Wszystkie sporty! Jak ubrać się na zimowy trening i nie zamrażać

Kurs zdrowego stylu życia nie może się radować. Coraz częściej na pytanie „Gdzie jesteś?” Słyszymy od znajomych krótkie „Idę na trening”, a podczas ich harmonogramu walczymy wraz z porannymi biegami i spotkaniami z podobnie myślącymi osobami z fitness. Nawet w zimie przypływ entuzjastów fitnessu nie wysycha. Postanowiliśmy podejść do tego problemu z praktycznego punktu widzenia i zapytaliśmy biegaczy, jak odpowiednio ubrać się na trening w zimnych porach roku.

Jak ubrać się na trening w zimie? Prawdopodobnie każdy z nas po raz pierwszy zadaje sobie to pytanie. A „coś ciepłego” to zła odpowiedź. Podnosząc kwestię treningu w chłodne dni, musisz nie tylko wybrać ubrania, ale także odpowiednio ocenić swoją odporność. Nie zaleca się angażowania na zimno na ulicy lub po prostu wyzdrowiał i nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Jeśli twoje zdrowie jest normalne, możesz zacząć wybierać sprzęt.

Podstawowa szafa

Większość głównych marek sportowych ma kolekcje zimowe przeznaczone do uprawiania sportów w temperaturach ujemnych. Do biegania po ulicy potrzebujesz:

 1. Ciepłe rajstopy zimowe (legginsy do biegania).

 2. Zimowe trampki są nie tylko cieplejsze, ale mają także specjalną podeszwę, która pomaga zachować większą stabilność na śniegu i lodzie. Zwykle podeszwa zimowych trampek ma specjalny wzór zwiększający przyczepność. Wszystkie główne marki sportowe mają osobną linię zimowych trampek, możesz także wybrać buty w specjalistycznych sklepach sportowych, na przykład w Runlab.

 3. Ciepłe wysokie skarpety.

 4. Kinkiety sportowe, w zasadzie każdy to zrobi.

 5. Długi rękaw (kurtka z długim rękawem), najlepiej z kołnierzem. Przy złej pogodzie zalecamy zabranie go z polaru, syntetyczny nadaje się również do 10 stopni.

 6. Kurtka wcale nie musi być bardzo ciepła, w przeciwnym razie po uruchomieniu nagrzeje się i ryzykujesz zachorowaniem. Na przykład może to być wiatroodporna wiatrówka, która po prostu zatrzymuje ciepło.

 7. Szalik do biegania.

 8. Pasek, słuchawki lub czapka.

 9. Rękawiczki

1 - legginsy adidas 5990 rub., 2 - buty do biegania New Balance 12 990 rub., 3 - zimowe skarpety Asics do biegania 1190 rub., 4 - sportowa cena Freddy na żądanie, 5 - bluza Puma 3490 rub., 6 - sport Kurtka Reebok 11 990 rub., 7 - Reebok szalik-kominiarka 1690 rub., 8 - Czapka New Balance 1390 rub., 9 - Rękawiczki Puma 1490 rub.

Ten minimalny zestaw nadaje się do każdego treningu na świeżym powietrzu w zimnych porach roku.

Jak trenować

Oprócz wyboru ubrań zalecamy proste wskazówki, jak prawidłowo trenować w zimie na ulicy, aby nie zachorować.

 1. Zawsze zaczynaj trening od rozgrzewki. Lepiej to zrobić w ciepłym pomieszczeniu przez 5-10 minut. Alternatywna opcja jest możliwa, jeśli mieszkasz powyżej 10. piętra - zbieganie po schodach może być dobrym treningiem.

 2. Nie odkładaj biegania w długiej szufladzie, a po rozgrzaniu natychmiast rozpocznij trening.

 3. W chłodne dni kontroluj swój oddech i spróbuj ogrzać powietrze w ustach, zanim dostanie się ono do płuc.

 4. Pozostaw dwugodzinne trasy na lato lub przynajmniej na wiosnę.

 5. Jeśli już biegałeś, spocony, nadszedł czas, aby pobiec do domu szybko i bez zatrzymywania się!

 6. W domu musisz natychmiast zdjąć mokre ubranie, jeśli to możliwe, weź gorący prysznic, zrób zaczep lub rozciągnij.

Wielu nie rozumie, dlaczego biegać po ulicy w zimie lub w chłodne dni. Każdy musi indywidualnie odpowiedzieć na to pytanie. Kiedy iść na siłownię? Niektórzy nie kupują zimowego munduru, więc przejście do hali może mieć temperaturę +10. Jeśli nabrałeś formy, przyjrzyj się wrażeniom, szczególnie biorąc pod uwagę rosyjską rzeczywistość: jeśli w listopadzie i grudniu może być całkiem czysty na poziomie -5 (chociaż nie jest tak obecnie), to w lutym trening może przerodzić się w łyżwiarstwo figurowe lub przeszkody, które są niebezpieczne dla zdrowia.