Oczy lutowe

Z jednego kobiecego spojrzenia wielu mężczyzn traci rozum. Ale nawet najpiękniejsze oczy wymagają delikatnej pielęgnacji. Dlatego wiele kobiet przywiązuje dużą wagę do tego konkretnego narządu. We współczesnym życiu oko ma znacznie większe obciążenie niż to, które zapewnia natura. Zwłaszcza zimą, kiedy wraz z zewnętrznymi klęskami żywiołowymi (brak światła dziennego, silne mrozy i wiatr, które powodują, że oczy stają się łzawiące), występują również wewnętrzne (różnice temperatur i wilgotności, urządzenia grzewcze, w których wręcz przeciwnie, oczy wysychają).

Ponadto długi pobyt przy komputerze, brak witamin i wszelkiego rodzaju stresy również źle wpływają na nasze oczy. Dlatego w celu utrzymania lub utrzymania normalnego stanu oczu w okresie zimowym oferujemy szereg środków, które mogą rozwiązać problemy z „okiem”.

Zaniedbanie oczu grozi kłopotami w postaci obrzęku, wczesnych zmarszczek i różnych chorób oczu. Dlatego bądźcie bardzo skrupulatni i uważni na wszystkie zmiany, które zachodzą w waszym „lustrze duszy”.

Pomożemy Ci uniknąć tych problemów za pomocą specjalnych kosmetyków i starych sprawdzonych metod ludowych: po pierwsze, aby uniknąć obrzęku i cieni pod oczami, potrzebujesz pełnego 7-8 godzinnego snu na plecach lub boku (ale nie na twarzy w poduszce) na płaska poduszka lub wałek pod szyją; po drugie, w pełni i regularnie jedz, pamiętaj o dodawaniu do żywności produktów zawierających witaminy A, E, C, ponieważ z powodu braku witamin wzrok pogarsza się, a twoje oczy szybko się męczą.

Zamknij mocno powieki i policz do 10, otwórz szeroko oczy, a także policz do 10, bez marszczenia czoła.

Teraz, nie odwracając głowy, jakbyś obserwował oczy w kierunku wahadła powoli, licząc do 20. Następnie zamknij oczy i, licząc do 3, rozpocznij ćwiczenie ponownie.

Wykonuj powolne ruchy okrężne oczami, jakbyś obserwował duże koło obracające się 2 razy w jednym kierunku i 2 razy w drugim. Każde z proponowanych ćwiczeń powtórz 3-4 razy z rzędu.

Bardzo przydatne są zimne płyny na zawsze - wywar z rumianku, chabra lub szałwii, sok z ogórka, pijana zielona herbata, starte ziemniaki i zmięty lód zawinięty w serwetkę.

Ale oprócz sprawdzonych przepisów ludowych konieczne jest również stosowanie specjalnych kosmetyków do oczu (na przykład Gentle Eye Gel / Beanty; Soin Contour des Yeux / Payot; Hanorah / Eye Specific Cream / Diana de Silva), ponieważ strefa powiek jest blisko bardzo delikatna i wrażliwa błona śluzowa oczu, skłonna do natychmiastowego podrażnienia. Krem lub żel należy nakładać delikatnymi ruchami w kierunku skroni wzdłuż górnej powieki i od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznej dolnej powieki. Opuszki palców serdecznych mają najbardziej delikatny efekt.

I tu na ratunek przychodzą specjalne kremy, bez których nasze oczy po prostu nie są w stanie tego zrobić, ponieważ w obszarze wokół oczu pojawiają się pierwsze skutki stresu, zmęczenia i agresywnego wpływu środowiska. A te kremy (Verite, Estee Lauder i Gel Contour Yeux, Cellcosmet) pomogą wytrzymać wszelkie negatywne skutki. Eliminują skutki nadmiernego obciążenia powiek, łagodzą podrażnienia i napięcia. Mogą być używane jako maska ​​do oczu przez 5-7 minut. Istnieją również leki, które normalizują krążenie krwi i zapobiegają gromadzeniu się płynu pod skórą wokół oczu i tworzeniu się cieni (np. Eye Soother, The Skincare, Shiseido; Sensai, Kanebo).

Wszystko inne, nasze oczy są stale narażone na stres, w domu, w pracy, szczególnie jeśli pracujesz przy komputerze. Kiedy cały dzień patrzymy na monitor komputerowy, mrugamy rzadziej, przez co mięśnie oczu drgają konwulsyjnie. Kremy takie jak Gel Euergie, Orlane; Time Complex Cream Elizabeth Arden eliminuje skutki nadmiernego zmęczenia oczu (podczas długotrwałego korzystania z komputera, promieniowania komputerowego).

Aby dać odpocząć oczom, nadal możesz chodzić po pokoju i patrzeć przez okno w dal. Wygląd odpoczywa w naturze. I mrugaj częściej - w tym czasie oczy są naturalnie myte przez łzy. A co najważniejsze, przestrzegaj 3 podstawowych zasad: spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu, poruszaj się więcej, pamiętaj, aby się wyspać i dobrze zjeść . I wtedy zapewniony jest blask i, co najważniejsze, zdrowie twoich oczu, a czyste i jasne oczy, jak wiadomo, mówią ogólnie o twoim zdrowiu. I pamiętaj, że nie luksusowe toalety damskie, ale promienny zdrowy wygląd sprawiają, że kobieta jest atrakcyjna i pożądana.

Olga BELKINA.