Jak usunąć kość z kciuka

Działanie lasera

Laser nie jest skalpelem, który uszkadza tkanki. Laser natychmiast dezynfekuje powierzchnię rany, szwy są prawie bezkrwawe z powodu mikroskopijnej grubości nacięcia, prawie nie ma to wpływu na pobliskie tkanki. W rezultacie okres pooperacyjny mija łatwo i bardzo szybko.

Przed zaproponowaniem operacji chirurgicznej każdy lekarz musi powiadomić Cię, że możliwe jest usunięcie kości na nodze za pomocą lasera - i jest to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda.

Jest ważny na wszystkich etapach rozwoju choroby. Nawet najbardziej złożona i pozornie beznadziejna opcja jest uleczalna. Istota operacji jest prosta: wiązka lasera poleruje wystającą kość stawu, porównując ją z boczną powierzchnią stopy. Skóra nie odcina się, ale jest cięta i rozciągana na boki, dzięki czemu można nałożyć czysty szew.

Wiązka laserowa ma bardzo wysoką temperaturę, więc tkanka kostna faktycznie odparowuje. Stopniowe wchodzenie w kość pozwala kontrolować intensywność mielenia, aby nie odcinać nadmiaru.

Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że usunięcie kości z nóg (w tym lasera) nie zawsze szlifuje staw. W zależności od złożoności koślawego chirurga może wybrać jedną z metod:

  • Egzostektomia jest częściowym wycięciem głowy kości śródstopia, czyli w rzeczywistości guzka. Jest to najczęstsza operacja.
  • Osteotomia - częściowe usunięcie (skrócenie) kości. I jego późniejsze utrwalenie we właściwej pozycji.
  • Resekcja artroplastyki - wymiana bloku stawowego lub usunięcie części stawu śródstopno-paliczkowego.

A jeśli bez operacji?

Bądźmy szczerzy: jeśli kość już się uformowała, jest mało prawdopodobne, aby całkowicie się jej pozbyć bez operacji. Ale są ćwiczenia (nawiasem mówiąc, po operacji należy je również wykonać, aby nie stracić osiągniętych wyników), które mogą zatrzymać wzrost stożka, a nawet częściowo zmniejszyć krzywiznę stopy.

Osteopatia ogólnie pomaga w takich sytuacjach. Lekarz sprawdza stopę pod kątem stanu zapalnego, urazu, podwichnięcia, ruchomości wszystkich kości: stawu skokowego, kości stępu i kości śródstopia ... Sekwencja interakcji jest ważna, aby obciążenie palców było równomierne. Pacjenci po prostu o tym nie myślą, a nad tym można i należy pracować.

Stopa powinna być zwrotna: po pierwsze jest na niej wiele stref refleksyjnych, a po drugie zapewnia amortyzację kręgosłupa podczas ruchu.

Więc weź wałek do ciasta!

Każdy w domu ma wałek do ciasta - można go wykorzystać do ćwiczenia własnych stóp. Jeśli masz bardzo wrażliwą i bolesną stopę, wykonaj ćwiczenie siedząc. Jeśli kości stanowią dla ciebie problem wyłącznie estetyczny - stanie.