Modna psychologia: co oznacza ulubiony kolor

Nie jest tajemnicą, że kolor odgrywa ważną rolę w postrzeganiu modnego wizerunku. Jeśli wybrany odcień Ci odpowiada, to nawet najprostsza rzecz może wyglądać fajnie, a jeśli kolor nie jest twój, żaden strój nie będzie Cię ozdabiać. To jest na poziomie wizualnym. Empatia jest jeszcze bardziej interesująca. Okazuje się, że na poziomie psychologii wybór koloru wskazuje na stan emocjonalny osoby (nie jest to tajemnicą) i jego cechy psychiczne. Chcesz wiedzieć więcej o wpływie koloru na nasze życie? Mówimy o najpopularniejszych odcieniach.

Czarny

Apel Blacka może leżeć w jego sprzecznej naturze. Na przykład w fizyce są to zarówno wszystkie kolory, jak i brak koloru. Ta dualność mogła utrwalić tajemniczy urok czerni. I wiąże się z kompetencjami. Nic dziwnego, że jest niewypowiedzianym kolorem wszystkich pracowników branży modowej! Powszechność czerni jest taka, że ​​można ją interpretować na różne sposoby - od prowokujących i seksualnych po konserwatywne i surowe.

Szary

Pomimo palących namiętności wokół „50 odcieni szarości”, kolor ten stanowi równowagę między dwiema skrajnościami - wrażenie czerni i bieli. Uważany jest za ponadczasowego i niezawodnego, można by rzec, o doskonałej reputacji, jak ten, który uwielbia go nosić.

Brązowy

Brązowy jest czasem oskarżany o zły smak, ale zawsze powoduje poczucie siły i stabilności. To jest kolor ziemi i skały, co może być bardziej trwałe i stabilne niż sama Ziemia? Bądź bliżej tych, którzy kochają ten kolor.

Fioletowy

Uważa się, że ten kolor ma działanie, które stymuluje cechy duchowe oraz promuje głęboką kontemplację i medytację. To z powodu tego rzekomego związku z „wyższymi mocami” zakochali się w nim członkowie rodzin królewskich, czyniąc go kolorem luksusu i bogactwa.

Niebieski

Większość ludzi nazywa niebieski ulubionym kolorem, co nie jest zaskakujące. Kontemplacja niebieskiego ma działanie uspokajające. Stymuluje również koncentrację i lojalność, i być może jest to powód jej aktywnego wykorzystania w tworzeniu różnych mundurów. Nawiasem mówiąc, wielu bankierów i polityków wybiera również niebieskie garnitury na każdy dzień.

Zielony

Zielony to kolor pieniędzy, więc wiele osób traktuje je pozytywnie. Wybierają go ci, którzy muszą się wykazać i czuć się pewnie.

Żółty

Żółty powoduje produkcję serotoniny, dlatego jest uważany za najbardziej optymistyczny kolor i wiąże się ze szczęściem i śmiechem. Uważa się również, że stymuluje inspirację i twórcze myśli, co czyni go popularnym kolorem wśród przedstawicieli zawodów twórczych.

Pomarańczowy

Chwytliwy i żywy pomarańczowy kolor wiąże się z wielką ambicją i dążeniem do osiągnięcia. Najwyraźniej nie bez powodu jest w nim pomalowany kolor pudeł Hermes - obiekt pożądania wszystkich miłośników marek premium.

Czerwony

Czerwony to symbol władzy. Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę, przestań na nim wybierać, na pewno nie stracisz. Stwierdzono, że czerwone obiekty wydają się bliższe niż w rzeczywistości i zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych. To prawda, że ​​istnieje niuans: jest to także kolor arogancji, arogancji i agresji, dlatego lepiej tego unikać w codziennym biznesowym stroju.

Różowy

Róż jest odcieniem czerwieni, ale ma działanie uspokajające. Jest uważany za najbardziej kobiecy kolor i wiąże się z dobrymi manierami i romantyzmem.

Biały

Najbardziej neutralnym kolorem jest biały. Jest to znaczące, tworząc wokół siebie barierę. Uważa się, że fani tego koloru uwielbiają ograniczać kontakty, strefa osobistego komfortu jest dla nich bardzo ważna. Z drugiej strony ten, kto kocha biel, nikogo nie odpycha, ludzie łatwo się do niego przyciągają.

FOTO: style.com