Kapelusz lub czapka: co wybrać tej zimy

Absolutny hit sezonu - meloniki i plemiona. Różnią się wnęką na koronie i małymi polami: melonik ma bardziej okrągły kształt i proste pola, a plemiona są wklęsłe i te same pola. Oczywiście takie style bardziej dotyczą stylu niż ciepła, ale wyglądają bardzo imponująco. Zwróć uwagę na niestandardowe modele, na przykład takie jak w kolekcji Chanel. Na pewno nie pozostaniesz niezauważony.

Nie chcę eksperymentować z nowymi formami, idź do sklepu po kapelusz z szerokimi rondami, ten nigdy nie wyjdzie z mody. W tym sezonie projektanci proponują nam porzucenie ciemnych odcieni i wybranie czapek o głębokim kolorze wina, jasnej mięty lub delikatnego różu. Nawiasem mówiąc, czapki z małymi ozdobami są najbardziej odpowiednie dla najbardziej stylowego wyglądu: pióra, łańcuszki lub wstążki są dziś na szczycie popularności.

Jaka zima jest bez futrzanej czapki? Tej zimy projektanci proponują nam bardzo ciekawe warianty nauszników. Łączenie ich najlepiej jest z prostymi płaszczami, grubymi butami i małymi szalikami. Najważniejsze, aby pamiętać: nic nie powinno stworzyć dla ciebie dodatkowej objętości, niech futrzany kapelusz z klapkami na uszy pozostanie jedynym akcentem. Nie chcę nosić czegoś zbyt obszernego, zwracaj uwagę na begorę z angory, takie były w kolekcji Alexandra Wanga. Te czapki są absolutnie uniwersalne, są połączone z futrem, płaszczem i kurtką puchową. I wyglądają bardzo stylowo.

Inną ciekawą opcją na zimę jest ciepła czapka. Znaleźliśmy takie w kolekcjach Moschino, Gucci, Tommy Hilfiger, Moncler. Nawiasem mówiąc, czapka wcale nie oznacza sportowego stylu i wygląda bardzo interesująco z kobiecymi płaszczami i kurtkami. Jeśli chcesz stworzyć nieco bully look, wybierz skórzane lub drukowane opcje, ale lepiej jest nosić coś bardziej klasycznego, na przykład zgrabną zamszową czapkę, jak w kolekcji Tommy Hilfiger.

Popularne czapki z dzianiny w tym roku tracą popularność. Jeśli jednak lubisz rzeczy minimalistyczne, to stworzone są dla Ciebie klasyczne modele, takie jak Michael Kors. Możesz ozdobić taki kapelusz broszką i uatrakcyjnić obraz. Lepiej zostawić duże czapki z dzianiny i czapki z pomponem do zdjęć sportowych lub na spacery z dziećmi, są one całkowicie nieodpowiednie dla surowych płaszczy i futra, lepiej jest założyć czapkę z woalką, szczególnie jeśli wybierasz się na galę.