Uwaga, pal się! Pierwsza pomoc i zapobieganie bliznom

Oparzenia są jednym z najczęstszych urazów na świecie. Uważa się, że najbardziej „popularnym” oparzeniem jest oparzenie termiczne w gospodarstwie domowym, wynikające z narażenia skóry na wysokie temperatury.

Najczęściej problemy związane z tego rodzaju oparzeniami występują w kuchni podczas gotowania, drugie miejsce na liście zagrożeń zajmują grzejniki elektryczne (grzejniki, żelazka, szczypce i inne). Trzecie miejsce zajmuje rekreacja na świeżym powietrzu, gdzie zwykle wykonuje się ogniska i „motywy” samochodowe (oparzenia z rury wydechowej motocykla, kontakt z gorącymi częściami samochodu itp.)

Oczywiście nawet po kilku tygodniach nie będziemy pamiętać, że kropla gorącego oleju z patelni lub przypadkowe uderzenie w żelazo uderzyło w rękę. Takie małe oparzenia z reguły przynoszą dyskomfort na kilka dni i znikają bez śladu. Ale jeśli wystąpiło głębsze i bardziej rozległe oparzenie, konieczne jest leczenie. radzi, jak udzielić pierwszej pomocy i uniknąć blizn pooparzeniowych.

Pierwsza pomoc w przypadku oparzeń termicznych

Warto wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy na oparzenia termiczne w gospodarstwach domowych. Najpierw musisz pilnie schłodzić dotknięty obszar ciała, zastępując go strumieniem zimnej bieżącej wody lub opuścić go do pojemnika z czystą lodową wodą. Pomoże to zatrzymać stan zapalny, zapobiegnie możliwemu obrzękowi i znacznie zmniejszy ból.

Nie nakładaj tłuszczów i olejów na powierzchnię oparzenia, to tylko przyczyni się do rozwoju infekcji i zwiększy ból! Spalona tkanka jest bardzo wrażliwa, traci prawie wszystkie swoje właściwości ochronne i dlatego wymaga sterylności.

Jeśli w wyniku oparzenia skóra tylko zaczerwieni się, warto ostrożnie posmarować ranę roztworem antyseptycznym, ale nie alkoholem ani wodą kolońską. Jeśli na skórze tworzą się pęcherze, konieczne jest nałożenie sterylnego opatrunku i w żadnym wypadku nie można ich przebić, chronią one powierzchnię oparzenia przed zakażeniem. Po pierwszej pomocy zaleca się natychmiast skonsultować z lekarzem!

Kurs uzdrawiania

Niestety proces gojenia poważnego oparzenia prawie zawsze kończy się tworzeniem się patologicznych blizn. Dotknięty obszar skóry różni się kolorem od reszty okładki, uzyskuje czerwony odcień i wygląda wyjątkowo nieestetycznie. Żel Contractractubex, opracowany specjalnie do leczenia blizn, pomoże rozwiązać ten problem.

Zawiera aktywne składniki, które przyczyniają się do gojenia się skóry, regulują powstawanie blizny, a tym samym pozytywnie wpływają na powstawanie blizny. Skład żelu obejmuje:

Dlatego tak ważne jest, aby podjąć dodatkowe środki, aby zapobiec tworzeniu się blizn i blizn po oparzeniu.

Przed użyciem leku należy skonsultować się z lekarzem