Aplikacja, haft i broszki: jesienne trendy

W letniej kolekcji Ralpha Laurena kurtki były ozdobione aplikacjami na piersi, a Balenciaga sugerował noszenie broszek na spódnicach i innych elementach garderoby. Wcześniej Valentino stosowało aplikacje i hafty jako sposób ozdabiania sukienek i swetrów. W nowym sezonie miłość do tego rodzaju dekoracji nasila się. Na co warto zwrócić uwagę?

Aplikacje

Aplikacje w kwiaty lub motyle, a także aplikacje trójwymiarowe, są jednym z kluczowych trendów sezonu. Piękna aplikacja może zauważalnie przekształcić nawet najprostsze ubrania, czy to sweter, kurtkę czy koszulę. Tylko nie zalecaj, aby cię dało się ponieść emocjom, ponieważ nacisk należy położyć na jedną rzecz.

Wśród najczęstszych opcji jest ozdabianie dżinsowych ubrań w różne paski. Dżinsy, spódnice i kurtki są bogato zdobione wszelkiego rodzaju aplikacjami, przenosząc znane rzeczy z codziennych na modne.

Koronki

Koronka już dawno przestała być atrybutem wyłącznie wieczorowej mody. Jeśli latem projektanci polegali na koronkowych mini-sukienkach i spodniach, to na jesieni na pierwszy plan wysuwają się sukienki z płaszcza, ołówkowe spódnice i bluzki.

Koronkowe wstawki i aplikacje należą do najpopularniejszych w tym sezonie. Równie pożądane są warianty z kontrastowymi aplikacjami i koronkowymi wstawkami, na przykład z tyłu koszuli lub na dole sukienki lub koszuli.

Hafty

Haft na ubraniach wygląda dość stylowo i elegancko, jeśli podejdziesz do tego mądrze. Można to zrobić zarówno ręcznie (wtedy rzecz będzie kosztować rząd wielkości droższy), jak i na maszynie do pisania. Najpopularniejszymi rodzajami są hafty z satynowym ściegiem, krzyżem, wstążkami lub koralikami. I tutaj możesz pokazać wyobraźnię i kupić nie gotową rzecz, ale samodzielnie haftować pożądaną ozdobę. W tym sezonie różne sukienki, tuniki, bluzki, a nawet dżinsy zdobią hafty.

Broszki

Kolejnym modnym hobby tego sezonu są broszki. Obecnie broszkę można nosić nie tylko z klasycznym płaszczem i butami, tworząc wizerunek w duchu lat 40. lub 50., ale także z trampkami i dżinsami. Moda daje nam możliwość zabawy ze stylami, tworząc różne odważne obrazy i kombinacje.

Broszki idealnie nadają się na wyjście - ozdób nimi dowolną sukienkę lub golf, spódnicę - zobaczysz, jak strój zmienia się zauważalnie. Jeśli chcesz jeszcze więcej różnorodności, spróbuj wziąć kilka broszek i przymocuj je do torby ze sprzęgłem, klapy marynarki lub spódnicy.

FOTO: style.com