Zręcznie ciesz się słońcem

Mam jednego bardzo zaawansowanego przyjaciela, który z roku na rok, nawet w środku zimy, zaczyna szybko biegać po sklepach w poszukiwaniu tego, co byś pomyślał? ... dobry filtr przeciwsłoneczny. Ponieważ widzi słońce nie tylko jako źródło ciepła i opalania, ale także jako realne zagrożenie dla jej urody i zdrowia. Wraz z nadejściem pierwszych ciepłych wiosennych promieni zaczyna aktywnie wykorzystywać te fundusze na swojej ładnej twarzy, szyi i rękach.

Co do mnie, do niedawna, tak pełen szacunku stosunek do siebie, moja ukochana, postrzegałem jako kolejne dziwactwo tej wzniosłej młodej damy. Do ostatniej nocy. Kiedy po krótkim pobycie w wciąż ciepłym kwietniowym słońcu nagle znalazłem na twarzy kilka drobnych plam pigmentowych. Jak możesz sobie wyobrazić, wcale mnie nie ozdabiają. Być może po raz pierwszy w pełni zdałem sobie sprawę z poprawności słów mojego przyjaciela, że ​​musisz umiejętnie cieszyć się słońcem. Dlatego kategorycznie zdecydowała: w najbliższej przyszłości konieczne jest znalezienie czasu (i pieniędzy) na zakup czegoś z filtrów przeciwsłonecznych. Które zdecydowanie ci doradzam. Co więcej, mamy długo oczekiwane lato z niesamowicie upalnym, zdaniem ekspertów, słońcem.

Na początek musisz zdecydować: co kupić, gdzie i za co . Nawiasem mówiąc, eksperci zalecają kupowanie dobrych leków w więcej niż jednym przypadku. Jednocześnie nie powinieneś obawiać się, że ulegną one pogorszeniu, ponieważ jeśli nie zapomnisz ich regularnie używać, zostaną całkowicie zużyte na czas. Ponadto nieotwarte opakowanie można przechowywać do 30 miesięcy. Jeśli jednak będzie przechowywany w chłodnym miejscu, w przeciwnym razie z powodu utlenienia formuły może wystąpić zauważalny spadek skuteczności środka.

W przypadku, gdy nagle znajdziesz gdzieś pod szafką nieużywany krem ​​z ubiegłego roku, pamiętaj, że aktywność filtrów takiego kremu można znacznie zmniejszyć (choć nie całkowicie stracić). Dlatego będzie musiał być nakładany częściej niż zwykle lub, w przypadku jakiegokolwiek zaczerwienienia lub dyskomfortu na skórze po nałożeniu, zwykle częściowo, wrzucając go do kosza.

Ogólnie rzecz biorąc, nowoczesne środki zaradcze są bardzo różnorodne i mają różne wskaźniki ochrony . Na przykład produkty stałe, czy to ołówek, czy szminka, ze względu na zawartość zawartych w nich składników tłuszczowych, lepiej trzymać w oddzielnych otwartych obszarach ciała (czubek nosa, warg, uszu i tak dalej). Kremy są bardziej odpowiednie dla twarzy, a te z kolei mogą służyć jako podstawa makijażu. Ale półpłynne mleko i lekki żel doskonale nadają się do stosowania na całe ciało.

Toniki są bardzo łatwe do nałożenia na skórę, a także łatwe do usunięcia z niej, na przykład na piasku lub ręczniku. Preparaty olejowe, jeśli są stosowane na lądzie, są mniej skuteczne niż śmietana lub mleko. Są jednak idealne dla tych, którzy lubią pływać przez długi czas.

A teraz trochę o każdej części ciała osobno. Więc:

Klatka piersiowa i dekolt. Aby uniknąć pojawienia się sieci wczesnych zmarszczek i plam starczych na tych obszarach, konieczne jest narzędzie o bardzo wysokim poziomie ochrony.

Ale bez względu na to, jakie narzędzie wybierzesz, powinieneś je kupić tylko w sklepie, aw żadnym przypadku na rynku, gdzie możesz łatwo zdobyć podróbkę. I dobrze, jeśli to po prostu nie działa, a co jeśli po zastosowaniu go nagle (Boże, oczywiście, nie), okryjesz się pryszczami?

Ponadto w sklepie z perfumami z pewnością otrzymasz profesjonalną poradę , której pozbędziesz się na rynku lub na straganie. Ale oprócz sklepów z perfumami i supermarketów krem ​​przeciwsłoneczny można dziś łatwo kupić w aptece, gdzie, nawiasem mówiąc, można uzyskać co najmniej profesjonalną poradę farmaceuty.

A jeśli uważnie i powoli spojrzysz na tekst wskazany na opakowaniu, możesz sam działać jako ekspert. Co może powiedzieć to opakowanie? Na przykład, że oprócz ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A, produkt ten nie zawiera tłuszczów, co, nawiasem mówiąc, jest dość ważne dla właścicieli skóry tłustej i mieszanej. Lub że jest hipoalergiczny i idealny dla osób cierpiących na alergie. Który na przykład zawiera przeciwutleniacze i wodoodporne enzymy. Te pierwsze chronią skórę przed starzeniem, a te drugie chronią skórę nawet po 20 minutach w wodzie.

Proszę bardzo Zręcznie ciesz się słońcem, zgodnie z wszystkimi zasadami.

Ksenia Uspenskaya.