Zioła do oczyszczania ciała

Ciało ludzkie jest złożonym systemem działającym w trybie ciągłym. Dokładamy wszelkich starań, aby odcedzić nasze ciało, biorąc leki, paląc, spożywając niezdrową żywność i alkohol, banalne przejadanie się, brak aktywności i zanieczyszczone powietrze. W takiej sytuacji ciało, podobnie jak duży dom, okresowo wymaga ogólnego czyszczenia i czyszczenia, szczególnie w ważnych węzłach: wątrobie, nerkach i naczyniach krwionośnych.

Istnieje wiele sposobów na oczyszczenie organizmu, ale sama natura często pomaga nam w tych sprawach - istnieje wiele ziół, które mają wszechstronne działanie oczyszczające.

Ważne, aby wiedzieć o ziołach

Aby zioła stały się twoimi sprzymierzeńcami w oczyszczaniu ciała i zwalczaniu dolegliwości, musisz je zbierać w twojej okolicy lub w pobliżu. Ponadto należy je zbierać na obszarach oddalonych od tras i niebezpiecznych branż.

Zioła, jak każda substancja, mają ścisłe wymagania dotyczące okresu przechowywania i pakowania. Nie możesz przechowywać ziół w świetle w plastikowych torebkach. Do przechowywania nadają się torby papierowe, torby płócienne lub szklane słoiki, metalowe z ciasnymi pokrywkami.

Zioła, nawet zebrane na czas i właściwie przechowywane, mogą zostać uszkodzone przez wystawienie na działanie wilgoci lub kontakt z różnymi substancjami. Dlatego przechowuj rośliny lecznicze oddzielnie od żywności i chemii gospodarczej.

Ziołowe Oczyszczanie

Możemy spożywać zioła, które pomagają oczyścić organizm każdego dnia - jedz warzywa ogrodowe: cebulę, koperek, bazylię, pietruszkę i kolendrę.

Aby w pełni oczyścić wszystkie narządy i tkanki z toksycznych substancji i nagromadzonych w nich wolnych rodników, użyj preparatów ziołowych w postaci naparów i wywarów. Pomoże to oczyścić wątrobę, aktywuje metabolizm w nerkach i poprawi zdrowie naczyń.

Jednak przed przystąpieniem do procedury oczyszczania ziół skonsultuj się z lekarzem: dowiedz się, czy możesz zasadniczo leczyć ziołolecznictwo i czy warto stosować określone opłaty.

Wiele kultur ma własne tradycyjne preparaty ziołowe do utrzymywania zdrowia i okresowego oczyszczania narządów. To kompozycja 10-20 ziół. Oferujemy uproszczony, ale nie mniej skuteczny zbiór ziół.

Wielu tradycyjnych uzdrowicieli rozpoczyna leczenie od oczyszczenia ciała pacjenta. W tym celu stosuje się specjalną kolekcję ziół. Obejmuje:

  • 20 g kwiatów nagietka,
  • 20 g liści Aleksandrii,
  • 40 g melisy
  • 30 g kwiatów czarnego bzu,
  • 20 g korzenia Lukrecji,
  • 40 g Hypericum,
  • 30 g korzenia rokitnika.

Wszystkie te zioła są dokładnie wymieszane i sporządzają wywar: na 50 ml wrzącej wody weź łyżkę ziół i gotuj przez około 3 minuty. Użyj bulionu rano przed posiłkami, przed lunchem i po kolacji. Nie przejmuj się łagodnym efektem przeczyszczającym - jest to jeden z etapów czyszczenia.

Przydatne właściwości poszczególnych ziół

Ten chwast jest silnym lekiem, który oczyszcza krew, a wraz z nią cały organizm. Bulion pokrzywy usuwa toksyny i toksyny, normalizuje metabolizm, stymuluje nerki do usuwania nadmiaru soli. Herbata z pokrzywami, świeża lub suszona, doskonale oczyszcza przewód pokarmowy, stymulując układ odpornościowy.

Doskonale oczyszcza ciało i herbatę miętową. Mięta nie tylko uspokaja nerwy i łagodzi napięcie, oczyszcza naczynia, tonizuje je, a przy zastoju żółci - pomaga w odpływie. Mięta pieprzowa pomaga eliminować toksyny przez jelita i nerki, ze względu na zwiększone krążenie w nich krwi. Mennica jest w stanie zneutralizować toksyny, odświeża i ma właściwości antyseptyczne.

Mniszek lekarski - jeden z najsilniejszych naturalnych środków czyszczących ciało, ten kwiat oznacza początek wiosny i przebudzenie natury. Jednak mniszek lekarski jest najbardziej znany ze swoich leczniczych właściwości - ma działanie moczopędne.

Z powodu goryczy powoduje apetyt, stymuluje przepływ pokarmu przez jelita, usuwa wzdęcia, łagodnie osłabia i usuwa toksyny. Sałatka z mniszka lekarskiego jest bardzo przydatna - oczyszcza ciało, ale ma gorzki smak. Jednak jego działanie lecznicze z nadwyżką rekompensuje tę wadę.

Skrzyp polny, gorzki piołun, krwawnik pospolity, liście nieśmiertelnika, borówki brusznicy i wiele innych ziół mają również właściwości oczyszczające. Pamiętaj jednak - każda trawa może powodować negatywną reakcję organizmu, przed czyszczeniem nie zapomnij poprosić lekarza o radę.