła jedną z liderek ruchu feministycznego, Wiktorię Steinem, i stała się symbolem walki o prawa kobiet.