Podstawowa garderoba: dlaczego potrzebujesz trencza

Wyszukiwanie przygód

Trencz - dosłownie przetłumaczony z angielskiego - to trencz. Każdy detal został stworzony z myślą o korzyściach dla brytyjskich żołnierzy: paski na ramię - do pasków na ramię, wodoodporny i wiatroodporny wiatroodporny materiał - do marszów w każdą pogodę, pierścienie w kształcie litery D na pasie - do granatów lub noży, beż kamuflażu - dla otwartych przestrzeni.

W latach wojen światowych płaszcz zyskał skojarzenie z wyczynem, zagrożeniem życia, które gwarantowało mu wejście do kina. Na wiele lat trencz zmienił się w postać bohatera (najczęściej detektywa) lub jego fatalnej dziewczyny. Płaszcz poinformował publiczność, że jego noszący przeciwstawia się niebezpieczeństwom i jest gotowy na przygodę. Być może najsłynniejsze zjawisko tego modelu miało miejsce w filmie Casablanca (1942), w którym Humphrey Bogart zagrał mężczyznę zmuszonego do wyboru między miłością a poczuciem obowiązku.

Zakładając płaszcz, wpadniesz pod jego wpływ. Niemożliwe jest pochylenie się lub wyglądanie na niechlujnego. Napręży ci mocno pasek, abyś mógł dostroić się do odważnych kroków.

Klasa wyższa

Najpierw filmy z gatunku noir zniknęły z ekranów, potem temat wojny stracił na znaczeniu, co oznacza, że ​​trencz powinien był przejść w zapomnienie. Ale w latach 60. stał się szatą radykalnych intelektualistów, podróżników, badaczy. Preferowali go ci, którzy chcieli podkreślić ich pewność siebie i dowcip. Trencz znów wpadł w kadr - tym razem Audrey Hepburn założyła go w filmie „Śniadanie u Tiffany'ego” (1961).

Od tego momentu płaszcz był szczególnie kochany przez wpływowe kobiety - gwiazdy, elity finansowe, pierwszą damę. Przebrał się w wygodne i jednocześnie statusowe ubranie. Innym powodem, dla którego gwiazdy uwielbiają trencze, jest to, że chroni przed niepowodzeniami i błędami mody. Sukienki, dżinsy i szpilki oraz buty gimnastyczne są z nim połączone. Trencz łączy obraz i dodaje elegancji.

Funkcje specjalne

Od chwili, gdy Thomas Burberry modyfikował wojskowy płaszcz w 1912 roku, model nie zmienił się znacząco do dziś. Jeśli chcesz kupić trencz, weź pod uwagę niektóre cechy - to one składają się na naturę rzeczy.

Zapięcie dwurzędowe. Oczywiście szyte są również modele jednorzędowe, ale osobliwością stylu militarnego jest podwójny rząd guzików (których trencz ma zwykle dziesięć).

Obniżany kołnierz. Można go podnieść i zapiąć - dzięki czemu zamieni się w szalik. W latach wojny pod spodem znajdowała się maska, która chroni przed trującym gazem.