Ubieraj spodnie i inne techniki stylistyczne, które powinieneś stosować od marek modowych

Sukienka + spodnie

Odważną, ale świeżą sztuczką, którą marki pokazały w lookbookach na przyszłe sezony, jest połączenie sukienek i spodni. Te ostatnie mogą być albo ścisłym biurem, albo bardziej codziennym - powiedzmy, z dzianin lub aksamitów. Szerokość spodni nie ma znaczenia: jeśli Jason Wu pokazuje wariant przypominający legginsy, marki Partow i Pringle ze Szkocji eksperymentują z rozszerzanymi spodniami z mocą i potęgą. Noś sukienki z ukrytymi zapięciami na spodniach jako tunikę lub rozpiętą sukienkę z koszulką, taką jak przedłużona kamizelka lub kardigan.

Rajstopy + buty w tonie

Kto powiedział, że kolorowe rajstopy powinny pozostać w dzieciństwie? Projektanci się z tym nie zgadzają i aktywnie popychają nas do odważnych eksperymentów. Delikatne opcje w odcieniach szaroniebieskich lub coś bardziej stłumionego (odpowiednia jest ciemna terakota) - noś takie rajstopy z butami w tonie, jak pokazują marki Whit, Kiton i Emilio de la Morena. Połączenie czerni i czerni nie jest oferowane: niech kombinacje będą wiosną!

Kurtka + płaszcz

Podczas gdy marcowe słońce właśnie się rozgrzewa, istnieje możliwość wypróbowania innego układu projektowego. Zamiast wielu swetrów i innych warstw, w których robi się nieznośnie gorąco w biurze i innych ciepłych pokojach, możesz nosić kilka rodzajów odzieży wierzchniej. Na przykład zepsute modele na pokazach Helmuta Langa i Maxa Mara. Pierwsza marka pokazała połączenie dżinsowej kurtki i zwykłego płaszcza z zamkiem błyskawicznym, a druga podobna kombinacja z krótkim futrem. Noszenie takiego połączenia można wykonać nie tylko w celu utrzymania ciepła, ale także ze względów estetycznych: wygląda niezwykle stylowo i nowocześnie.

Przednia spódnica + swobodny top

Cekinowa spódnica, którą nędzimy w szafie od jednego święta do drugiego, lub jakakolwiek inna jasna wersja spódnicy - nie ma już potrzeby szukać pary tych samych eleganckich bluzek i bluzek: teraz projektanci oferują spacer po świątecznym element garderoby w życiu codziennym. Zaleca się noszenie „eleganckich” spódnic z najprostszymi rzeczami: pół-sportowe bluzy, codzienna koszula robocza lub zwykły top z dzianiny. Oczywiście nie przychodzisz do biura w ten sposób, ale tutaj zawsze możesz pić kawę ze znajomymi lub chodzić do kina.

Wiele toreb naraz

Współczesna moda coraz bardziej opowiada się za komfortem: teraz „piękna” nie polega na miniaturowym sprzęgle z kryształkami, ale na wygodzie z odrobiną humoru. W Bally i Elisabetcie Franchi zauważyliśmy sprytny ruch: nieść kilka toreb naraz. Jeden, mniejszy, na najważniejsze rzeczy (powiedzmy na telefon, klucze i paszport), drugi, więcej, na teczkę z dokumentami, torby kosmetyczne i zapasowe rajstopy. Piękno!