Kotlety rodowodowe

Z czego naprawdę zrobione są hamburgery? „Wyobraź sobie niefortunnego wygnania, a następnie wyobraź sobie, jak anioł pojawia się nagle zza chmur i stawia przed podróżnikiem duży kawałek wybranej polędwicy wołowej o grubości około 4 cm. Jest pełen ciepła, posypany zielenią, ozdobiony topniejącymi kawałkami masła o pierwszej świeżości i pokryte drogocennymi kroplami soku mięsnego spływającymi na skwierczącą patelnię i rozpuszczającymi się w sosie. ”

Taka była reakcja Marka Twaina w 1880 r. Na trudności, jakie ten Amerykanin napotkał w Europie, przyzwyczajony do wołowiny od dzieciństwa („Wędrowanie za granicą”).

Tak jak rozumiem Będąc również prawdziwie „mięsną” duszą, przez całe moje 30 lat zawsze drżę na widok soczystego steku, świeżego siekanego lub siekanego klopsika.

W moim głębokim przekonaniu po prawie półtora wieku wołowinę można słusznie uznać za najlepsze mięso. Polub to czy nie, jest to najpopularniejsze mięso na świecie. I o czym najczęściej mówiono: bardzo często słyszę od moich przyjaciół i znajomych, gdzie można jeść dania mięsne, a gdzie nie. Ale niewielu z nas jest zainteresowanych dokładnością tych wniosków.

Na przykład, o restauracjach McDonald's, jest wiele opinii z uprzedzeniami ... Ale jestem przyzwyczajony do upewnienia się o wszystkim sam. Więc dzisiaj albo pogodzę się z faktem, że „mięso jest takie sobie”, albo obalę to przekonanie.

Faktem jest, że odwiedzę McComplex, fabrykę, która produkuje produkty dla wszystkich restauracji McDonald's w Rosji. I odpowiednio - spojrzeć na własne oczy na to, co później okaże się w moim hamburgerze.

Makkompleks został zbudowany 18 lat temu. Jego główna działalność ma na celu ciągłą produkcję kotletów mięsnych, bułek, ciast - ogólnie - głównych produktów, które widzimy i jemy w McDonald's.

Zwiedzanie Makkompleksów zaczęło się od tego, że poproszono mnie o założenie jednorazowych pokrowców na buty, siatki na włosy, białego szlafroka, a także poinstruowali mnie, aby wypełnić ankietę, w której konieczne było wskazanie, czy jestem nosicielem chorób zakaźnych i infekcji.

Ponieważ naszym dzisiejszym tematem jest MIĘSO, a mianowicie wołowina, pominę szczegóły opisujące inne produkty ... Dlatego zwracamy szczególną uwagę na produkcję kotletów.

Ja, jako osoba, która po prostu uwielbia wołowinę, wiem, że powinna ona mieć soczysty czerwony kolor, mieć przyjemny zapach świeżego mięsa i oczywiście miękką strukturę włókien.