Prawdziwa historia: mam anoreksję, przeżyłem

Bohaterka naszej dzisiejszej historii, Marina Budajewa, nie ukrywała twarzy. I ciało też. Nie tylko przeżyła skrajne wyczerpanie, ale także stała się trenerem fitness i propagatorem zdrowego stylu życia. I wie, do czego prowadzi ciągła „walka z nadwagą”.

Jak zacząłem schudnąć

Miałem 14 lat, kiedy po raz pierwszy postanowiłem „walczyć ze sobą”. Zaokrąglałem wcześniej niż moi rówieśnicy. Miałem biodra i klatkę piersiową, narysowano wielkiego księdza, a cienka talia zbyt mocno podkreślała to bogactwo. Nie uważam tego za piękne. Chciałem być jak wszystkie dziewczyny, a wszystkie dziewczyny w klasie były jak trzciny.

Nie podobała mi się moja kobiecość. Przede wszystkim byłem zdezorientowany poglądami mężczyzn - nie chłopięcymi, ale męskimi. Około 30 osób spotkało mnie, podobały mi się, pochwaliły mnie. Teraz rozumiem, że przy wysokości 162 i wadze 53 kg, przy biodrach 90 cm byłem bardzo apetyczny. Ale potem psychicznie czułem się źle, czułem się jak kawałek mięsa, przedmiot wulgarnych spojrzeń i obwiniałem za to moją zbyt dorosłą postać. Chciałem mieć cienkie, równe ciało. I waży 45 kg.

W końcu skończyły mnie słowa mojego choreografa, że ​​nie przeszkadza mi schudnąć. I to wszystko. Zacząłem schudnąć.

O tym, jak zacząłem schudnąć

„Schudnij w prawo”

Szybko zorientowałem się, że siedzenie w głodne dni było załamaniem. I potrzebowałem trwałego rezultatu. Oczywiście Internet mi pomógł, przeczytałem wszystko, co było na temat „Jak schudnąć” i przygotowałem się na wszystkie możliwe eksperymenty. Wiem dokładnie, jak działa każda technika. Kiedy czytam to teraz, moje serce pęka, wiem, jak „zdrowe odżywianie” i „porady dietetyczne” mogą zabić kogoś, kto będzie dyscyplinować i gorliwie to robić. Nauczyłem się liczyć kalorie, zdałem sobie sprawę, że jeśli jesz 1000-1200 kcal dziennie i ćwiczysz, proces przebiega bez większego głodu.

Kilka miesięcy później, po ukończeniu studiów w klasie 9, ważyłem 45 kg. Przy wadze 49 kg mój cykl menstruacyjny zniknął. Przypomnę, że zacząłem schudnąć z 53 kg, czyli tylko 4 kg były kluczowe dla zdrowia moich kobiet. Naiwnie wierzyłem, że wkrótce wszystko zostanie przywrócone.

Rodzina zabrzmiała na alarm, zagroziła, że ​​nie pozwolę mi zatańczyć ... Zrozumiałem, że mieli rację, ale było mi przykro z powodu wysiłków. Jak to jest - porzucić to, co zostało osiągnięte i celowo przytyć ??? Nie tylko nie przestałem, ale także zmniejszyłem dzienne spożycie kalorii do 900 kcal, ponieważ ciało przystosowało się do 1200 ...

Pamiętam, jak poszliśmy nad morze, gdzie nie było łusek na jedzenie, zwykłych niskotłuszczowych potraw i innych rzeczy. Moi krewni mieli nadzieję nakarmić mnie bez „narzędzi kontrolnych”, ale efekt był odwrotny: tak bardzo bałam się otyłości bez kontroli, że prawie przestałam jeść i pływać, pływać, pływać…

Punkt bez powrotu

Ten koszmar trwał długo, cztery lata. Przeciągali mnie przez lekarzy, przepisywali pigułki, a ja walczyłem histerycznie ... Ale nawet choroby, które atakowały mnie jedna po drugiej, przerażające wyniki testów, zepsuta skóra mojej twarzy, nie mogły mnie przekonać, że powinienem jeść. Jego głowa wirowała prawie do utraty przytomności. Wagi pokazały 37, dziewczyna z twarzą zamienioną w czerwony bałagan spojrzała na mnie z lustra. Na skórze nie było nawet milimetra, który nie był pokryty ogromnym, bolesnym trądzikiem (dlatego nie robiłem zdjęć - a teraz nie mogę pokazać, jak wygląda 37-kilogramowe ciało kobiety). Moje ręce i nogi były ciągle zimne. Wszystko stało się naprawdę złe, gdy pewnego ranka nie mogłem wstać z łóżka. Potem zrozumiałem, że to kolejny krok - i koniec. Później jeden z lekarzy po badaniu powiedział jej matce: „To jakiś cud, że przestała. Jeszcze kilka kilogramów i nie uratowałaby się nawet pod kroplomierzem z glukozą. ”

W wieku 19 lat zostałem otruty tak bardzo, że w ciągu kilku dni zrzuciło mnie kilka kilogramów. A cykl menstruacyjny natychmiast znów stracił. To znaczy, przestało. Z przerażeniem szybko zjadłem z powrotem, ale on nigdy nie wrócił. Lekarze powiedzieli, że stres ciała nakłada się na stres - a do przywrócenia funkcji rozrodczej potrzebny jest nadmiar masy. Zjadłem do 56 kg ... To nie pomogło.

Uznałem, że skoro nic się nie zmieniło, to należy przynajmniej przywrócić harmonię. Zapisał się na siłownię i dołączył do trendu w modzie „Fitness”. Kołysanie, dieta białkowa, suszenie, odżywianie sportowe - wszystko to stało się dla mnie święte. Nauczyłem się nawet być dietetykiem sportowym i trenerem fitness, w tej chwili z powodzeniem pracuję w tej dziedzinie. Moje szaleństwo trwało dwa lata, przytyłem do 50 kg, ale nie tylko schudłem, ale zyskałem wspaniałe mięśnie odciążające.

Wyszła za mąż ... I znowu zaczęła chodzić do lekarzy, ponieważ marzyła o ciąży. Wszyscy lekarze (absolutnie wszystko!) Twierdzili, że tkanka tłuszczowa nie wystarcza, że ​​ciało jest w stanie głębokiego stresu i konieczna jest terapia hormonalna.

Na hormonach wróciłem do 61,5 kg. Dzięki mojemu mężowi, który nie tylko wspierał, ale zrobił wszystko, aby zapewnić mi komfort w nowym ciele. Śpiewał pochwały, a nawet sprawił, że uwierzyłem, że jestem lepszy pod takim ciężarem. Pomógł mi pokonać lęki przed jedzeniem, ponieważ wszystko, co nie należało do kategorii „właściwego odżywiania”, wywoływało u mnie nerwowe ataki. Podjąłem ogromne wysiłki, aby przezwyciężyć girofobię, sacharofobię i nauczyć się jeść beztrosko, jak w dzieciństwie, nie myśląc o kaloriach. Po sześciu miesiącach codziennej bolesnej walki stałem się normalną osobą. Nie dostałem się na szalę przez kilka miesięcy. Terapia hormonalna została dla mnie skutecznie anulowana, bez tabletek, moja waga spadła do 59 kg i spokojnie stała przy tej wadze bez kontroli odżywiania. Aby utrzymać ciało, zacząłem akupunkturę i hirudoterapię, spotkałem się z medycyną orientalną. Cykl został dostosowany, skóra została oczyszczona. Lekarze twierdzą, że ciało jest gotowe do ciąży.