Co musisz wiedzieć dla tych, którzy zamierzają się pobrać

To nie jest tak ważne, zdecydowałeś się pobrać za mąż ze swoim współmałżonkiem natychmiast po wyjściu z urzędu stanu cywilnego lub po kilku latach wspólnego życia, ważne jest, aby ślub był bardzo poważnym krokiem, za który powinieneś wziąć pełną odpowiedzialność. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę zasad, które pomogą przygotować się na ten dzień i nie zapomnieliśmy o modzie - ponieważ uważamy, że chcesz być najpiękniejszą narzeczoną nie tylko w urzędzie stanu cywilnego, ale także w kościele.

Co musisz wiedzieć przed ślubem

  1. Najważniejsza zasada: oboje małżonkowie powinni zostać ochrzczeni. Jeśli ktoś z twojej pary, na przykład twój małżonek, nie pamięta, czy został ochrzczony, czy nie, powinieneś wcześniej skontaktować się ze świątynią i omówić tę kwestię z księdzem.

  2. Jeśli jedno z małżonków nie jest ortodoksyjnym chrześcijaninem (na przykład jest muzułmaninem lub jest spokrewnione z inną religią), zabrania się małżeństwa.

  3. Ceremonia ślubna odbywa się dopiero po rejestracji w urzędzie stanu cywilnego. Ale jeśli istnieją jakieś rzeczywiste problemy, które uniemożliwiają Ci zarejestrowanie małżeństwa (na przykład problemy z dokumentami), możesz je rozwiązać. Oczywiście należy wcześniej skonsultować się z księdzem w tej sprawie.

  1. Zawsze starannie wybieraj datę ślubu, ponieważ w dni postu nie będą mogli się z tobą ożenić. Chodzi o to, że podczas postu zaleca się przestrzeganie umiaru w jedzeniu, a także należy porzucić cielesne przyjemności, aby pierwsza noc poślubna, która przypada w dniu postu, nie będzie błogosławiona.

  2. W Rosji możesz wziąć ślub tylko trzy razy w życiu. Po raz czwarty ślub jest surowo zabroniony, nawet jeśli we wszystkich poprzednich małżeństwach osoba jest owdowiała.

  1. Ci, którzy chcą przejść sakrament małżeństwa, powinni mieć ukończone 18 lat.

  2. Jeśli chodzi o zwykły ślub lub wesele, możesz zaprosić absolutnie każdego, kogo chcesz zobaczyć na festiwalu, nie ma żadnych ograniczeń dla gości.

  3. Jeśli ślub planowany jest bezpośrednio po urzędzie stanu cywilnego, zalecamy, aby nie robić tego w tym samym dniu co zwykły ślub. Chodzi o to, że zorganizowanie wszystkiego będzie trudne i niewygodne dla ciebie i pana młodego, nie mówiąc już o elementarnym zmęczeniu z podwójnego urlopu. To samo można powiedzieć o swoich gościach.

  4. Jeśli mówimy o ubraniach, suknia panny młodej powinna mieć rękawy i zamknięty tył. Jeśli nadal wybierasz sukienkę bez rękawów, powinieneś użyć chusty. Najlepiej, jeśli sukienka jest jasna, na przykład biała lub mleczna, w skrajnych przypadkach jasnoróżowa.

  5. Idealnie, przed ślubem, powinieneś się wyspowiadać przed księdzem. Z reguły spowiedź odbywa się w trakcie nabożeństwa w niedzielę lub w godzinach wieczornych w sobotę.

Jak ubrać się na wesele

Suknia ślubna z rękawami

Jak wspomniano powyżej, na ślub najlepiej nosić sukienkę z rękawami i, jeśli to możliwe, z tyłu. Warto zauważyć, że w tym sezonie odpowiednie są suknie ślubne z rękawami. Długość rękawów może być zarówno na łokciu, jak i na nadgarstku. Jeśli przy takiej sukience twoje plecy będą otwarte, nie zapomnij zakryć go płaszczem pasującym do stroju. W ten sposób będziesz wyglądać delikatnie, uroczo i romantycznie.

Wspaniała zwiewna suknia ślubna o różnych długościach to odwieczny klasyk, który będzie odpowiedni nie tylko podczas ceremonii w urzędzie stanu cywilnego, ale także podczas sakramentu ślubu. Trendem są wielopoziomowe suknie ślubne, ozdobione koralikami, koronką i peplumem.

Suknia ślubna z trenem

Suknie ślubne z pociągiem wciąż są w modzie, więc wybierz ten model na wesele. Pociąg może rozciągać się od szyi, talii lub rękawów - tutaj wybór należy do Ciebie.

Suknia ślubna w serek

Tej jesieni dekolt w serek jest nadal aktualny, więc możesz bezpiecznie kupić sukienkę tego modelu na wesele. Ważna uwaga: na taką ceremonię nie powinieneś wybierać sukienki z głębokim dekoltem, najlepiej, jeśli dekolt jest mały. W końcu, jeśli lubisz głębokie cięcia i odsłaniające stroje, możesz równie dobrze „zejść” na weselu, ale spróbuj wybrać bardziej skromną sukienkę na wesele.

Suknia ślubna bez pleców

Styl samej sukni może być dowolny - może być bujny lub ciasny, mieć długie lub krótkie rękawy, z trenem lub bez, ale jednocześnie mieć zamknięty tył. Idealnie, jeśli absolutnie wszystko jest zamknięte - i ramiona, plecy, a nawet klatka piersiowa. Ale jeśli nie lubisz nadmiernej skromności, możesz zatrzymać się na sukience, na przykład z półotwartym tyłem (nie zapominając o zakryciu go czymś na weselu), lub wybierz model sukienki, w której plecy zostaną pokryte przezroczystą tkaniną.