Cała prawda o opalaniu

W oczekiwaniu na wiosnę chcę słońca, zmian, długich spacerów na świeżym powietrzu, pozbycia się ciepłych ubrań ... Ale zimą skóra stała się matowa i nabrała odcienia bieli, który był modny w ciągu stuleci, ale nie teraz. Myśląc o tym, wzrok pędzi w stronę solarium. Czy jednak znamy całą prawdę na ich temat?

Niektórzy twierdzą, że opalanie jest niezdrowe. Ale udowodniono coś przeciwnego: w okresach zmniejszonej aktywności słonecznej opalanie w salonie jest jedynym sposobem na uzyskanie niezbędnej witaminy D, która jest wytwarzana w organizmie tylko pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Ponadto w solarium czas opalania jest dozowany, a wszystkie szkodliwe efekty są całkowicie wykluczone.

W terminologii medycznej solarium nazywane jest „oddziałem helioterapii”. To osiągnięcie cywilizacji pomaga leczyć ostre infekcje dróg oddechowych, niezbędne w przypadku zapalenia skóry i łuszczycy. Cóż, dla właścicieli bladej skóry, którzy zamierzają zrelaksować się na słonecznym wybrzeżu, jest to jedyny sposób, aby zapobiec poparzeniom i czerpać prawdziwą przyjemność z reszty.

Kiedy docieramy do solarium, wszyscy interesuje nas, ile sesji potrzeba, aby opalenizna była idealna, i jaki jest optymalny czas ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe.

„Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ czas jest regulowany mocą lamp”, komentuje Irina Popova, dyrektor sieci salonów kosmetycznych Bagira. nie. ”

Zauważa inny niuans: wszystkie lampy mają datę ważności. Po 400-700 godzinach pracy należy je zmienić, w przeciwnym razie efekt zostanie zauważalnie zmniejszony. Nie można określić „wieku” lamp naocznie, dlatego wybierając salon z solarium eksperci zalecają skupienie się na reputacji instytucji i gwarancji wymiany lamp (w tym celu działa dobry dział serwisowy w dobrych salonach).

Bardzo często ludzie zadają sobie pytanie, dlaczego w solarium nie można używać zwykłych kremów do opalania. Według Iriny odpowiedź jest prosta: wszystkie zawierają substancje blokujące światło ultrafioletowe, dzięki czemu można dłużej wygrzewać się na plaży. Aktywatory opalania w solariach działają odwrotnie. Przyciągają promienie ultrafioletowe, przyspieszając pojawienie się brązowego odcienia na skórze i chroniąc go przed wysuszeniem. Co więcej, jeśli użyjesz aktywatorów, lepiej powstrzymać się od prysznica przez dwie godziny, w przeciwnym razie nie przyniosą pożądanego efektu.