Przychodzą do nas wakacje: gdzie kupić sweter noworoczny

Atmosfera zbliżającego się Nowego Roku pomaga przetrwać zimowy mróz. Udekorowane ulice tworzą świąteczny nastrój: kwadraty lśnią wielobarwnymi girlandami, świąteczne opowieści rozwijają się na oknach, a liczne noworoczne zabawki i prezenty pojawiły się w sklepach. Niedawno dołączyła kolejna tradycja - w przeddzień świąt nosić sweter z motywami noworocznymi.

Dorośli i dzieci przebierają się w swetry z symbolami zimy lub noworocznej i spędzają razem fajny weekend, grając w śnieżki i inne rozrywki. Tak więc cała rodzina podziela żywe emocje, relacje są wzmacniane, każda znów pogrąża się w dzieciństwie, wzmacniając atmosferę wakacji.

Według kart historii

Świąteczny sweter pojawił się dzięki pomysłowi scenarzystów popularnego amerykańskiego serialu komediowego z lat 80. ubiegłego wieku. Komiczny charakter głównych bohaterów serii został osiągnięty dzięki śmiesznym pulowerom. Początkowo taki strój był uważany za absurdalny i przestarzały: nie było żartów na temat prezentu związanego z babcią. Jednak stopniowo, od swetra frajera i przedmiotu kiczowego, coś z symbolami świątecznymi zaczęło wchodzić w ten trend. I choć historia zaczęła się od męskiego swetra, dziewczyny szybko podniosły pałeczkę. Obejrzało ją wiele celebrytów, w tym Jessica Alba, Lisa Snowden, Katie Bee i Carolyn Seeber.

Coraz częściej w filmach i serialach widzimy głównych bohaterów w świątecznym swetrze. Na pewno wszyscy pamiętają swetry pana Darcy'ego w dwóch częściach filmu „The Bridget Jones Diary”: z ogromnym pyskiem jelenia i wizerunkiem garbiastego bałwana.

Zdjęcia z filmu „Pamiętnik Bridget Jones”

Rodzinne świąteczne swetry występują w filmach „Witaj, czy sąsiedzi nie są dopuszczani”, „Przetrwać święta”, aw filmie „Grinch - złodziej Bożego Narodzenia” główny czarny charakter jest ubrany w ponury symboliczny sweter.

Ujęcie z filmu „Krampus”

Noworoczny sweter - trend zimowy

Świąteczny sweter to świetny pomysł na Sylwestra w biurze, gdy dozwolony jest codzienny strój, na wycieczki do rodziców lub na spacery z przyjaciółmi. W nich każda dziewczyna wygląda bardzo uroczo, wygodnie i jak w domu. Wesołe i nieco staromodne świąteczne swetry nie tylko ocieplą cię zimą, ale także rozweselą i otoczą.