5 najczęstszych błędów podczas mycia zębów

Wybierz niewłaściwą szczoteczkę do zębów

W pogoni za idealnie białymi zębami zapominamy, że oprócz koloru istnieją inne potrzeby. Zęby muszą być zdrowe, co oznacza, że ​​nie warto ranić ich twardym włosiem bez specjalnych wskazań. To jak historia z peelingami: jeśli są nakładane na skórę codziennie, nie przyniosą żadnych korzyści.

Jaki pędzel wybrać? Uniwersalnym rozwiązaniem jest pędzel z miękkim lub średnio twardym włosiem. Większość dentystów uważa, że ​​jest to taki pędzel, który najlepiej usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia.

Kup niewłaściwą pastę

Historia z pastą przypomina wybór szczoteczki do zębów. Często skupiamy się na estetyce, a nie na zdrowiu zębów, a przede wszystkim na dziąsłach. Idealnie, oczywiście, dentysta powinien wziąć pastę.

Zalecamy łączenie kremowych i żelowych tekstur, a także biorąc pod uwagę cechy wody w Twojej okolicy. Mycie zębów wodą pitną jest mało prawdopodobne, więc nie spiesz się, by pozytywnie reagować na fluor w paście do zębów. Może to on w wodzie płynie z kranu i tyle. W takim przypadku wybierz pasty odpowiednie dla wrażliwych zębów. Mają niższą zawartość fluoru.

Istnieją specjalne przypadki, na przykład po zabiegu bielenia potrzebna jest specjalna pasta. Jeśli cierpisz na chorobę dziąseł, poszukaj past z ekstraktami ziołowymi w kompozycji. W przypadku wrażliwych zębów odpowiednie są fluorki lub związki wapnia, co zmniejszy tę funkcję.