8 najciekawszych pokazów Mercedes-Benz Fashion Week Russia

W połowie października Moskwa przejęła przekaźnik mody z Paryża: w stolicy odbył się Mercedes-Benz Fashion Week Russia. Pokazy bacznie obserwowała Katarina Kudryashova, która wybrała siedem najciekawszych kolekcji sezonu wiosna-lato 2017. Na naszej pierwszej liście znalazły się pokazy projektantów i obiecujących nowicjuszy w branży. Głównymi kryteriami wyboru były idealne cięcie, jasne zrozumienie twojej postaci, ciekawy i komercyjny pomysł.

Vassa & Co

Gdyby Jessica Parker, szef dużej kampanii prawnej w serialu „Siła wyższa”, mieszkała w Rosji, z pewnością ubrałaby się w Vassa & Co. Zwykłe garnitury tutaj zyskują zupełnie nowy dźwięk - pojawiają się kolory, głośność, asymetria, ale wszystko w granicach tego, co jest dozwolone.

Viva vox

Jednym z najbardziej oczekiwanych programów była kolekcja Olega Owsiewa, dyrektora kreatywnego Viva Vox. Jest to jedna z niewielu marek o międzynarodowej renomie, która produkuje kolekcje godne konkurencji z wiodącymi międzynarodowymi markami luksusowymi. W kolekcji wiosenno-letniej nacisk kładziony jest na kontrast dopasowanych i obszernych sylwetek, warstw, tweedu teksturowanego i dziarskiego nadruku z Myszką Miki. Łącząc kobiecość i infantylność, projektantka tępo patrzyła na codzienne rzeczy - garnitury, sukienki, koszulki, płaszcze i kurtki.

Dima neu

Dim Neu wybrał wizerunek białej wrony, którą można zobaczyć na odciskach, jako motyw przewodni jego wiosenno-letniej kolekcji. W oparciu o motywy orientalne projektant po mistrzowsku dostosował je do europejskiego stylu. Do najbardziej niezapomnianych rzeczy należą koszule i sukienki z aplikacjami w kształcie latającej wrony, kimono i zwiewne bluzki z kokardkami przypominającymi pasy obi.

Yasia minochkina

Kolekcja Fairytale oparta jest na krótkich sukienkach koktajlowych i luksusowych sukienkach wieczorowych w podłodze w ciepłych odcieniach różu, pomarańczy, żółci i lawendy. Jednak główną kartą atutową projektanta jest praca z haftem i nadrukami, które zdobią sukienki. Wśród głównych „wiórów” kolekcji znajdują się lakier przepleciony koronką, niezwykłe wzory i hafty w postaci klatek z ptakami. Niewątpliwie w tych sukienkach każda dziewczyna będzie wyglądać jak piękna leśna wróżka.

Alena Akhmadullina

Goście projektanta często zastanawiają się, którzy bohaterowie z bajki tym razem zostaną poświęceni kolekcji. W tym sezonie Alena Akhmadullina pokazała jednocześnie dwie kolekcje: jedną z głównej linii Aleny Akhmadulliny, poświęconą motywom folklorystycznym, a druga powstała we współpracy z Faberlic. Oferujemy obejrzenie filmu z serialu.

Laroom

Nowa kolekcja Evgenia Legkodymova jest przeznaczona dla dziewcząt ceniących wyrafinowaną seksualność i wyrafinowany szyk. Stąd - kolorowe koronki i tweed, latające półprzezroczyste tkaniny i nadruki, jakby narysowane cienkim pędzlem, akwarelowe kolory. Konwencjonalnie kolekcję można podzielić na dwie części: pierwsza to nudne ubrania w klasycznym stylu, w której nacisk kładziony jest głównie na kostiumy i zestawy biznesowe, druga to eleganckie sukienki na każdą okazję - na romantyczną randkę, wesele lub po prostu przyjęcie towarzyskie.

Studio projektowe Oksana Fedorova autorstwa Oksana Fedorova

Oksana Fedorova, Miss Universe i prezenterka telewizyjna, potwierdziła swoim przykładem, że utalentowana osoba jest utalentowana we wszystkim. Kolekcja z okazji piątej rocznicy oparta była na strojach, które można zobaczyć w garderobie samej Oksany. Płynne sylwetki, płynne tkaniny, powściągliwe kolory, głównie pastelowe - wszystko podporządkowane jest harmonii i kobiecości. Wśród oczywistych hitów tej kolekcji są szerokie spodnie o prostym kroju, które idealnie pasują zarówno do garderoby na dzień, jak i na wieczór.

Ksenia seraya

Kamieniem węgielnym wiosenno-letniej kolekcji Ksenia Seryoy jest dzianina, którą nosi w różnych formach, niezależnie od tego, czy będą to luźne spodnie lub sukienki koktajlowe.

ZDJĘCIE: serwis prasowy Mercedes-Benz Fashion Week Russia