Punk Biżuteria - trend sezonu

Jesień nie jest powodem do zdejmowania wszystkich bransoletek i łańcuchów, które nie są już widoczne pod płaszczem. Przeciwnie, wielu projektantów jest przekonanych, że jesień to najlepszy czas na eksperymenty. Kluczowym trendem tego sezonu jest punkowa biżuteria, bezczelna i masywna, wykonana ze srebra, niezwykłych kształtów i kombinacji. Jeśli jesteś przyzwyczajony do nadążania za trendami w modzie, dzięki temu artykułowi dowiesz się, które akcesoria powinny być preferowane i z czym je łączyć.

Choker

Pomimo faktu, że ogólna moda na dławiki zamieniła to akcesorium w zbyt makowe, takie naszyjniki są nadal w modzie. W tym sezonie Balmain i Oscar de la Renta polegali na metalowych dławikach. Są kluczowym trendem jesieni. Preferowane powinny być szerokie dławiki wykonane z pozłacanych metali o nietypowym kształcie lub z jasnymi dodatkami w postaci zawieszek i kamieni.

Duże wisiorki

Klasyczne zgrabne i małe wisiorki na długim łańcuchu można również usunąć w odległym pudełku, w niedalekiej przyszłości nie będziesz ich potrzebować. Im większe, bardziej nieoczekiwane i oryginalne będzie Twoje zawieszenie, tym lepiej. Jako źródło inspiracji powinieneś przejrzeć programy Valentino i Loewe. Modna wskazówka: nie bój się założyć na siebie dławika i zawieszenia, przy odpowiedniej kombinacji będzie wyglądać bardzo imponująco.

Jeden kolczyk

W tym sezonie pojawił się nowy, specyficzny trend podyktowany przez kulturę punk - noszenie jednego kolczyka. Tendencję tę poparły Stella McCartney i Loewe. Projektanci zalecają obstawianie jasnych i nieporęcznych kolczyków, których po prostu nie można nie zauważyć.

Mankiety

A ponieważ mówimy o kolczykach, nie można nie wspomnieć o kilku mankietach. Niezwykłe kolczyki znalazły nowe odbicie tej jesieni i, w przeciwieństwie do poprzednich sezonów, stały się bardziej złożone i mniej podobne do swoich poprzedników - klasycznych mankietów z łańcuchami. Teraz składają się z pierścieni o różnych rozmiarach, jednego długiego łańcuszka z zawieszkami lub talerza o dziwnym kształcie. Szczególną uwagę zwraca się na kolczyki i klipsy do przekłuwania - zamiast goździków i małych pierścionków projektanci zalecają stosowanie masywnej biżuterii z różnymi wytłoczeniami i rzeźbami, na przykład jak w kolekcji Koche.

Łańcuchy

Duch anarchizmu odczuwa się także w zwykłych łańcuchach. W tym sezonie nie ma zwyczaju nosić jednego - co najmniej pięć i wszystkie o różnych grubościach, długościach i kolorach. Razem powinny przypominać obszerny naszyjnik. Nie ma żadnych zakazów i reguł łączenia, z wyjątkiem jednego - osobiście powinieneś polubić to interesujące rozwiązanie.

Pierścienie

Dawno temu pierścienie na każdym palcu były uważane za oznakę złego smaku, ale teraz domy mody dosłownie stemplują pierścienie w zestawie, doradzając im, aby ozdobiły swoje palce. Mogą być wykonane w postaci kostek mosiężnych lub zestawu niejednorodnych pierścieni, jednak w każdym razie staną się przyciągającym wzrok punktem kulminacyjnym twojego obrazu.