Nogi w dłoniach

Teraz, gdy zima jest na zewnątrz, a nasze nogi są ciągle zatkane (buty, ciepłe rajstopy i skarpetki), potrzebują bardziej niż kiedykolwiek starannej i codziennej opieki. Jednak znalezienie czasu na wszystkie procedury, jak wielu twierdzi, jest bardzo trudne. Umiłowani, sprawdźmy, czy zabiera tyle czasu najprostszym i bardzo przyjemnym troskom.

Każdy z nas wykonuje wieczorne zabiegi wodne, więc podczas tej przyjemnej aktywności zwracaj większą uwagę na nogi - w końcu były uwięzione przez grube rajstopy i ciepłe zimowe buty, więc pozwól im odpocząć i trochę oddychać. I w tym celu wykonaj masaż stóp rękawicą lub szczotką w kierunku od stóp do bioder. Masuj stopy peelingiem (bardzo dobry peeling do stóp można uzyskać przez zmieszanie granulowanego cukru z oliwą z oliwek) lub solą morską, po czym nałóż dowolny krem ​​odżywczy (np. Nivea Soft, Nivea; Krem Witamina E, Oriflame).

A rano po prysznicu wykonaj lekki masaż stóp kremami do masażu (Payot, Cliven) i posyp stopy dezodorantu w talku (Oriflame). Aby skóra pięty nie była szorstka, przynajmniej raz w tygodniu traktuj stopy pumeksem. Pomogą również kąpiele z wywaru z kory dębu - jest to doskonały środek na pocenie stóp i zapobieganie szorstkości skóry. I możesz zmielić suszoną korę dębu w młynku do kawy, wtedy będzie ona również służyć jako proszek talku - posyp ją stopami, a następnie nie będą się mocno pocić w butach. Jeśli cierpisz na nadmierne pocenie się nóg, przygotuj sobie taką zawiesinę: zmiel pestki moreli, wymieszaj je z wodą i przed pójściem spać, połóż tę mieszaninę na podeszwach na 15-20 minut, a następnie nasmaruj skórę dowolnym kremem odżywczym.

Ogólnie rzecz biorąc, zrób kilka razy w tygodniu przed snem smarowanie stóp dużą ilością wazeliny lub kremu dla niemowląt i śpij w bawełnianych skarpetkach. A efekt będzie jeszcze większy, jeśli po nasmarowaniu nóg owiniesz je folią.

W ciągu dnia tak bardzo przeszkadzamy nogom, idąc bardzo śnieżną drogą w ciężkich zimowych butach, że wieczorem po prostu „brzęczą” i puchną. Aby poradzić sobie z takimi problemami, należy przechowywać lód w lodówce. Przygotowany z wywarów ziołowych i naparów jest niezbędnym narzędziem do pielęgnacji opuchniętych i zmęczonych nóg. Aby to zrobić, przygotuj kąpiel z kostkami lodu z zamrożonych wywarów z rumianku, mięty, nagietka. Możesz użyć prostego lodu. W takim przypadku upuść kilka kropli oleju mentolowego lub soku z cytryny do kąpieli z kostkami lodu.

Kąpiele z octu stołowego mają również korzystny wpływ na zmęczone i spocone stopy. Aby to zrobić, weź 1 szklankę octu stołowego na 3-5 litrów wody. Kąpiele wykonuje się co drugi dzień przez 10 minut, po czym nogi suszy się, a następnie spryskuje talkiem lub posmarowuje kremem.

Niewłaściwa pielęgnacja stóp prowadzi do suchości, szorstkości skóry, szczególnie podeszew i pięt; pojawienie się odcisków, pęknięć w stopach i brodawek również powoduje wiele problemów. W przypadku zgrubienia skóry i pęknięć na piętach codziennie w nocy wykonuje się kąpiele z 2% roztworem sody oczyszczonej . Następnie pęknięcia są smarowane 2% nalewką jodową, a resztę stopy smaruje się odżywczym kremem („Satyna”, „Efekt”, „Krem do stóp”). Zawierają witaminy A i F, których brakuje w twoim ciele, odkąd pękłaś.

Ale przyczyną pojawienia się odcisków jest zwykle zbyt wąskie lub zbyt szerokie buty. I właśnie w zimnych porach wszystkie te problemy, jak mówią, kwitną we wspaniałym kolorze.

1.) Zgięcie i wyprost palców.

2.) Toczenie wałka po podłodze, butelki od palców u stóp do pięty iz powrotem.

3.) Opierając się dłonią o oparcie krzesła, wykonaj kilka ruchów okrężnych, najpierw jedną prostą nogą, a następnie drugą.

4.) Siedząc na podłodze, oprzyj dłonie na podłodze z tyłu. Zegnij kolana, opierając palce na podłodze. Podnieś palce u stóp, opierając pięty na podłodze. Następnie podnieś pięty, opierając palce na podłodze itp.

Możesz wykonać wszystkie te proste procedury w domu. Ale jeśli pozwalają na to fundusze, radzimy udać się do dowolnego salonu kosmetycznego, w którym nogi zostaną uporządkowane i gdzie doświadczysz wielkiej przyjemności. Wszystkie te procedury można wykonać na przykład w oparciu o narzędzia Bio Solutions. Ta linia zawiera tylko ziołowe, cudownie pachnące dodatki. Zacznij od kąpieli stóp z hydromasażem z aromatycznymi solami zmiękczającymi skórę z Morza Martwego, do których dodano ekstrakt z cytryny. Następnie - peeling płynnym pumeksem wulkanicznym. Po szorowaniu na przygotowanej skórze nałóż maskę na stopy z ekstraktem z żeń-szenia, wodorostów i drzewa herbacianego - nie tylko nawilża i odżywia, ale także łagodzi obrzęki i zmęczenie oraz wspomaga drenaż limfatyczny. I wreszcie, najbardziej przyjemną częścią procedury jest masaż kolan, po którym nogi są tak lekkie, że chcesz skoczyć na sufit, jak w dzieciństwie. Ponadto stopy stają się delikatne, jak pięcioletnie dziecko.