5 sytuacji, w których ubrania zmieniają osobowość

Pomaga kochać sport

Psychologowie zauważyli, że na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 r. Sportowcy w czerwonych mundurach wygrywali częściej niż ci, którzy nosili niebieskie zestawy. Aby sprawdzić, czy był to przypadek, czy wzór, naukowcy przeprowadzili eksperymenty. Okazało się, że osoby w czerwonych ubraniach podczas treningu siłowego podniosły poprzeczkę cięższe i ogólnie trenowały bardziej aktywnie niż uczestnicy w postaci innych kolorów. Jednocześnie nie wierzyli, że ich ładunek był większy, to znaczy, że im przydzielono klasy łatwiejsze i nie powodowały poważnego zmęczenia.

Jeśli nie jesteś gotowy rzucić niebieskie legginsy, istnieją inne sposoby motywowania się do uprawiania sportu. Na przykład noś tenisówki, czapkę baseballową lub koszulkę bokserki. Wtedy prawdopodobnie spacer po chlebie zamieni się w wieczorny bieg. Faktem jest, że każdy element garderoby ma symboliczne znaczenie. I tak jak kosztowna biżuteria pomaga dostroić się w uroczysty sposób, tak koszulka, którą kupiłeś na zajęcia fitness, sprawia, że ​​chcesz poćwiczyć.

Poprawia argumentację

Powiedzmy, że chcesz stracić cenę wynajmu lub dokonać zakupu samochodu. Ostrożnie wybieraj odzież, ponieważ wpływa to na twoją zdolność przekonywania. Psychologowie podzielili mężczyzn na trzy grupy: niektórzy włożyli garnitury, inni - spodnie dresowe, a jeszcze inni - dowolne ze swoich rzeczy. A potem przedstawiono im sytuacje, w których negocjowali. Jak się okazało, im lepszy i droższy mężczyzna był ubrany, tym częściej osiągał swój cel. To zabawne, ale u mężczyzn podczas „treningu” poziom testosteronu był najniższy, co czyniło ich najmniej agresywnymi i asertywnymi.

W przypadku kobiet zauważono pozytywny wpływ bielizny na pewne zachowanie, więc nie ignoruj ​​szczegółów, nawet jeśli sytuacja nie wymaga rozebrania się.

Zwiększa inteligencję

Są rzeczy związane z mocą. Dla mężczyzn jest to na przykład czerwony lub ciemnoniebieski krawat zawiązany podwójnym węzłem Windsor. W jednym badaniu poproszono uczestników o wykonanie pięciu zadań sprawdzających ich umiejętności. Jak się okazało, ci, którzy noszą oficjalny garnitur i krawat, czuli się znacznie bardziej kompetentni w rozwiązywaniu problemów i lepiej kontrolowali sytuację. Myśleli szybciej i oferowali bardziej kreatywne rozwiązania.

Jeśli masz podróbki, to z ich powodu nie tylko wyglądasz tanio, ale także popełniasz nieuczciwe działania częściej niż inne. Naukowcy z Harvardu rozmawiali o eksperymencie, w którym przyznawali ludziom punkty. Jednej grupie powiedziano, że jest podrobiona, a drugiej - że to model projektanta. Ci uczestnicy badania, którzy uważali się za fałszywych, częściej oszukali podczas następnej gry i częściej podejrzewali innych o kłamstwo.

Najprawdopodobniej wyjaśnienie jest następujące: kiedy nosisz rzecz kupioną na rynku z logo Chanel lub D&G, zaczynasz czuć się fałszywy, co wpływa na twoje zachowanie. Dlatego wybieraj marki budżetowe: nawet jeśli nie wyglądają rozpoznawalnie, ale zachowaj swoją pozytywną opinię o sobie.

Przynosi szczęście

Czy myślisz, że wkładasz rzeczy, które odzwierciedlają twój nastrój lub które go zmieniają? Psychologowie z Queensland University przeprowadzili wywiady z grupą ludzi, aby to rozwiązać. Najczęściej ubierasz się tak, jak chciałbyś lub jakie wrażenie wywarłbyś na innych. Zakładasz radosną bluzę, nawet gdy jesteś przygnębiony, jeśli chcesz poczuć wigor. I działa, szczególnie jeśli wybierzesz ubrania, które w przeszłości zdobyły wiele komplementów od innych lub są związane z przyjemnymi wydarzeniami.