Dobry ton: jak się ubrać w teatrze

Teatr to miejsce, w którym możesz i powinieneś wyglądać atrakcyjnie, stylowo i przyciągać podziwiające spojrzenia. W oczekiwaniu na nowy sezon teatralny postanowiliśmy omówić najbardziej intymną rzecz - strój. Katya Gershuni, ekspertka od stylu i prezenterka telewizyjna, powiedziała czytelnikom, jak właściwie ubierać się w teatrze, aby wyglądać odpowiednio.

Nasze kobiety są tak zaaranżowane, pamięć genetyczna babć jest w nich tak silna, że ​​tęsknota za pięknymi wypadami jest tak intensywna, że ​​postrzegają wycieczkę do teatru jako jedyną okazję do noszenia wszystkiego, co najlepsze na raz. I słusznie. W teatrze możesz sobie pozwolić na trochę za dużo w stroju. Noszenie biżuterii, głęboki dekolt, wysokie obcasy, luksusowe stroje, być może coś zbyt błyszczącego. Nie zapominaj jednak o poczuciu proporcji, smaku i stylu - nikt ich nie anulował w teatrze.

Musimy nauczyć się powstrzymywać nasze najdziksze impulsy. Pamiętaj: chodzenie do teatru w toaletach Grand Suar - luksusowe sukienki na podłodze, boa, płaszcze i diamenty - jest odpowiednie tylko wtedy, gdy jest to na przykład wielka premiera w Teatrze Bolszoj lub Operze Wiedeńskiej. Wszystkie inne teatry mają oczywiście własne wymagania dotyczące ubioru. Teatry są różne: według gatunku, stylu i każdy z nich powinien wybrać określony strój, który pasuje do miejsca i filozofii tej świątyni sztuki.

Teatr ma znaczenie

Jeśli idziesz do eksperymentalnego i podziemnego teatru, na przykład w teatrze DOC, to zakładanie sukienki na podłogę z otwartym tyłem jest co najmniej dziwne. To miejsce, w którym będziesz wyglądać świetnie w dżinsach, trampkach lub trampkach, białej koszulce i skórzanej kurtce. Ale to jedyne miejsce w teatrze, w którym możesz się tak ubierać.

W teatrze dziecięcym lub lalkowym sensowne jest trzymanie się motywu dziecięcego. Może to być jasna, stylowa bluza lub coś nastrojowego, radosnego, w kolorze. W tym przypadku nie poleciłbym zakładania dżinsów i pokazywania dziecku przykładu, że możesz iść w ten sposób do teatru. Niemniej jednak nie zapominajmy, że staramy się zaszczepić dzieciom dobry gust i zrozumienie, że pójście do teatru to wyjście, wakacje. I musisz się na to przygotować, wybrać piękne, a nie zwykłe ubrania.

Teatr Dramatyczny zakłada, że ​​przestrzegasz wszystkich zasad stroju teatralnego: będziesz ubierać się wieczorem, ale nie nadmiernie. Jest całkiem możliwe, aby pozwolić sobie na strój koktajlowy lub sukienkę, która lekko zakrywa kolano, pięty, dyskretną biżuterię. Ale nie bądź zbyt gorliwy. To miejsce, w którym możesz pokazać swój gust, chodzić po pięknym stroju, futrze, butach. Jeśli to wydarzenie teatralne nie jest okazałą imprezą towarzyską, w dobrym klasyku poczujesz się komfortowo. Zwróć uwagę na piękną fryzurę i spektakularny makijaż wieczorowy - wszystko to będzie bardzo odpowiednie.

Teatr Opery i Baletu sugeruje nieco więcej powagi. Suknia wieczorowa będzie w sam raz. Możesz tu nosić dużą biżuterię; bardzo skutecznie błyszczą w promieniach gasnącego światła żyrandola teatralnego.

Wycieczka do spektaklu muzycznego lub muzycznego pozwala ubierać się mniej formalnie, ale pięknie i częściowo uroczyście. Poleciłbym nie nosić klasycznej sukienki, ale kreację projektanta mody. Nie chodzi o strój awangardowy, oczywiście nie zapominamy o poczuciu proporcji. Ale małe psoty z obrazem nie są zabronione. Oczywiście przydadzą się też obcasy, torba i dobra biżuteria.

Ogólne zasady ubioru teatralnego

Powinieneś wyglądać odpowiednio, elegancko, elegancko. Ani trochę wulgaryzmów. Poleciłbym nigdy nie nosić mini! Ale spodnie mogą być w twojej teatralnej garderobie. W spodniach możesz wyglądać zarówno luksusowo, jak i wieczorem. Smoking dla kobiet - proszę. Zwróć uwagę na dwójki, będą idealnie uzupełniać spodnie, jeśli nie chcesz nosić kurtki.

Torby zasługują na osobny przedmiot. W teatrze odpowiednie są tylko małe modele. Może to być sprzęgło, minodier, torebka-pudełko.

Kolejną zasadą dobrej formy są odpowiednie buty. W teatrach klasycznych zwykle nosi się buty na wysokich obcasach. Nawet jeśli idziesz zimą metrem do teatru, pamiętaj, aby zabrać ze sobą buty.

ZDJĘCIE: gettyimages.com, shutterstock.com, style.com