Na dłoni, na głowie i nie tylko: jak nosić szalik w tym sezonie, aby wyglądać stylowo

Zamiast czapki

Średniej wielkości kwadratowy szalik najłatwiej jest przywiązać do głowy, zastępując go znudzonymi czapkami lub czapkami. Pozostaw końce chusty z przodu, naśladując młodą Brigitte Bardot (lub chłopską młodą damę - jak lubisz), lub zawiąż akcesorium za szalikiem, jak chodził Jackie Kennedy. Dziś obie metody aktywnie promują zarówno wybiegi, jak i gwiazdy kroniki w stylu ulicznym.

Jako dodatek do włosów

Mały szalik może idealnie uzupełnić codzienną fryzurę, spełniając funkcję obręczy lub gumki do włosów. Zawiąż ogon szalikiem, jak robią to goście Fashion Week, lub zawiąż głowę, chowając końcówki włosów i tworząc efekt obręczy. Bardziej wybitną opcją jest pozostawienie końców szalika z przodu i zbudowanie z nich fantazyjnego łuku, jak wykazała Eva Mendes.

Jako bransoletka

Bandany lub bardzo małe chusty można przywiązać do nadgarstka (lub kostki) jako bransoletkę. Połącz takie akcesorium z dżinsami i T-shirtami, aby dodać do obrazu odrobinę rock and rolla, lub połącz je ze zmysłowymi sukienkami, aby uzyskać więcej romansu.

Jako szczyt

W lecie jedwabny szal można z łatwością przekształcić w bluzkę, która przypomina te, które fashioniści uwielbiali nosić w latach dziewięćdziesiątych. Następnie podobne modele były łączone z jeansami o niskiej talii, dziś lepiej jest zapisać tę wersję góry na spodnie o wysokiej talii. Zawiąż szalik z przodu, idąc na plażę lub zostaw luźne końce z tyłu, jak Bella Hadid, aby wyjść w interesach. Właściciele wspaniałych form modnego przyjęcia lepiej oglądać z boku.

Zamiast remisu

Noś cieńsze i dłuższe szale jako krawat, jak miało to miejsce podczas ostatniego show Givenchy. Aby uzyskać bardziej formalny wygląd, wybierz czarny i napnij węzeł wyżej na szyi, a dla bardziej zrelaksowanej wersji możesz wziąć jaśniejsze modele i pozostawić węzeł na wysokości klatki piersiowej. Najnowsza wersja będzie dobrze wyglądać nie tylko z koszulami, ale także z koszulkami.

Zamiast paska i kolczyków

Bardziej nieoczekiwane użycie szali odkryły domy mody Valentino i Marine Serre. Pierwszy zasugerował użycie jedwabnych szalików jako paska i zawiązanie z nimi płaszcza, a drugi zgadł, aby włożyć szal do biżuterii, tworząc niezwykły kolczyk mono. Radzimy wziąć stylowe triki i zanotować je, idąc na nieformalny koktajl lub kolację z przyjaciółmi.

W naszej galerii szukaj najbardziej stylowych szali z obecnego asortymentu marek!