Lecznicze właściwości imbiru: praktyka indyjska

Imbir to wspaniały produkt spożywczy. Wiele osób wie, że jest to doskonały lek na przeziębienia i nudności, jednak imbir nie ogranicza się do tych efektów. Czym jest ta roślina i jakie tajemnice znają ją w Indiach? To powie.

O pochodzeniu imbiru

Imbir był uprawiany po raz pierwszy w krajach Wschodu. Jego korzeń jest cenną przyprawą o bardzo aromatycznym i bogatym smaku, jest bardzo szeroko stosowany w kuchni. Ale równolegle z jego zastosowaniem w kuchni znalazł to samo zastosowanie w medycynie - zarówno tradycyjnej, jak i ludowej.

Efekt terapeutyczny imbiru jest rozpoznawany przez medycynę i jest szeroko stosowany. I nie jest to zaskakujące, imbir to tylko magazyn przydatnych właściwości. Jest bogaty w lekkie węglowodany, zawiera niewiele tłuszczów i wszystkie są zdrowe, jego błonnik pomaga w trawieniu, a skład minerałów i witamin jest bardzo bogaty.

Imbir ma dużo wapnia, sodu i cynku, jest trochę żelaza i magnezu w przystępnej formie dla organizmu. Imbir jest szczególnie bogaty w witaminy z grupy B, kwas askorbinowy i retinol, ponadto ma wiele przydatnych olejków eterycznych i aminokwasów. Ze względu na tę kompozycję wywiera działanie terapeutyczne. Imbir jest używany świeży, smażony, gotowany, a także suchy.

Przydatne właściwości imbiru

Nalewki lub leki z imbirem są zasadniczo szeroko stosowane w chorobach trawiennych, problemach z układem oddechowym, w tym alergicznych (astma oskrzelowa).

Sercem jego działania jest ogólny tonik i działanie wzmacniające odporność , a ze względu na swój skład korzeń imbiru łagodzi obrzęki (pochodzenia nerkowego lub sercowego), pomaga przy zatruciach, w tym narkotykach. Łagodzi skurcze jelit , ból i pomaga w nudnościach i wymiotach, z chorobą lokomocyjną we wszystkich formach transportu i chorobą morską.

Imbir jest szczególnie przydatny dla kobiet w ciąży z zatruciem - jest bezpieczny dla płodu i skutecznie usuwa nieprzyjemne objawy. W ramach potraw imbir poprawia trawienie - jest bogaty w błonnik.

Imbir ma wyraźne właściwości przeciwzapalne , jego sok może być stosowany do leczenia małych ran i stanów zapalnych skóry, płukania gardła lub rozpuszczania płatka przeziębieniem. Herbata z imbirem na przeziębienia pozwala szybciej się pocić i regenerować.

Ten cudowny napar jest przygotowywany w niezwykle prosty sposób - korzeń imbiru o długości około pięciu centymetrów jest cięty w koła po dokładnym oczyszczeniu go ze skóry. Zagotuj wodę do dużych bąbelków i dodaj do niej krążki imbiru, pełną łyżkę miodu i pół cytryny. Mieszaj i pij małymi łykami. Działa uspokajająco i relaksująco, rozgrzewa ciało i łagodzi myśli.

Zgodnie z praktykami ajurwedyjskimi imbir jest jedną z najlepszych substancji do zapobiegania i leczenia przeziębienia. Pozwala zrównoważyć przepływ „zimnej” i „gorącej” energii w ludzkim ciele. Wszelkie przeziębienia i przeziębienia są energiami „zimnymi” i należy je zneutralizować. Ponadto miód i cytryna wykazują wszystkie swoje korzystne właściwości w napoju, mają również wiele składników przeciwzapalnych.

Przeciwwskazania i metody przechowywania imbiru

Istnieje kilka ograniczeń.

Pomimo wszystkich widocznych korzyści, imbir, jak każdy lek, ma ograniczenia w użyciu, aw niektórych przypadkach jest przeciwwskazany.

Należy go ostrożnie stosować w kamicy moczowej (kamienie i piasek w nerkach i pęcherzu) ze względu na działanie moczopędne.

Niedopuszczalne jest stosowanie korzenia imbiru w stanach zapalnych z manifestacją wysokiej temperatury: znacznie rozgrzewa ciało i jeszcze bardziej je zwiększa. Herbatę imbirową należy pić, gdy temperatura ciała spadnie poniżej 38 stopni lub przy pierwszych objawach przeziębienia, przed wystąpieniem gorączki.

Jak przechowywać imbir

Świeży korzeń imbiru można przechowywać w lodówce nie dłużej niż tydzień poza plastikową torbą. Po wysuszeniu jest aktywny przez 4 miesiące. Suszone i nieoczyszczone korzenie można przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Podczas czyszczenia należy usunąć bardzo cienką warstwę skóry, ponieważ składniki odżywcze są pod nią skoncentrowane.

Podczas rąbania korzenia nie należy używać drewnianych misek ani desek - pochłonie ich zapach. Zmiel go na drobnej tarce lub pokrój cienkimi plasterkami nożem.

Imbir to zdrowy i smaczny produkt, chociaż jego zastosowanie w naszym kraju jest bardzo ograniczone. Dowiedz się więcej o tej roślinie i uzupełnij ją swoimi potrawami, nie pożałujesz wyniku!

Wygraj sokowirówkę SL-1511 od Scarlett!

Warunki konkursu tutaj >>