Pragnienie wiosny

Zimą nasza skóra przeszła trudny test: stała się bardziej sucha i wrażliwa, matowa i pomarszczona. Ale wkrótce nadejdzie wiosna, co oznacza, że ​​musimy odpowiednio przygotować się na ten okres, aby znów wyglądać pięknie i zdrowo. I w tym celu zafunduj sobie różne użyteczne środki z pozostałymi zimnymi wieczorami, które nie tylko oczyszczą, ale także odżywiają, wygładzają i rewitalizują odwodnioną, matową, pozbawioną energii skórę. Objawy „zimowej skóry” - zwiększona suchość, zaczerwienienie i łuszczenie - pomogą poradzić sobie z dodatkowymi środkami: balsamami nawilżającymi i olejkami do ciała, mlekiem i musami żelowymi.

Jak wiadomo, im suchsza skóra, tym bardziej widoczne są na niej zmarszczki. Jest tylko jedno wyjście z tej sytuacji - stosowanie intensywnych środków nawilżających , takich jak na przykład peeling „cukrowy” z oliwą z oliwek Back to Basics, Wella; żel pod prysznic z aromatem opium, Yves Saint Laurent; Balsam do masażu Private Spa Body Collection, Estee Lauder. Ponieważ ciepło akumulatorów i grzejników odwadnia skórę, potrzeba więcej nasyconych i odżywczych środków, aby przywrócić równowagę wodną, ​​a krem ​​mleczny do ciała o zapachu Flower by Kenzo, Kenzo pomoże usunąć odwodnienie i wrażliwość skóry po zimie; Soothing Cream Soothing Care, Elizabeth Arden.

Nawiasem mówiąc, ogólnie przyjmuje się, że twarda woda w połączeniu z mydłem jeszcze bardziej wysusza skórę. Ale nie dotyczy to nowej generacji kosmetycznych środków czyszczących , ponieważ zawierają dużą ilość olejków eterycznych (Nivea), wszelkiego rodzaju ziół, które mają działanie przeciwzapalne i łagodzące (Pure Desire zawiera zmiażdżone liście glistnika), nawilżające (Aqua Blue). Ponadto dostępne jest teraz specjalne mydło do delikatnej pielęgnacji wrażliwej skóry (Surgras Physiologique Pain), które jest wzbogacone o lipoamino kwasy i olej migdałowy i jest idealne dla takiej skóry.

Oczywiście za pomocą jednego mydła nie można pozbyć się zmarszczek ani nawilżyć skóry, bez względu na to, jak wysokiej jakości i korzystna jest. Ale aby przygotować skórę na działanie innych kosmetyków w celu zwiększenia ich skuteczności, nowoczesne mydło jest w stanie w pełni.

Aby połączyć przyjemność z przyjemnością, zalecamy wypróbowanie żelu pod prysznic z ekstraktem z mirry i kremem nawilżającym do ciała od Yves Saint Laurent, a ponadto olej z miodem i ekstraktem z szafranu z tej samej firmy nie tylko przywróci równowagę wodną twojej skórze, ale także w zasadzie odżywiaj go substancjami, których brakuje w twoim ciele, a mocny aromat doskonale złagodzi stres, zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie nowoczesne produkty do pielęgnacji ciała - bez względu na to, czy są to żele, balsamy, musy lub płyny - uspokajają lub odwrotnie, ożywiają aromatami, które po prostu nie wymagają bardziej radykalnych środków. A to znacznie zwiększy budżet rodzinny.

Sekret właściwej pielęgnacji dłoni w zimnych porach roku jest prosty: nie zapomnij nałożyć na nie nowej porcji kremu po każdym kontakcie z wodą. Niech jedna tubka kremu do rąk czeka na ciebie w domu (na przykład krem ​​z nagietka z Floreny), druga na nocnym stoliku (na przykład ze szkarłatną wiarą tej samej firmy), a trzecia w torebce: na wszelki wypadek (na przykład z rumiankiem i gliceryna). Najważniejsze jest to, że wybrany krem ​​szybko się wchłania.