Podwójny standard: wieczorowe smokingi

W tym sezonie spodnie są jedną z głównych inwestycji modowych. Nosi się go zarówno na święto, jak i na świecie - wystarczy zmienić akcesoria i dekoracje. Wieczorem szczególnie popularne są smokingi, które z łatwością zastępują luksusowe suknie wieczorowe. W nich dziewczyny wyglądają nie mniej imponująco. Skąd wzięła się moda na smokingi damskie, czego szukać w recenzji.

Trochę historii

W 1966 roku, kiedy kobiety w męskiej odzieży wydawały się „czymś” oburzającym, Yves Saint Laurent przedstawił światu Le Smoking - wariant kombinezonu smokingowego, który szybko stał się ucieleśnieniem odważnej kobiecej atrakcyjności. Nawet dzisiaj kultowa kokarda jest nie tylko interesującą alternatywą dla sukienek, ale stanowi wyzwanie. Helmut Newton w 1975 roku zrobił niezwykłą sesję dla francuskiego Vogue, który na zawsze obdarzył smoking potężną seksualnością. Fotografowi udało się stworzyć legendarną fotografię z monochromatycznej opowieści fotograficznej. Przedstawia androgyniczną kobietę w smokingu, z gładkimi zaczesanymi do tyłu włosami, pali papierosa, a z boku dziewczyna, z ubrań, na których są tylko buty i czapka. Dla Yvesa Saint Laurenta ta kolekcja była punktem zwrotnym.

Otwierając swoją muzę - silną, wolną, niezależną - na zawsze zmienił sposób ubierania się kobiet. Od tego czasu popularność kobiecego smokingu wzrosła. W latach 70. najczęściej mówiono o stroju w prasie i na imprezach o białej smokingu z spódnicą noszoną przez pannę młodą Mick Jagger Bianca na wesele. Wyzywający był wybór sukienki Yves Saint Laurent i decyzja o noszeniu go bez bielizny. Teraz taki obraz byłby uważany za raczej skromny, a następnie zdjęcia ze ślubu wywołały falę dyskusji na całym świecie. Yves Saint Laurent twierdził, że tworząc co roku nową interpretację smokingu, starał się, aby był on tak wygodny, aby można było w nim podróżować.

Wybierz gwiazdkę

W 2016 r. Obraz ze zdjęcia Helmuta Newtona został przyjęty przez rosyjską aktorkę Paulinę Andreevę, która pojawiła się w smokingu Maison Bohemique na swoim nagim ciele na czerwonym dywanie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie.

Dziś taki wizerunek jest tylko podziwiany, a projektanci wszystkich marek, od wielkich domów mody po niedrogie H&M i Uniqlo, uwzględniają smoking w swoich kolekcjach.

Młodzi rosyjscy projektanci, popularni wśród wielu gwiazd, nie pozostają daleko w tyle. Na przykład w @xenia_sasha znajdziesz sukienkę w stylu smokingu, która przypomina nam długą historię towarzyskiej Nan Camper. W 1969 roku nie wpuszczono jej do smokingu do restauracji (kobieta w spodniach jest nieprzyzwoita), w odpowiedzi po prostu zdjęła spodnie, używając kurtki jako mini-sukienki.

Zauważ, że teraz istnieje wiele odmian smokingu. Na imprezach towarzyskich można zobaczyć dziewczyny w kurtkach w połączeniu ze spodniami i spódnicami, a nawet spodenkami, na nagim ciele i bluzkach z kokardkami, które są odpowiednie w tym sezonie. Nawiasem mówiąc, kolor smokingu niekoniecznie ogranicza się do czerni, jak Saint Laurent, lub białej, jak 3.1 Fillip Lim. Jennifer Aniston wybrała smoking w kolorze wina, Penelope Cruz została kiedyś zauważona w szkarłatnym kolorze, a Blake Lovely zaskoczył jasnoniebieskiego smokingu z koronkowymi akcentami.

Gwyneth Paltrow, Uma Thurman, Victoria Beckham i Olivia Ould wolą klasyczną czarną wersję spodni, ale Kim Kardashian pokazała kurtkę z minispódniczką w piórach. Na Evie Longoria zauważono niebieski smoking z krótkimi spodenkami, a Stacy Keibler wyróżniała się połączeniem smokingu ze skórzanymi leginsami i szerokim pasem.

W większości przypadków celebrytki wolą założyć kurtkę na swoje nagie ciała, ale często smokingi można zobaczyć z białymi bluzkami (z czarną muszką, kokardkami lub dekoltem). Na przykład Rihanna wybrała kurtkę z niezwykle luksusowymi rękawami, ale poza tym obraz był raczej skromny - pusta bluzka i muszka.

W tym sezonie możesz grać z teksturą, wybierając opcję aksamitu (jak Saint Laurent) lub wzorem, wybierając kwiatowy wzór (jak Ralph Lauren). Tuxedo to świetna opcja na sylwestra, a także na inne uroczystości.

FOTO: Instagram, marki promocyjne, gettyimages.com, eastnews.ru, globallookpress.com