Twist-twirl: modne szale na każdą okazję

Indyjskie lato pozostało w tyle, teraz kolejne pięć do sześciu miesięcy musimy rozgrzać. Używamy naszej ulubionej dzianiny, obszernych kurtek i płaszczy, ciepłych akcesoriów. Ciepły, miękki, przytulny i praktyczny szalik jest niezbędnym pomocnikiem w walce z zimnem, ponieważ tak wygodnie jest go owinąć w każdą pogodę. Niezwykły fakt: nawet wśród szalików są modne i niezbyt modele. Na jakie szaliki warto zwrócić uwagę w tym sezonie, przeczytaj naszą recenzję.

Modne kolory

Odchodząc od znanego do wielu stylu całkowitej czerni, projektanci polegali na kolorze. Preferując jasne i soczyste, a także pastelowe kolory, na pewno się nie mylisz. Ciekawie wyglądają modele z gradientowymi kolorami - płynne przejście od ciemności do światła w tym samym kolorze. Na uwagę zasługują również szaliki z modnymi nadrukami. Wśród oczywistych ulubionych są geometryczne (naszywka, klatka, groszek, romby), zwierzęce (lampart, tygrys, zebra) i kwiatowe (motywy kwiatowe i nadruki z różnymi liśćmi).

Szal w paski moherowe Max Mara 27221 rubli,
różowy szalik Duck Farm 3190 rubli

Wybierz długość

Bardzo niekonwencjonalnie i ekscentrycznie projektanci podeszli do kwestii długości szalików. W tym sezonie, u szczytu popularności, znajdowały się wyjątkowo długie szaliki, których końce po związaniu sięgają kostek. Proponuje się noszenie ich z wełnianymi płaszczami do kolan lub do połowy łydki. Dzięki udanej kombinacji kolorów i tekstur ten obraz może wyglądać bardzo stylowo.

Szal z frędzlami Bershka 1799 rubli

Szaliki z futra

Hitem sezonu są futrzane szale, które pełnią zarówno funkcję szalika, jak i stylowego kołnierza. Warto zauważyć, że można znaleźć wersję zarówno naturalnego futra, jak i sztucznego. Wiele domów mody już opowiedziało się po stronie obrońców tej planety i od dawna porzuciło stosowanie naturalnych futer w swoich kolekcjach, co z kolei wpłynęło na politykę cenową modnych akcesoriów na lepsze. Teraz możemy sobie pozwolić na zakup futrzanego szalika znanej marki, nie naruszając praw zwierząt ani własnego portfela. To był powód ogromnego przepływu wszelkiego rodzaju szalików futrzarskich, podnosząc ich popularność do granic możliwości. Powinny być łączone ze skórzanymi kurtkami, wełnianymi płaszczami i płaszczami z owczej skóry, które oprócz odrobiny luksusu w zgiełku miasta, staną się naprawdę praktycznym elementem.

Szalik z futra lisa Michael Kors cena na zapytanie

Szeroka stuła

Palatyn jest uważany za najbardziej kobiecy szalik - szeroki szal wykonany z cienkiej wełny, kaszmiru lub tkaniny mieszanej. Taką stułę można nosić przy każdej pogodzie, dobrze komponuje się ze skórzanymi kurtkami, klasycznymi wełnianymi i futrzanymi płaszczami. W przeciwieństwie do innych modeli szalików, stuła jest uniwersalna i idealnie pasuje do codziennego wyglądu. Wymieni ponczo, na przykład w pracy, jeśli czujesz się fajnie.

Ukradł Nowy wygląd 1375 rubli

Szaliki z dzianiny

Poza wszystkimi trendami, klasyczne szaliki z dzianiny, które nigdy nie wychodzą z mody. Wybór wydaje się być całkowitą swobodą - duży lub mały drut, długi lub krótki, z frędzlami lub bez. Radzimy wybrać szal z frędzlami, ponieważ w ostatnim sezonie projektanci używali frędzli jako modnego elementu dekoracyjnego. Dzianinowy szal pasuje dobrze do każdej odzieży wierzchniej, z wyjątkiem futra. Zaleca się noszenie go niedbale przywiązanego na przykład do węzła lub po prostu przerzuconego na ramiona.

Szalik z dzianiny Pinko 2590 rubli

Snuds

Jeśli szaliki z dzianiny są cały czas odpinane, to alternatywą jest snood. Osobliwością takiego szalika jest jego praktyczność - nie ma krawędzi, więc można go naprawić, a w razie potrzeby można go używać zarówno jako szalika, jak i nakrycia głowy.

Snud Bershka ze sztuczną skórą owczą 1499 rubli