Terapia sokami, leczenie tłuszczem tłuszczem i inne wskazówki tradycyjnej medycyny, na które nie należy ufać

Niesławna rodzina z Chabarowska wzięła lekarstwo na larwy włosieni. Najprawdopodobniej ludzie nie podejrzewali, że biorą pasożyty. Ogólnie rzecz biorąc, w tej sytuacji jest więcej pytań niż odpowiedzi, mówi Konstantin Shcheglov, terapeuta w dziale rozładunku i terapii dietetycznej w centrum rehabilitacji i rehabilitacji Odradnoye MEDSI: „Niektórzy lekarze weterynarii podejmujący leczenie ludzi, szczepionka, którą sam przygotował, jest nieznana dlaczego żywe larwy włosienia uzyskano skądś. ”

Dlaczego ludzie ufają wątpliwym „metodom ludowym”

Dlaczego takie przypadki zdarzają się częściej? Nie były wcześniej niczym niezwykłym. Po pierwsze, z powodu niezadowolenia z wyników leczenia ogólnie przyjętymi metodami medycznymi. Wiemy, że wiele chorób ma charakter przewlekły i nie można ich całkowicie wyleczyć. Jednocześnie wielu pacjentów, ze względu na znaczący wpływ mediów, w takich przypadkach zaczyna wierzyć w skuteczność tak zwanych „ludowych” środków - czasem niestety kosztem własnego zdrowia.

Po drugie, wykwalifikowana opieka medyczna jest daleka od zawsze dostępnej, szczególnie w regionach. Dlatego ludzie, którzy nie chcą spędzać czasu na wizytach u specjalisty, którzy czasem muszą udać się na spotkanie w innej miejscowości, samoleczą i zwracają się o alternatywne środki pomocy.

W mojej praktyce zdarzały się przypadki, w których obserwowałem zarówno pozytywne, jak i negatywne wyniki takiego leczenia. Należy tu zrozumieć, że nie ma dobrych ani złych metod leczenia. Są niewykwalifikowani wykonawcy. Do leczenia można zastosować każdy efekt prowadzący do zmiany stanu organizmu. Pytanie dotyczy czasu, miejsca i dawki. Wszystko, co może być lekarstwem, może być trucizną. Dlatego tylko osoba, która posiada kwalifikacje i doświadczenie w leczeniu za pomocą konkretnych środków, może podjąć leczenie pacjentów. W niedoświadczonych rękach każde leczenie może prowadzić do odwrotnych oczekiwanych rezultatów. Im silniejsze leczenie, tym bardziej niebezpieczne.

Jaka jest różnica między „tradycyjną medycyną” a teraźniejszością

Julia Chernyadieva, kardiolog z MEDSI Clinic na Solyance: „Często rozmawiam z moimi pacjentami na podobne tematy dotyczące„ dobrych rad ”przyjaciół na temat leczenia choroby, pytając: jaka jest różnica między sąsiadem / weterynarzem / kolegą z pracy, który zalecił pewne lekarstwo od lekarza? Główna różnica: nie odpowiadają za to, co zalecają (w przeciwieństwie do lekarza). Taka rada jest udzielana do różnych celów: może to zrobić ktoś, kto ma dobre intencje („Pomogło mi i pomoże ci”), i ktoś, kto szczerze samolubnie - na przykład, różni uzdrowiciele, a także sprzedawcy suplementów diety, z których wielu pracuje zgodnie z zasadą marketingu wielopoziomowego. Lekarz ma prawo leczyć pacjentów i, co najważniejsze, ponosi pełną odpowiedzialność za to, co przepisał. A na wizytach lekarz kieruje się zasadami medycyny opartej na dowodach, zgodnie z którymi, jak rozumiemy, nie ma i nie może być żadnych szczepionek przeciwko włośnicy i tym podobnych „cudownych” metod leczenia ”.

Nie można powiedzieć, że takie przypadki samoleczenia nabierają charakteru stałej tendencji. Zawsze był pewien segment populacji, nastawiony na konwencjonalną medycynę ludową.

Dlaczego więc kupować więcej suplementów diety, a nie udowodniono, że są wynikiem badań klinicznych leków? Jeśli weźmiemy jakikolwiek lek, przynajmniej tę samą aspirynę, i przeczytamy listę działań niepożądanych i przeciwwskazań, będzie to na dwóch kartkach. A ekstrakt z magicznej trawy jest możliwy dla wszystkich i od wszystkiego. Dlaczego tak Ponieważ z tym lekiem przeprowadzono badania, które objęły tysiące pacjentów na całym świecie. Jeśli co najmniej jeden na 10 tysięcy pacjentów ma efekt uboczny, firma produkcyjna musi to wskazać. Zasadniczo efektem ubocznym może być wszystko. Weź torebkę mleka - co za okropna rzecz! A tam białko mleka i laktoza ... - ktoś może doznać szoku anafilaktycznego! Ale instrukcje z 2 arkuszy dla paczki mleka nie są z jakiegoś powodu.