Czarny krawat: historia, podstawowe zasady i pomysły dotyczące tworzenia obrazu

Trochę historii

Piłki i przyjęcia towarzyskie, eleganckie sukienki, długie rękawiczki i futrzane peleryny, smokingi i białe motyle: początek XX wieku - świętowanie stylu White Tie. Sukienka musiała koniecznie znajdować się na podłodze, włosy były ułożone w fryzurę, oczy i usta były zabarwione, a ramiona były zamknięte długim rękawem lub rękawiczkami. Lepiej nie pojawiać się na takich imprezach bez biżuterii. Dziewczyny je wynajęły. Jeśli chodzi o mężczyzn, wybór ubrań był dość mały: czarny frak, biała kamizelka z trzema guzikami i motyl, również tylko biały. Pożądany jest zegarek kieszonkowy, białe rękawiczki, a nawet laska!

Dzisiaj jest mało prawdopodobne, że w zaproszeniu spotkasz się z oznaczeniem białego krawata, chyba że zostaniesz wezwany na spotkanie z ambasadorem lub królem Monako. Piłka rządzi bardziej swobodnie, ale nadal jest formalnym stylem Black Tie. Zastąpił nadmierny luksus i sztywność. Sukienki stały się węższe, smokingi zmieniły się w przycięte kurtki, muszki stały się czarne, rękawiczki i laski zniknęły. Demokratyzacja społeczeństwa doprowadziła do potrzeby kosztownej biżuterii z białego krawata z kamieniami naturalnymi zastąpionymi biżuterią wysokiej jakości. Oczywiście obszerne futra na ramionach należą już do przeszłości. Czarny krawat pozwala otworzyć ramiona, obojczyki, a nawet kolana. Grace Kelly jest nadal uważana za głównego trendsetta mody wieczorowej, ponieważ to ona przyczyniła się do pojawienia się stylu Black Tie.

Czym jest dzisiaj czarny krawat dla kobiet

Żadne spotkanie towarzyskie w skali piłki MET GALA, Oscar lub Grammy nie odbywa się bez ścisłego ubioru. I to jest Czarny krawat, tylko po wejściu na imprezę w sukienkach koktajlowych jest możliwe.

Spójrzmy na odmiany stylu Black Tie. Tak, oni też tam są. Na przykład na imprezie możesz nosić kombinezon lub kombinezon, jeśli w zaproszeniu zobaczysz Kreatywny czarny krawat. Możesz wybrać jasną biżuterię i buty pasujące do kostiumu do obrazu.

Black Tie Invited oznacza, że ​​musisz nosić długi strój wieczorowy lub suknię koktajlową, która zakrywa kolana. Odpowiedni jest również garnitur ze spódnicą. Tutaj możemy również dopuścić wystrój na butach: dyskretne cyrkonie, jedwabne kokardki, paski.

Jak i którą sukienkę wybrać

Wybór stroju ograniczony jest raczej surowymi zasadami ubioru, twoimi preferencjami i cechami sylwetki. Pomimo tego, że w stylu Czarnego Krawata dozwolone są otwarte plecy lub ciasne style, nie dotyczy to wszystkich kobiet. Najbardziej wszechstronne są sukienki w stylu New Bow, które podkreślają talię.