5 modnych rzeczy, których nigdy nie będziemy nosić

Różnorodność i odwaga projektantów zaskakuje nas w każdym nowym sezonie. Czasami najbardziej niezwykłe lub pozornie brzydkie rzeczy zakorzeniają się na co dzień - czyli buty na podeszwie ciągnika, starannie oferowane przez wszystkie marki w ostatnim sezonie jesienno-zimowym. Wygląd - dla amatora, ale odpowiedni dla rosyjskich warunków pogodowych! Czasami jednak poczucie proporcji zawodzi projektantów. Tego lata zaoferowali kilka niezwykłych rzeczy naraz, które postanowili przymierzyć tylko prawdziwe ofiary mody. Stworzyliśmy TOP-5 rzeczy, które prawdopodobnie nigdy nie wejdą w modę.

Kapcie z futra

Tego lata pogoda zmienia się w niewytłumaczalny sposób. Ten ząb do zęba nie spada w temperaturze +8 stopni, a następnie smażymy w temperaturze +34. Najwyraźniej wśród projektantów byli widzący, którzy zdecydowali się objąć ogrom, czego dowodem są futrzane kapcie. Co z tego, że sezonowość materiałów nie jest przestrzegana, ale będzie ciepło, jeśli nagle w dniu planowanej podróży na plażę zacznie padać grad śniegu. Najprawdopodobniej z tą myślą powstał ten model, ale w rzeczywistości nigdy go nie założymy. Przynajmniej na ulicy, ale w domu lub w samochodzie - dlaczego nie, moje nogi są ciepłe.

Siatkowa spódnica

Grunge, lata 90, śmieci i brak poczucia proporcji i piękna - tego wszystkiego doświadczyliśmy już w najgorszym wykonaniu, aw tym sezonie trend ten zebrał raczej lakoniczny wycisk z nostalgii za minioną młodzieżą. Była jednak wątpliwa rzecz, która jakoś postanowiła pozostać: spódnica z przezroczystej siatki. Tematyczne imprezy i trendy w modzie, to oczywiście dobre, ale nie w takim samym stopniu!

Przezroczysta bluzka z odkrytym ciałem

Podkreślona kobiecość i wyrafinowana seksualność znów są modne. Jednak niewiele osób spoza Instagrama zdecyduje się na przezroczystą bluzkę na swoim nagim ciele. Ale właśnie do tego naciskają nas niektórzy projektanci! Trendy to trendy, a taka szczerość w prawdziwym życiu poza mieszkaniem z pewnością nie spotka się ze zrozumieniem. Zostawmy tę opcję na randki domowe z moim mężem.

Przycięte bluzki w formie stanika nad bluzką

Oczywiście, bluzki z uprawami pozostają żywym trendem letnim, ale najwyraźniej nie są wystarczająco zauważalne. Dries Van Noten i Alberta Ferretti tego lata zaproponowali noszenie kontrastowego, odważnego biustu nad bluzkami. Oczywiście Madonna pochwaliłaby taką technikę w młodości, ale wszyscy ci, którzy nie potrzebują obrazu scenicznego w duchu „pójścia do pracy bardzo szybko i pomieszania wszystkiego”, powinni ostrożnie podchodzić do tego pomysłu.

Niewytłumaczalne czapki

Słomkowe kapelusze i turbany zastępują nowi bohaterowie - wszyscy Maison Margela. Pamiętasz dzieciństwo, kiedy złapaliśmy motyle z siatką na motyle? Najwyraźniej projektant w przypływie inspiracji przedstawił użytkownikowi końcowemu pięknego owada, który chce zwabić do swoich sieci. W przeciwnym razie, jak wyjaśnić takie dziwne czapki? Być może jest to kolekcja dla pszczelarzy, ale nie jesteśmy bardzo gotowi do noszenia nakrycia głowy z siatki motylkowej w codziennym życiu w mieście. A szalik wykonany z polietylenu również nie jest zbyt inspirujący do eksperymentów modowych. Oczywiście pomysł jest kreatywny, a nawet nieco funkcjonalny, szczególnie dla tych, którym udało się zaopatrzyć w „pakiet z pakietami” przed kryzysem. Taki kapelusz nie uchroni Cię jednak przed upałem i nie doda elegancji, dlatego mówimy z przekonaniem „nie”, nigdy go nie założymy!

FOTO: style.com
Czytaj także:
5 koronek potrzebujemy tego lata

7 modnych zasad do złamania