Cenne składniki kosmetyków

Wybierając kremy, płyny, toniki, często pytamy sprzedawcę, aby pokazał „coś naturalnego”. Mijają czasy, w których wszyscy gonią za „oszukanymi” innowacjami przemysłu chemicznego, powraca rosyjskie podejście do natury. Dzisiaj niewielu wątpi w przewagę leków opartych na roślinach leczniczych lub innych naturalnych „materiałach” nad „syntetycznymi”, ale rzadko kto wie, co pomaga konkretny naturalny składnik wskazany na słoiku lub pudełku.

Borówka brusznica W medycynie liście są stosowane jako środek moczopędny w leczeniu chorób kamieni nerkowych, a także w reumatyzmie i dnie moczanowej, a jagody w niedoborze witamin. Stosowany w postaci wywaru i naparu. Borówka brusznica w składzie kosmetyków ma działanie przeciwzapalne.

Żeń-szeń

Wyciąg z żeń-szenia zawierający skrobię, żywicę, aminokwasy, witaminy z grupy B otrzymuje się z korzenia rośliny. Chroni skórę przed negatywnymi skutkami środowiska, stymuluje metabolizm, tonizuje.

Olej jojoba.

Otrzymane ze świeżych orzechów jojoba. Ze względu na wysoką zawartość białek, witamin i mikroelementów olej szybko przywraca elastyczność skóry, normalizuje procesy wewnątrzkomórkowe i wygładza zmarszczki.

Dziurawiec zwyczajny

Jego główne działanie ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, dezynfekujące. Stymuluje regenerację tkanek ran, działa kojąco, dezodoryzująco. W mieszaninie z innymi roślinami leczniczymi ziele dziurawca stosuje się do wysiłku nerwowego, bezsenności, nerwobóli, histerii, padaczki, porażenia, chorób dróg oddechowych, wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek i krwawienia.

Masło Kakaowe

Jest produkowany przez tłoczenie smażonych i obranych nasion kakao. Jest stosowany w kosmetykach ze względu na niezwykłe właściwości zmiękczające i nawilżające oraz zdolność do zwiększania działania innych składników. Jest dobrze wchłaniany przez skórę i sprawia, że ​​jest aksamitny.

Nagietek

W inny sposób, nagietki. Preparaty z nagietka mają właściwości bakteriobójcze przeciwko wielu patogenom, zwłaszcza gronkowcom i paciorkowcom. Nalewki, maści na bazie nagietka leczą ropne rany, karbunkle, czyraki, wrzody, oparzenia, rany i otarcia, choroby zapalne jamy ustnej i gardła.

Ivetta z Krasnogorsk.