Zachowaj letnie piękno

Lato się kończy. Za wakacjami i wakacjami związanymi z zabawą i rozrywką. Wypoczęci, odświeżeni, opaleni, na chwilę zapomnieni o swoich codziennych zmartwieniach i obowiązkach domowych, nasyceni pozytywnymi emocjami, wracamy do naszych miejsc pracy, klas studenckich i codziennych obowiązków. I to jest paradoksalne: jeśli ogólnie nasze ciało w ciągu ostatniego lata wyzdrowiało i przygotowało się na długi okres jesienno-zimowy, wówczas skóra i włosy, wręcz przeciwnie, zostały poddane takim obciążeniom, że nadszedł czas, aby zaangażować się w procedury odbudowy.

Myślę, że dlaczego tak się dzieje, nikt nie musi wyjaśniać: gorącego słońca; słone morze lub chlorowana woda z basenów; nieśmiertelne smażenie na plażach; gorący oddech południowego wiatru; egzotyczne potrawy z nietypowymi składnikami; zakłócanie wszelkiego rodzaju reżimów i niepoważne ignorowanie zdrowego stylu życia ... Wszystko to i wiele innych ekscesów pozwala nam odpocząć od serca, ale zadać morderczy cios naszemu starannie pielęgnowanemu pięknu.

Dziś nadszedł czas, aby rozpocząć intensywne prace konserwatorskie, jeśli chcemy cieszyć się z przyjemnością patrzeniem w lustro na własne zdjęcie w zimie. Musimy pozbyć się suchości i napięcia skóry, jej łuszczenia, mikrourazów wynikających z przebarwień pod wpływem słońca. Co więcej, problemy te obejmują nie tylko twarz, ale także dłonie, dekolt, szyję, nogi (w tym stopy). Tak więc nakład pracy jest znaczny.

Przede wszystkim należy pamiętać, że dla naszej skóry konieczne jest ustanowienie łagodnego reżimu na pewien czas. Nie dręcz jej skórkami i peelingami. Jeśli uporczywie starasz się wykonać takie zabiegi, należy to zrobić w salonach kosmetycznych, powierzając skórę profesjonalistom. W przeciwnym razie nie angażuj się w amatorskie występy i eksperymentuj ze swoim wyglądem.

Nawet banalne mycie powinno być dla ciebie przemyślanym i świadomym procesem. Używaj tylko tych produktów, w których masz absolutną pewność i które zdecydowanie nie dodadzą suchości skórze. Są to różne pianki, żele, musy z substancjami czynnymi i ekstraktami roślinnymi. Można polecić w szczególności produkty z linii Green Mama (Francja - Rosja). Powiedzmy, że pianka żelowa „Rumianek i Lingonberry” ma bardzo łagodne właściwości myjące, a nawet złuszczające, dobrze się pieni, głęboko wnika w skórę, łagodzi podrażnienia, poprawia metabolizm lipidów, przepływ krwi i limfy.

Jednak w centrum wszystkich procedur odzyskiwania są dobrze znane odżywianie i nawodnienie. Tylko one mają cudowne właściwości. Oto tylko zwykłe dla nas środki, które należy nieco dostosować w kierunku wzmocnienia.

Przede wszystkim muszą być wielofunkcyjne - tak zwane „dwa w jednym” lub nawet „trzy w jednym”. Pożądane jest, aby wszelkie stosowane przez nas środki jednocześnie miały działanie nawilżające. Na przykład Carita Perfect Control Cleansing Lotion, zaprojektowany specjalnie dla skóry tłustej, jednocześnie ją matuje i nawilża. Oczyszczający balsam do zielonej herbaty Elizabeth Arden ma również trzy efekty , które jednocześnie tonizują, a nawet regenerują uszkodzoną skórę.

Jeśli jesteś zwolennikiem produktów, które nie zawierają alkoholu nawet w minimalnych ilościach, powinieneś zwrócić uwagę na balsam, który jest częścią linii Activan Tendre od Chanel. Ten luksusowy balsam na bazie wody zmiękcza skórę i łagodzi podrażnienia po kilku dniach ciągłego używania. Spośród bardziej demokratycznych produktów, niezwykle nawilżający krem-żel Garnier Ultra-Freshness na bazie ekstraktu z winogron, który tworzy 24-godzinną rezerwę wilgoci w skórze, ma równie silny efekt.

Możesz polecić Olay's Eye Contour Gel , lekką, przyjemną konsystencję o przyjemnej konsystencji . Nie tylko nawilża, ale także usuwa obrzęki, wyrównuje powierzchnię skóry, a nawet ma lekki efekt ściągający. Aby wzmocnić efekt, możesz zastosować krem ​​na noc do okolic oczu Age Fitness Yeux Power 2 firmy Biotherm z ekstraktem z oliwek.