Dlaczego plecy boli: chroń kręgosłup

„Elastyczność kręgosłupa to młodość całego ciała”, tajemniczo wypowiada jogin, zwinięty w róg barana podczas wykonywania innej asany. Słuchamy, uśmiechamy się i nadal pochylamy się coraz bliżej ziemi, pochylając się pod ciężarem doświadczenia życiowego, codziennego życia w biurze i codziennego życia.

W dzieciństwie kompleks porannych ćwiczeń był postrzegany jako zestaw bezsensownych i prymitywnych ruchów, których wykonanie nie było trudne. Każdego roku bardziej przemyślane podejście do stoków i huśtawek, a ćwiczenie „brzoza” stopniowo przechodzi w kategorię niemożliwego.

Bez odpowiedniej opieki nasze plecy starzeją się znacznie wcześniej niż na naszych twarzach pojawiają się zmarszczki . I żadna procedura salonowa nie przywróci jej elastyczności, młodości i elastyczności.

Kręgosłup jest bardzo wewnętrznym rdzeniem, które sprawia, że ​​osoba jest silna, odporna, jednomyślna, zdolna do wytrzymania trudności i chorób życiowych. Oprócz wsparcia i ruchu zapewnia wszystkim organom ciała nieprzerwaną komunikację między sobą a mózgiem.

Kiedy jedno z połączeń zostanie zerwane, nasza długa podróż do lekarzy, aptek i uzdrowicieli rozpoczyna się w poszukiwaniu lekarstwa na głowę, serce, ucisk, żołądek i tak dalej. A jeśli się nad tym zastanowić, natychmiast przypominamy sobie, że choroba, która pojawiła się znikąd, dawno temu była poprzedzona bólem pleców.

W tym artykule porozmawiamy o tym, dlaczego bolą Cię plecy, jak chronić kręgosłup przed przedwczesnym starzeniem się oraz dlaczego dumni i pewni siebie ludzie w życiu robią coś więcej niż tylko ściśnięci i niezdecydowani.

Dlaczego bolą mnie plecy?

Dlaczego bolą mnie plecy?

Ludzki kręgosłup to lekko zakrzywiony pręt, składający się z 33 kręgów. W dolnej części kręgosłupa (kości krzyżowej, kości ogonowej) kręgi zespolone ze sobą, utraciły zdolność do poruszania się. Kręgi pozostające w rejonie szyjnym, piersiowym i lędźwiowym są ruchome.

Między ciałami stałymi ostrożnie ułożyły się chrzęstne warstwy - krążki międzykręgowe. Im bardziej elastyczna i grubsza chrząstka międzykręgowa, tym bardziej ruchomy kręgosłup, tym wyższa jego zdolność do łagodzenia obciążenia podczas chodzenia, biegania, skakania. Aby dyski nie wypadły przypadkowo, są one przytrzymywane przez więzadła przednie i tylne, które, podobnie jak mocne szerokie wstążki, biegną wzdłuż całego kręgosłupa.

Jak uniknąć problemów z kręgosłupem?

Słabe mięśnie i więzadła nie są w stanie utrzymać kręgosłupa w prawidłowej pozycji, równomiernie rozkładając obciążenie na plecy, co prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Dopływ krwi do kręgosłupa jest zaburzony, szczególnie przy długotrwałym narażeniu na tę samą pozycję. Osteoporoza kręgowa rozwija się stopniowo, a chrząstka traci elastyczność.

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców można wykonywać w domu, szczególnie przydatne jest nauczenie ich dzieci, w którym układ mięśniowo-szkieletowy jest w pełnym rozkwicie.

Jeśli z natury czynności zmuszony jesteś siedzieć lub stać długo, postaraj się zmieniać pozycję ciała tak często, jak to możliwe, rób przerwy na elementarną rozgrzewkę.

„Rozwiń” bossa na poziomym pasku w biurze. Motywuj się tym, że to niedrogie urządzenie wzmocni ducha zespołu i zwiększy wydajność. Zamiast dymu powieś kilka sekund na poziomym pasku, rozluźniając mięśnie pleców.

Jest to doskonała alternatywa dla drogich programów przeprowadzanych w instytucjach medycznych w leczeniu kręgosłupa. Zamiast palić, mężczyźni mogą grać w „amerykańskie”, co zwiększy ich samoocenę i wzmocni bicepsy, które straciły swój soczysty wygląd na przestrzeni lat zorientowanej jazdy z myszką na stole.

Klucz do zdrowia - prawidłowa postawa

Tajemniczo wygląda jak kobieta stojąca ze skrzyżowanymi nogami lub siedząca „stóp do stóp”. Jednak dla kręgosłupa nie jest to najlepsza pozycja. Wiele nawyków kształtujących nasz wizerunek pochodzi z dzieciństwa, kiedy tak gorliwie opieraliśmy się teczkom z dwoma paskami i butami na niskim obcasie. I w końcu prawie wszystko ma krzywiznę kręgosłupa o jeden stopień.