Problemy pod kapeluszem

Zima to prawdziwy test na włosy. Zmiany temperatury, ciepłe czapki, niedobór witamin, sezonowa depresja, a także niska wilgotność prowadzą do tego, że włosy zaczynają wypadać, odcinać. Jak pomóc im wygodniej przetrwać ten niekorzystny czas? I właśnie tutaj musisz zmienić zasady opieki nad nimi. Tak, matowy i pozbawiony życia wygląd włosów inspiruje przygnębienie nawet u najbardziej niepoprawnego optymisty. Ale ten biznes można naprawić, jeśli zaopatrzysz się w cierpliwość i ściśle przestrzegasz naszych rad.

Aby rozpocząć prawidłowo, zgodnie z porą roku, aby dbać o włosy, musisz określić rodzaj swoich włosów . Więc jeśli są suche i kruche , musisz wykonać następującą procedurę. Najpierw nałóż odżywczą maskę (np. Creme de Palme, PhytoDess) 15 minut przed umyciem włosów, która zasadniczo zawiera naturalny olej palmowy.

Lub rozkoszuj się suchymi włosami za pomocą domowej maski ziemniaczanej . Weź 3-4 średniej wielkości ziemniaki, włóż je, bez obierania, do wrzącej wody i gotuj, aż będą miękkie. Następnie spuść wodę i obierz ziemniaki, włóż naczynia ceramiczne, zacier i dodaj 2-3 łyżki. l śmietana lub śmietana. Wszystko dokładnie wymieszaj, aż uzyska konsystencję dobrze rozprowadzającej się masy. Przed umyciem włosów podziel włosy na pasma i nałóż powstałą masę na cebulki na całej długości. Zawiąż głowę folią, zaizoluj ręcznikiem frotte na górze. Po 30 minutach codziennie myj włosy łagodnym szamponem do włosów suchych, a następnie spłucz je zakwaszoną wodą (1 łyżeczka kwasu cytrynowego lub octu jabłkowego w misce z wodą).

Po drugie, detergenty (szampon i balsam) powinny być stosowane tylko do suchych włosów i zawierają składniki odżywcze (Richesse Intence, Secret Professionnel). I jeszcze jedno: pożądane jest, aby były z tej samej serii. Balsam należy usunąć nie wcześniej niż po 2 minutach i dokładnie spłukać włosy. Po trzecie, spróbuj przynajmniej raz wysuszyć włosy - pozwoli to zachować ich film hydrolipidowy.

Podobnie jak w przypadku suchych włosów, maski dobrze tu pomagają. Stosowane przed myciem pochłaniają nadmiar sebum i ułatwiają działanie szamponu (Masque Absorbant Argilla, Rene Furterer) - taka maska ​​po wyschnięciu jest po prostu strzepywana z włosów. Ale po umyciu szamponem wskazane jest spłukanie włosów ocetem jabłkowym rozcieńczonym w ciepłej wodzie : pH skóry głowy staje się kwaśne, a aktywność gruczołów łojowych spowolni. Podczas stylizacji włosów unikaj produktów zawierających silikon - tworzy woskowy film na włosach. Ogólnie rzecz biorąc, dotykaj włosów rękami mniej - spowolni to proces smarowania.

Każdy zna taki obraz, gdy skóra głowy swędzi i denerwuje, a stąd pojawia się łuszczenie i dyskomfort. W takim przypadku po prostu nie ma wystarczającej ilości światła słonecznego, a ten brak światła słonecznego prowadzi również do zwiększonej wrażliwości skóry głowy . Środki łagodzące (Dermo-Calm, Kerastase) pomogą przywrócić włosom ich pierwotny wygląd. Łagodzą napięcie i swędzenie, a substancje złuszczające, które składają się na ich skład, eliminują łuszczenie.

I bez względu na to, którą opcję wybierzesz, jesteś w stanie wpłynąć na stan włosów i przygotować je na wiosnę.