Dziarskie wzory słońca

Zgadłeś, dzisiaj porozmawiamy o piegach. Niektóre szanowane kobiety, podatne na wiosenne zjawisko, starannie je dręczą, ponieważ ich zdaniem tylko psują swój wygląd. Inni chętnie ich widzą, ponieważ piegi dodają im uroku i dziewczęcego entuzjazmu (a przy okazji, czerwone psotne kobiety są po prostu modne z piegami). Ale jeśli pragnienie eksterminacji tych uroczych posłańców wiosny jest niewzruszone, skorzystaj z naszych przepisów.

Nic dziwnego, że piegi mają tę nazwę: w końcu czas ich świetności to wiosna. Zasadniczo „plamy słoneczne” wylewa się na twarze blondynki i rudych, rzadziej zjawisko to obserwuje się w brunetkach. Jeśli już zaznaczyłeś się wiosennym słońcem, z czego nie jesteś bardzo zadowolony, wypróbuj wapienne piegi ze specjalnymi maskami.

Podczas stosowania wszystkich tych masek ważne jest przestrzeganie niektórych zasad. Tak więc, jeśli twoja skóra jest tłusta, maski są wykonywane co drugi dzień, jeśli są suche - 2 razy w tygodniu; tłustą skórę myje się mydłem, a suchą skórę wciera się w balsam; usuń maskę bawełnianym wacikiem zwilżonym wodą lub napar z ziół (najlepiej rumianku, podbiału, mięty); Następnie nałóż cienką warstwę kremu na twarz.

W przypadku piegów warto wycierać twarz kilka razy dziennie wywar z wiesiołka: 1 łyżka. l drobno posiekane liście i korzenie, zalać 1 szklanką wody i gotować przez 10 minut. Przetrzyj twarz tą kompozycją codziennie 2-3 razy lub zrób balsamy.

W tym przypadku wywary z liści zwykłego mankietu, wysokie korzenie omanu, liście i pąki brzozy są idealne (a sok brzozowy jest również zalecany do mycia i wybielania skóry, więc nie przegap czasu przepływu soku).

Możesz użyć soku z wymienionych jagód. Smaruj je piegami codziennie 1-2 razy w tygodniu przez 1,5-2 miesiące, a zobaczysz pozytywny wynik swoich wysiłków. Jeśli jednak masz suchą skórę, po nasmarowaniu maski będziesz musiał nałożyć krem ​​odżywczy na twarz.

I wreszcie: pamiętaj, że łatwiej jest zapobiegać pojawianiu się piegów, niż się ich pozbyć. Dlatego jeśli masz tendencję do ich pojawiania się, musisz znać środki ostrożności i ściśle ich przestrzegać . Po pierwsze, przy pierwszych promieniach wiosennego słońca, idź wzdłuż zacienionej strony ulicy, w cieplejszym słońcu, użyj parasola lub noś kapelusze z szerokimi rondami (oczywiście będziesz musiał odmówić opalania). Po drugie, jeśli chcesz zamaskować plamy, użyj dodatkowej ochrony - posmaruj twarz ciemniejszym proszkiem, a na koniec, zanim wyjdziesz na twarz, nałóż cienką warstwę kremu przeciwsłonecznego, który nie przenosi promieni ultrafioletowych.