Piękna skóra: pielęgnacja wiosenna

Latem nasza skóra potrzebuje aktywnego nawilżenia, zimą potrzebuje ochrony przed zimnem, ale wiosną, kiedy wyczerpią się „spiżarnie” jej zasobów, zastosuj tę kapryśną terapię witaminą siss. W przeciwnym razie strasznie będzie również patrzeć w lustro, co jest szczególnie obraźliwe na wiosnę. Oczywiście nie oznacza to, że musisz natychmiast spróbować uzupełnić zasoby wypracowane podczas zimy.

Faktem jest, że nadmierne spożywanie witamin, nawet zwykłego kwasu askorbinowego, nie jest tak nieszkodliwe i może powodować hiperwitaminozę, co doprowadzi do przeciwnego pożądanego rezultatu: nadmiernej suchości, zaczerwienienia, łuszczenia, częściowego odwodnienia skóry, a nawet niewielkich krwotoków.

Dlatego nie powinieneś, uzbrojony w witaminy, spieszyć się do burzy - stopniowo pozbyć się beri-beri wiosną . Potrzebna jest podwójna taktyka: weź preparaty witaminowe „wewnątrz” i jednocześnie używaj „zewnętrznych” produktów kosmetycznych z suplementami witaminowymi.

A którą witaminę wybrać? Jeśli skóra jest wyjątkowo sucha na wiosnę pomimo jej zwykłego stanu, użyj olejku kosmetycznego z wysoką zawartością witaminy E. Nakładaj codziennie wieczorem bawełnianym wacikiem na szczególnie suche części twarzy i ciała, głębokie zmarszczki i pęknięcia. Po 15-20 minutach skórę należy zmoczyć serwetką i nałożyć cienką warstwę zwykłego kremu. Możesz również samodzielnie wzbogacić krem ​​na dzień lub na noc do suchej skóry, dodając kilka kropli nalewki olejku witaminy E, która jest sprzedawana w aptekach.

Jeśli skóra stwardnieje od zimowych mrozów i wiatrów, wymagana jest kombinacja witamin A i E. Wzbogacony nimi krem ​​do rąk może być użyty do zmiękczenia wszelkich stwardniałych obszarów ciała - na łokciach, kolanach, piętach i ... zwietrzałych wargach.

Aby przyspieszyć proces odnowy komórkowej - nie tylko gojenie, ale także odmłodzenie skóry - do kosmetyków dodaje się witaminy z grupy B. Witamina B6 pomaga wygładzić i ujędrnić skórę, poprawia jej wchłanianie korzystnych substancji.

Różnorodna witamina B5 - D-panthenol - ma najsilniejszą zdolność do przywracania tkanek, dlatego jest szeroko stosowana w kremach przeciwzmarszczkowych, leczniczych i przeciwzapalnych.

Aby rozpieszczać skórę tą niedoborową witaminą, zmielić miąższ dowolnego owocu cytrusowego i wymieszać z wydzielonym sokiem z naturalnym niesłodzonym jogurtem. Nawiasem mówiąc, nie trzeba „tłumaczyć” pysznych owoców cytrusowych do spożycia na zewnątrz. Lepiej je zjeść, a dla maski bogatej w witaminę C zetrzyj surowe ziemniaki lub zmielić liść świeżej kapusty przez maszynę do mięsa. Szybko wymieszaj powstałą zawiesinę ze skrobią ziemniaczaną do konsystencji śmietany i nałóż na twarz.

Czy od jesieni nie masz zapasów mrożonych witamin? Może więc spróbujesz to zrobić następnym razem? Z pewnością każdej wiosny Twoja skóra ma takie same problemy. Ustal, jaki niedobór witamin denerwuje Cię wiosną, a w szczycie sezonu letniego zaopatrz się w niezbędne smaczne „leki” . Obierz warzywa i owoce bogate w niezbędną witaminę ze skórki. Zmiel przez sito lub maszynę do mięsa. Dodaj 1 łyżkę oleju roślinnego do szklanki mieszanki, a następnie włóż do plastikowych torebek lub filiżanek jogurtu i włóż do odległego rogu zamrażarki. Tej wiosny zapasy te można wykorzystać jako składniki masek witaminowych lub po prostu przetrzeć skórę kawałkami lodu. Kłopotliwe? Jak długo Ale to najpewniejszy sposób na zachowanie witamin przez ponad sześć miesięcy.

Lada SHIGANTSOVA.