Dlaczego nie możesz kroić warzyw i owoców

Od czasu pojawienia się Internetu problem ten stał się jednym z najczęściej dyskutowanych na forach kulinarnych i medycznych. Zauważyliśmy zarzuty, że wszystko zależy od jakości metalu - a nowoczesne noże i nożyczki ze stali nierdzewnej podobno nie mogą powodować znacznych szkód w jakości produktów. Często istnieją wskazówki, jak nie ciąć zieleni i owoców, ale rozrywać i łamać - wtedy błona komórkowa wydaje się być zachowana i ... Co z tego?

Pasja podjęła się szczegółowej analizy problemu. Co więcej, w naszych czasach wielu woli kupować produkty JUŻ Siekane:

  • w supermarketach: krojone i obrane warzywa i owoce znacznie oszczędzają nam czasu na przygotowywanie obiadów i kolacji;
  • w usługach dostarczania zdrowej żywności: pomaga to zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i kalorie, ponieważ jeśli potrzebujesz recepty półtora ziemniaków i pół jabłka, zapłacisz za nie, a nie dwa ziemniaki i nie kilogram;
  • w restauracjach typu take & go: w drodze do pracy zabierasz gotową sałatkę lub owoce pokrojone w piękne kostki w plastikowych kubeczkach i możesz coś przekąsić bez odrywania wzroku od monitora.

Pokrojone owoce kosztują nieco więcej niż niemyte i całe - więc jeśli czas jest dla ciebie cenniejszy niż pieniądze, to dlaczego nie?

A oto dlaczego: