Jak łączyć drogie i niedrogie rzeczy

W pogoni za stylowym wizerunkiem wcale nie trzeba ubierać się od drogich do pięknych ubrań drogich marek. Z reguły podstawową garderobę codziennego użytku można zbudować z prostych rzeczy dobrej jakości, uzupełniając je o drogie klasyczne lub modne akcesoria w tym sezonie. W naszym przykładzie uczą nas znane fashionistki i ikony stylu, w tym Miroslava Duma, popularna blogerka modowa Ciocia Motya (Natalya Davydova), a nawet księżna Cambridge Catherine. Mistrzowsko łączą arcydzieła projektantów z niedrogimi ubraniami z masowego rynku. Jak nauczyć się wybierać tanie i naprawdę fajne rzeczy? Poszukaj odpowiedzi w naszej recenzji.

Zwróć uwagę na materiał

Bardzo często materiał niskiej jakości daje tanią rzecz. Robiąc zakupy w niedrogich sklepach lub podczas sprzedaży, zwróć szczególną uwagę na jakość i skład materiału. Daj pierwszeństwo produktom wykonanym z bawełny, lnu, jedwabiu, prawdziwej skóry. Są praktyczne i wyglądają szlachetnie. Ponadto niedroga podstawowa rzecz wykonana z naturalnego materiału łatwo mieści się w zestawie drogich ubrań.

Badamy jakość cięcia

Zdarza się, że w tym samym sklepie są rzeczy szyte nie całkiem starannie, ale pojawiają się również modele o niesamowitej jakości. Uważnie przyjrzyj się jakości cięcia: czy wystają nitki, czy guziki są mocno przyszyte, jak gładkie są szwy i czy detale produktu są symetryczne, w tym wzór na tkaninie. Inną opcją jest uszyć na zamówienie, aby idealnie pasowała do figury.

Wybierz kolor i akcesoria

Jeśli zamierzasz łączyć drogie rzeczy z niedrogimi, pamiętaj, że jasne kolory i modne drukowane nadruki wyglądają lepiej na rzeczach naprawdę wysokiej jakości. Na rynku masowym polegaj na podstawowych, solidnych strojach. Na przykład kolor biały i czarny wyglądają równie dobrze w demokratycznych markach i markach premium. Jeśli wybierzesz soczyste odcienie, pamiętaj, że pokażą wszystkie wady produktu.

Kolejnym ważnym punktem jest jakość okuć. Szczególną uwagę przywiązuje się do zamków błyskawicznych i guzików, które mogą obciążyć koszt odzieży. Jeśli podoba Ci się kurtka niedrogiej marki, możesz ją kupić, ale zapina guziki, dzięki czemu będzie wyglądać w nowy sposób.

Nie oszczędzaj na akcesoriach

Nie jest tajemnicą, że akcesoria powinny być wysokiej jakości i drogie. Zasada ta dotyczy nie tylko pasków, apaszek i innych rzeczy, które pomogą wprowadzić odpowiednie akcenty na obrazie, ale także biżuterii.

Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do podstawowych rzeczy, które będziesz nosić przez więcej niż jeden sezon. Na przykład torba - klasyczna forma i rozpoznawalna marka pozwoli Ci uzupełnić Twój styl przez ponad rok.

Kolejna rzecz, jeśli chodzi o modne, ale ulotne trendy - tutaj możesz użyć tanich, ale odpowiednich akcesoriów w tym sezonie.

Kupujemy dobre buty

Innym ważnym wydatkiem są buty. Powinien być wygodny, nigdzie nie pocierać, wykonany z wysokiej jakości materiałów, miękkiej skóry. Zwróć uwagę na klasyczne modele, które nigdy nie wychodzą z mody, a także modne nowe przedmioty sezonu, które staną się głównym elementem Twojego wyglądu. Im droższe i ciekawe buty, tym prostszy może być główny strój.

Oglądanie garderoby

Nie bądź leniwy, aby dać rzeczy do czyszczenia na sucho i kupić specjalne produkty do pielęgnacji domowej. Upewnij się, że ubrania w szafie nie są noszone, a kolory nie tracą jasności. Zwłaszcza te rzeczy należą do demokratycznych marek. Nieostrożna opieka niestety przekreśla wszelkie starania, aby stworzyć stylowy wizerunek.

FOTO: Instagram