Przysmaki Miętowe

Specjaliści kulinarni uwielbiają jego wyjątkowy smak, który może dodać pikanterii każdemu, nawet najprostszemu potrawie. Lekarze doceniają jego właściwości zmiękczające i lecznicze. Aromaterapeuci uważają, że jego świeży zapach może złagodzić depresję i zwiększyć aktywność umysłową. A kosmetolodzy niezmiennie uwzględniają ją w składzie swoich unikalnych dzieł ... Jak można się domyślić, będziemy rozmawiać o tak wyjątkowej roślinie, jak mięta.

To jest naprawdę magazyn przydatnych elementów. Dzięki miękkim zielonym liściom, które zawierają dużą ilość mentolu, mięta jest bardzo szeroko stosowana w kosmetologii . Poprawiając krążenie krwi i wzmacniając małe naczynia skóry, pomaga uwolnić tkanki z nadmiaru płynu i toksyn, normalizując metabolizm tłuszczów, dlatego często można go znaleźć w kremach na odchudzanie i drenaż. Mennica jest również szeroko stosowana w środkach przeciw zmęczeniu i obrzękach nóg ze względu na jej właściwości chłodzące i tonizujące, a także działanie zwężające naczynia krwionośne.

Mięta jest również stosowana w łagodzeniu podrażnień, ponieważ zawiera wiele substancji łagodzących, a składniki dezynfekujące tej rośliny pomagają rozwiązać problemy tłustej skóry. Twórcy makijażu również doceniają miętę (w szczególności ze względu na szlachetny odcień i świeży aromat) - na przykład szminka i błyszczyk o miętowym zapachu odświeżają oddech nie gorzej niż guma do żucia.

Cóż, a aromat mięty jest szczególnym przypadkiem, ponieważ od czasów starożytnych ten zapach był czczony jako uosobienie czystości i świeżości. Perfumy uwielbiają go, ponieważ łączy się z prawie każdym aromatem (kwiatowym i owocowym, drzewnym itp.) I nie zmienia go, a jedynie podkreśla głębię. Dlatego często nuty miętowe można wyczuć zarówno w zapachach kobiecych, jak i męskich.

Na przykład dla tych, którzy mają normalny typ skóry, zalecamy przygotowanie takiego gorącego kompresu z naparu miętowego : 1 łyżka. l wlej 1 szklankę wrzącej wody na liście rośliny, pozwól jej parzyć przez 30 minut, a następnie odcedź. Przed użyciem podgrzać napar do 38-42 gr. C, namocz w nim serwetkę złożoną z 3 warstw i szybko przymocuj do twarzy, aby środek opadł na podbródek, a policzki zakryły krawędzie; przytrzymaj przez 5 minut. Taki kompres dobrze rozszerza naczynia krwionośne i pory, rozluźnia mięśnie i pomaga usuwać kurz i martwe komórki.

I możesz zrobić lód miętowy. Dobrze jest rano wytrzeć twarz, szyję i klatkę piersiową. Powstała mieszanina 1 łyżki. l wysuszyć liście mięty i 1 szklankę wrzącej wody, podawać w infuzji przez 30 minut, ostudzić, odcedzić, wlać formy i zamrozić. Taki lód tonizuje skórę, wygładza zmarszczki, łagodzi podrażnienia i zmęczenie.