Ci, którzy noszą okulary

Zimą okulary przeciwsłoneczne opuszczają naszą codzienną garderobę. Ale okulary „z dioptriami”, o których wielu zapomniało podczas tygodni świąt Bożego Narodzenia, ponownie zajmują swoje miejsce honoru. Nauka, codzienne życie jest w pełnym rozkwicie, a zima to najciemniejsza i najbardziej męcząca pora roku. Więc bez okularów - nigdzie.

Ale dla wielu kobiet okulary, oprócz specjalnego przeznaczenia, stały się rodzajem akcesoriów kosmetycznych i służą do tworzenia określonego stylu. Na które, jak każdy inny, ma wpływ moda, psychologia i bogactwo materialne.

Moda na kolor, kształt i fakturę ramy w okularach z dioptriami również nie stoi w miejscu. Złoto zastąpiono tworzywem sztucznym „pod żółwiem”, stalą i tytanem - wesołymi różowymi i półmiękkimi, nietłukącymi się związkami. A teraz ramy całkowicie zniknęły - ramiona i zworki są przymocowane bezpośrednio do szyby.

Pamiętaj! Cienkie i lekkie ramki „rozjaśniają” twarz. Gruby i ciemny podkreślają indywidualność (jeśli tak, oczywiście). Głównym punktem przy wyborze ramy powinno być to, że jej górna linia pokrywa się i biegnie wzdłuż linii brwi. Jego korekty można dokonać za pomocą brązowego ołówka.

Okulary muszą również dostosowywać kształt nosa. Jeśli nosisz je wysoko na grzbiecie nosa, nos będzie wydawał się bardziej znaczący. Jeśli natomiast, w okularach pośrodku nosa, jego długość zostanie zmniejszona.

Wybierając okulary, nie zapomnij spojrzeć na siebie z boku. Okulary mogą być dość ciasno na miejscu, nawet jeśli ramiona wystają zza uszu, zapewniając dobrą połowę głowy. Zasadniczo nie jest to przerażające. Po prostu brzydkie.

„Solidne” okulary w celowo masywnej, ciężkiej oprawie są wybierane przez tych, którzy ich zdaniem zajmują zbyt odpowiedzialne stanowisko i wcale nie są pewni swoich kompetencji.

Technika makijażu:

Zastosuj odcienie jasnych tonów na górnej powiece. Pod brwą - ciemniejszy (fioletowy, ciemne złoto). Aby maksymalnie otworzyć oczy, przedłuż rzęsy czarnym lub brązowym tuszem do rzęs. Pomaluj policzki wokół oczu. Zaczynając od miejsca, w którym krawędź okularów przylega do kości policzkowej, zaczerwienij się, stopniowo podnosząc do brwi. Podświetl zewnętrzny kącik oka brązowym, czarnym lub fioletowym ołówkiem.

Technika makijażu:

Wewnętrzny kącik oka musi być ozdobiony bardzo jasnymi cieniami. Od połowy wieku do zewnętrznego rogu używaj ciemnych cieni (brązowe, bardzo ciemne złoto). Pamiętaj, aby użyć ołówka, aby podkreślić wewnętrzną linię górnej i dolnej powieki. Makijaż jest bardzo lekki i schludny, ponieważ warstwa makijażu będzie dobrze widoczna. Lepiej pokolorować rzęsy czarnym lub brązowym tuszem tylko częściowo, bliżej zewnętrznej krawędzi oka.