... A brew jest łukowato przebiegła

Kiedy mówimy o pielęgnacji twarzy lub makijażu dekoracyjnym, tradycyjnie skupiamy się na oczach, ustach lub kondycji skóry jako całości - kopiujemy „porcelanową” skórę orientalnych kobiet, a następnie staramy się naśladować oliwkowy brąz luksusowych przedstawicieli Morza Śródziemnego. I niezwykle rzadko zastanawia się, jak ważny jest kształt i stan brwi dla integralności naszego wyglądu.

A w obecnym modnym sezonie jesienno-zimowym wizażyści proponują nam skorygowanie tego nadzoru. Prawie wszystkie pokazy najsłynniejszych domów mody z kolekcjami sezonu jesień-zima 2006-2007, specjaliści od makijażu dekoracyjnego raczej nieoczekiwanie skupiają się na brwiach. To te zdjęcia można było oglądać na programach Alessandro Dell'Acqua, Dries Van Noten, Ferretti, Jean Paul Gaultier, Zac Posen, D&G, Bottega Veneta, Celine, Diesel, DSquared2, Gucci, Oscar de la Renta i wielu innych. Wiodący mistrzowie makijażu w tym samym czasie pokazali niesamowitą fantazję, że tak niepozorna część twarzy kobiety wydaje się nie być w stanie wzbudzić.

Jednak ci, którzy tak myślą (w sensie niepozorności), w rzeczywistości się mylą. W końcu źle dobrany kształt brwi może znacznie zmienić wyraz twarzy, a nawet dodać kilka absolutnie niepotrzebnych lat. Krótkie cienkie brwi nadają twarzy wyraz niewinności i dziecięcej bezradności, brwi z „domem” - rygor i formalność, nawet cienkie i lekko uniesione na końcu cienkie brwi - kokieteria i wesołość.

Zbliżanie się do grzbietu nosa (nawet bardzo lekkie) brwi może ci się bardzo dobrze układać, ale nieuchronnie przedłużą o dwa do trzech lat dodatkowy wiek. Obniżone kąciki brwi nadają niepewny wygląd, który raczej nie będzie odpowiedni dla kobiety biznesu, która chce kontynuować karierę i wykazuje agresywność w biznesie ... Jak widać, nie należy lekceważyć tej części własnej twarzy.

Jednak masowy atak mistrzów makijażu jest nieco przytłaczający. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest niemal ścisła zgodność odcieni włosów i brwi. Nawet jeśli zdecydujesz się zostać platynową blondynką, dzisiejsza moda wymaga, aby twoje brwi zyskały ten sam odcień. Ale jednocześnie powinny być po prostu wyzywająco szerokie i uderzające. Wyobraź sobie, ile wysiłku musisz zrobić, aby brwi w kolorze starej whisky lub kłos pszenicy przyciągnęły przede wszystkim uwagę? Powinny mieć dosłownie szerokość palca! A słynna „piękna” Julia Roberts na obrazie z filmu o tej samej nazwie może stać się wspaniałym wzorem do naśladowania.

I to jest druga rzecz, na którą zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę. W rzeczywistości brwi można wciągnąć w zaskakującą nić, jednak podczas wykonywania makijażu należy narysować zamiennik w ich miejscu - linię, która jest szeroka na prawie całej długości, aby pasowała do odcienia włosów. W takim przypadku zaleca się stosowanie bardziej miękkich produktów, które nadają się do cieniowania palcami, a nie tylko ołówkiem.

Ale jeśli uważasz, że proponowany interesujący trend uratuje cię od bolesnej procedury wyrywania, to jesteś w wielkim błędzie. Tego nie da się uniknąć. Mimo to należy zachować formularz. A najlepiej to zrobić w odpowiednim salonie, ufając profesjonalistom.

Jeśli jesteś całkowicie pewny siebie i gotowy na ofiary w imię piękna, przede wszystkim po prostu wymyśl, jaką podstawową formę chcesz stworzyć. Aby to zrobić, użyj różnych tonalnych i korekcyjnych środków, po prostu malując dodatkowe (jak myślisz) włosy. Pomoże Ci to wypróbować kilka opcji, zanim zaczniesz niszczyć nadmiar roślinności. I rób to jednocześnie na obu brwiach, ponieważ tylko w ten sposób możesz stworzyć mniej lub bardziej akceptowalną symetrię.

Nawiasem mówiąc, następnym razem, gdy pójdziesz do odpowiedniego sklepu z aktualizacjami kosmetycznymi, koniecznie zapytaj o specjalne produkty do makijażu dla tej części twarzy. Używając tych samych środków, jak w przypadku oczu (kredki do oczu, ołówków itp.), Nie myślimy o tym, że brwi, powieki i rzęsy wymagają zupełnie innych podejść.

Ponadto dzisiaj można znaleźć wiele odpowiednich produktów, wśród których szczególną uwagę należy zwrócić na różne barwione żele, które nie tylko zabarwiają brwi w pożądanym kolorze, ale także symulują ich kształt. Ołówki do brwi są zwykle bardziej miękkie i szersze. Ponadto istnieją specjalne ołówki mocujące, które mogą być barwione lub bezbarwne, przezroczyste. Istnieją cienie do brwi, które pozwalają stworzyć dość szeroką, gładko cieniowaną linię brwi i przebarwić skórę pod włosami.

I na koniec kilka całkiem praktycznych wskazówek.

Nie wyrywaj brwi rano. Każda kobieta wie, że w tej chwili, nawet z najbardziej niezwykłym zdrowiem, twarz jest trochę spuchnięta. Daje to dodatkowy ból podczas zabiegu, a także trudno jest uchwycić najkrótsze i najcieńsze włosy, których końcówki są często niewidoczne z powodu opuchniętej skóry.

Należy pamiętać, że w „krytyczne dni” procedura korekcji brwi jest również zbyt bolesna i może prowadzić do podrażnienia skóry. Nie rób tego przed pływaniem w morzu lub krytym basenie: zarówno chlor, jak i sól morska również powodują podrażnienia. I nie zapomnij smarować skóry po zabiegu specjalnymi środkami nawilżającymi dla delikatnej skóry w pobliżu oczu (najlepiej o działaniu przeciwzapalnym).

Liza Fedorova