Dlaczego potrzebujemy okularów z dużymi ramkami

Jeśli w dzieciństwie lub w wieku dojrzewania nie miałeś bardzo dobrego wzroku, to na pewno spotkałeś się z tak nieprzyjemnym piętnem jak „mężczyzna w okularach”. A zanim wydało się to obraźliwym i nieprzyjemnym przezwiskiem! Czasy się jednak zmieniają, teraz noszenie okularów nie jest wcale haniebne, wręcz przeciwnie, ludzie w okularach są znani jako intelektualiści i fashionistki. Wiele dziewcząt odmawia soczewek na rzecz okularów z szerokimi oprawkami, podczas gdy inne, nawet bez poważnych problemów ze wzrokiem, przymierzają duże ramki o dziwnych kształtach. Redakcja postanowiła znaleźć odpowiedzi na pytania, dlaczego nagle modne stało się noszenie okularów i gdzie można kupić fajną oprawę w tym sezonie.

Okulary jako część obrazu

Ksenia Sobchak, Evelina Khromtchenko, Kendall Jenner i inne dziewczyny od dawna sprawiają, że okulary są częścią ich wizerunku. I jest na to proste wyjaśnienie!

Po pierwsze, okulary z dużymi ramkami to jasny i niezapomniany element każdego obrazu, na którym możesz nawet zbudować własną tożsamość korporacyjną. A jeśli chcesz coś zapamiętać, mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek zapamiętał schludne kwadratowe okulary w cienkiej ramce, a dziwna ramka w dużym kształcie natychmiast przyciągnie twoją uwagę.

Po drugie, okulary, jak wiadomo, nadają osobie poważniejszy wygląd. Istnieje jednak cienka granica między „poważną, celową dziewczyną” a „niebieską pończochą”. Po pierwsze, powszechne jest podążanie za najnowszymi trendami mody, jeśli chcesz wyglądać modnie, ale jednocześnie poważnie, okulary w dużej ramce są dokładnie tym, czego potrzebujesz. W dni robocze mogą stać się jasnym i kreatywnym miejscem w nudnym biurowym stroju. W połączeniu z wysokim ogonem i brązową szminką, odpowiednią w tym sezonie, stylowy wygląd biurowy jest gwarantowany.

Po trzecie, za pomocą takich okularów możesz wizualnie dostosować kształt twarzy - aby była mniej wydłużona i szersza. Jednak właściciele już okrągłej owalnej twarzy powinni powstrzymać się od takich ramek - w nich twarz będzie wyglądać jeszcze szerzej.

Pasja do mody lat 70

Inne wytłumaczenie popularności okularów z dużymi oprawkami leży w stylu, który znów pojawił się w modzie w latach 70. ubiegłego wieku - rozkloszowane spodnie, golfy, aksamitne, sukienki z tuniki, buty na platformie i, oczywiście, ogromne okulary. W związku z tym, jeśli zdecydujesz się stworzyć obraz w ramach najnowszych trendów mody, strój hipisowski będzie trafionym celem. Same okulary nie odgrywają żadnej roli, ale w kombinacjach mogą stać się brakującym „podświetleniem”.

Modne zabytki

W tym sezonie okulary w dużych ramkach można zobaczyć w kolekcjach wiodących marek optycznych i modowych. Na przykład ramki XXL odegrały kluczową rolę podczas jesiennego pokazu kolekcji Gucci. Alessandro Michele postanowił nadać swoim modelkom nieco śmieszny wygląd, podkreślając kunszt ubioru. Zasadniczo używa tej techniki od pierwszego sezonu. Grę z ramkami widzieliśmy już w poprzednich kolekcjach Gucciego, począwszy od jesienno-zimowej zeszłego roku, kiedy to właśnie stał na czele marki.

Gdzie kupić

Ciekawe ramki o dużych rozmiarach można znaleźć w każdej marce. Na przykład Dolce & Gabbana polega na sprawdzonej formie - gładkim „kocim oku”. Główną atrakcją tej ramki jest zabawny nadruk od wewnątrz, na przykład w kropki lub w kwiaty. Fendi ma masywne prostokątne i zaokrąglone plastikowe ramki, które są idealne na każdy dzień. Praktyczne opcje można znaleźć na Vogue Eywear, gdzie nowa kolekcja zawiera ciekawe duże ramki w cienkich metalowych ramach. Andy Wolf polega na nieregularnych ramkach i nietypowych kolorach, na przykład z gradientem lub dodatkiem brokatu.

1 i 2 - wszystkie Andy Wolf, cena na żądanie, 3 - Dolce & Gabbana 15 889 rubli, 4 - Fendi 21 490 rubli, 5 - Gucci 16 499 rubli, 6 - Vogue Eyewear cena na żądanie, 7 - Ray-Ban cena na życzenie

FOTO: marki promocyjne, Instagram.com, style.com, istockphoto.com