Jaki płaszcz z owczej skóry kupić?

Wczesne zimno zmusiło nas do wyjścia z szafy całego arsenału ciepłych ubrań. Głównymi pomocnikami są płaszcz zimowy, kurtka puchowa, modna parka i płaszcz z eko-futra. Nie spiesz się teraz, aby założyć futro, nadal będziesz miał czas na spacer w nim zimą, lepiej dać pierwszeństwo płaszczowi z owczej skóry, który wrócił do mody. Dlaczego płaszcze z owczej skóry są tak lubiane w Rosji i na co powinieneś zwrócić uwagę w tej opinii w naszej recenzji.

Trochę historii

Zdolność kożucha do utrzymania ciepła, a jego praktyczność jest trudna do przecenienia, szczególnie w naszym klimacie. I nie jest to zaskakujące, ponieważ historycy jednogłośnie uznają Rosję za miejsce, w którym powstaje kożuch. Tradycyjnie jest to kurtka lub futro uszyte z garbowanej owczej skóry, ze skórą skierowaną na zewnątrz. Początkowo taka odzież była dostępna tylko dla bogatych chłopów. Za czasów Piotra I zaczęła się koniunktura w branży kożuchów. „Romanowskie krótkie futro” stało się bardzo popularne. Szlachta używała kożucha nie tylko jako ciepłego ubrania, ale także jako poduszki z kocem na długie zimowe wycieczki. Dziś projektanci polegali nie tylko na właściwościach ocieplających zimę takiej kurtki, które są niezbędne w zimie, ale zadbali również o jej stylowy wygląd.

Trendy w modzie zimą 2016-2017

Samo znaczenie kożucha obejmuje raczej wąski wybór materiałów, z których jest wykonany. W zależności od rodzaju skóry może być gładka lub zamszowa. Obie opcje są istotne. Owcze futro na owczej skórze może być zarówno długie, jak i puszyste (takie modele są uważane za najcieplejsze), i krótkie, strzyżone.

Długość kożucha można dobrać do każdego smaku. Zbyt skrócone opcje, takie jak Proenza Schouler, będą wygodne dla tych, którzy najczęściej poruszają się samochodem. Średnia długość jest klasyczna, tylko nieznacznie poniżej pleców. Fani maksymalnego ciepła docenią opcje długości do kolan, takie jak Barbara Bui, lub midi, do połowy łydki.

Wśród popularnych krótkich modeli są kożuchy, które świetnie wyglądają w dżinsach, długie sukienki wykonane z dzianiny lub jedwabiu.

Popularny w tym sezonie krój wolumetryczny znalazł również wyraz w kożuchach. Na przykład w Burberry widać płaszcz z owczej skóry z obszernymi rękawami, kobiecą falbanką, ozdobioną kolorowymi wstawkami oraz szerokim kołnierzem i podłogami. Podobny pomysł na kożuch Cedric Charlier. Ozdobiony jest również dużym, wywiniętym kołnierzem i kontrastowymi paskami w kolorze malinowym.

Innym źródłem inspiracji jest styl militarny. Wiele marek oferuje modele paramilitarne, a także polega na kolorach i nadrukach charakterystycznych dla tego stylu. Na przykład Belstaff ma kożuch zamszowy w kolorze khaki z czarnymi skórzanymi paskami.

Fani kobiecego stylu powinni zwrócić uwagę na eleganckie modele. Na przykład Scanlan Theodore oferuje celowo kobiecy płaszcz z owczej skóry z peplumem, który dodaje zalotnej nuty do zbyt nudnej i praktycznej odzieży zimowej. Ponadto wielu projektantów i marek wykorzystuje futro jako element wystroju.

Na szczególną uwagę zasługuje kolor, który staje się głównym elementem kształtującym styl. Płaszcze z owczej skóry w kolorze ciemnoniebieskim, szmaragdowym, marsala i rekina są wyraźnymi ulubieńcami sezonu. Nie mniej popularne modele w pastelowych odcieniach, na przykład liliowy, brzoskwiniowy, niebieski lub różowy. Nawiasem mówiąc, projektanci bawią się nie tylko kolorem skóry, ale także opcjami kolorowania futra, które jest w środku.

Jako źródło inspiracji powinieneś przedefiniować program Barbary Bui. Wśród naszych ulubionych są płaszcz z owczej skóry z rękawami, kołnierzem i podszewką ze szmaragdowego futra, a także model w kratę. Alexander Arutyunov oferuje kożuch z haftem, George Amirejibi - złote kożuchy i Marques'Almeida - błękitną kurtkę z jasnopomarańczowym futrem.

ZDJĘCIE: marki promocyjne, style.com